Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý notebook DELL

Zdravím,
mám otázku ohledně rychlosti notebooku. Pořídil jsem nový notebook DELL Vostro 15 s Operačním systémem Windows 10. Mám problém, že notebook je od začátku strašně pomalý. 2 minuty než se otevře okno prohlížeče, minuta až dvě než se načte stránka (internet je v pohodě na jiných zařízení nabíhají stránky v pořádku) - První věc co mě napadla bylo - nějak se jim nepovela instalace - reinstal, pořad stejný... Je pravda, že jsem teda nezvolil ssd disk, ale mám notebook s polovičními parametry bez ssd disku a ten nabíhá rychlejc než tenhle...

Konfgurace
DELL VOSTRO 15
Win 10 Home
8GB RAM
Intel Core i5-8250 1.6 GHz 1.8 GHz
Grafika: AMD RADEON R5 M435, Intel UHD Graphics 620
Pevný disk: 1TB (jeden oddíl) Toshiba MQ01ABD100

díky za rady

Díky za rady :-) Ještě jeden dotaz. Nevíte teda jak je to se zárukou, kdybych vyměnil disk za ssd? Jestli přijdu o záruku, když si to udělám doma na koleni? Jako nepotřebuju mít z ntb nějaký dělo, potřebuju aby dlouho vydržela baterka a abych na tom zapnul word, excel, notepad++ a říkal jsem si, že ten ssd disk přeci nemůže dělat takový rozdíl...

Nepřijdete o záruku. Na druhou stranu, pokud je to opravdu tou deskou, pak to stejně nevyřešíte výměnou disku za SSD.
Ono to možná není úplně zřejmé, ale opravdu jsem vám neradil kontaktovat DELL proto, že jsem si to někde přečetl, nebo to vyluštil z kávové sedliny. Profesně se servisem zabývám cca 20 let a za ty roky už jsem řešil opravdu leckteré závady (tím netvrdím, že umím všechno) - no a mezi těmito závadami byly v posledním půlroce taky neuvěřitelně pomalé notebooky DELL Vostro - ať už nové 5568 nebo starší 3559, kdy testy HW nic špatného neukazovaly, tedy jsem začal s reinstalací OS, pokračoval výměnou HDD za SSD a skončil tím, že jsem závadu zkonzultoval s podporou DELL, kde mi po opakovaném ujištění, že jsem vše udělal správně, potvrdili, že se u některých kusů tuto závadu podařilo vyřešit výměnou základní desky (součástí je i CPU).
Tolik jen k tomu, co o problému vím já.

Ok, děkuji za vysvětlení. Obrátím se tedy pro jistotu na podporu dellu :-) Viděl jsem to jako poslední řešení, protože to znamená zas pro mě komplikaci v pŕetahávání dat do starého notebooku, kterému nedrží už moc baterka.... ale asi je to skutečně jediná cesta.

Pokud je to pomala plecka, never tomu, ze technik na miste neco vyresi.
Maximalne, (kdyz by bylo nejhur), vymeni na miste disk (pripadne i tu desku), hodi tam obraz instalacniho disku a nazdar bazar...zadna data ti obnovovat nebude.
To si jenom nekteri mysli, ze technik na miste bude sedet cely den a postupne ti instalovat veskery SW, ktery tam mas...

:-D to je rada pro mě? To snad nemyslíte vážně.
Řešil jsem to několikrát a nikdy to nevypadalo tak, jak popisujete. Vaše představy o tom, že při výměně desky rovnou mění disk jsou úplně mimo.
O tom, že by technik instaloval nějaký uživatelský SW tady přece nikdo nepsal.

Ne, to nebylo nijak adresne.
Pouze receno, ze zadny technik mu tam nebude stat se stopkama a merit.
Pokud by bylo opravdu neco vadneho (HDD, MB...), tak to vymeni a jede dal (v pripade toho HDD obnovi vychozi instalaci od Dellu).

edit: ted se divam jeste jednou a poradne na "..NBD On Site záruku, to znamená, že to vyřeší u vás na místě, nepotřebujete tedy data nikam přetahovat.."
Otazkou je, co vyresi na miste..?
Pokud by menil ten HDD, tak opravdu nebude zadna uzivatelska data obnovovat...

Celou dobu píšu o výměně desky.
Ten technik ví, co bude měnit ještě dříve, než vyrazi. Nevozí bednu dílů. Proto je taky nutné volat podporu, která zákazníka navede, projde s ním diagnostiku, necha si sdělit případný chybový kód, atd.
V případě, že by hrozila výměna disku, podpora zákazníka předem upozorní, že si má data zálohovat.

Vsak ano...kdyz volam na technickou do Dellu, spustil jste diagnostiku, co pise, s jakym vysledkem...
Ale po pripadne vymene urcite nebude resit to, (vidim to casto), ze uzivatel tam necha puvodni McAfee, k tomu doinstaluje Avast (AVG a pod.)..a pak si stezuje, ze je to line.
Jinym slovem - pokud bude HW v poradku tak jede dal.

dve minuty u noveho NB pokud se stahuji aktualizace OS, pokud se automaticky spousti zpomalovace typu trial verze antiviru McAfee - to je pro me v pohode, OK.
reinstal - pokud ho udelas do tovarniho nastaveni, nemuze logicky nic zmenit,
opet se cyklus opakuje. Opet se stahuji aktualizace OS, opet se automaticky spousti zpomalovace typu trial verze antiviru McAfee.
Ja ti doporucuju, cistou novou instalaci Win10-1809. Pak stahnout vsechny aktualizace. Pak teprve spustit stopky.

panebože, ty pocházíš ze živě, že jo, viď? tak se tam zase prosímtě vrať.

2 minuty startující shit nepatří pozorovat, jestli někdy nevyjde slunko a to svinstvo náhodou neožije. nebo jestli na pátý-desátý restart nedostane konečně rozum.
buď ten krám funguje, nebo ať si ten shit prodejce nechá a navalí prachy zpět.
když zaplatím peníze za údajně funkční notebook, neexistuje důvod, proč bych měl pokaždé strpět minuty čekání, co se bude náhodou dít - nic takového prodejce ve svých barevných letácích neavizoval.

nabídku prodejců bych si pak představoval ve stylu:
- rychle startující ntb s linuxem
- nepředvídatelné, občas nefunkční dražší shity s win10. ale vaše data budou u nsa v bezpečí.