Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazil se modem ?

Zdravím, někdy před 3 dny jsem sem psal s tím že mi nefunguje wifi na žádném zařízení z ničeho nic i když jsem do nastaveni/zapojeni nikaj pres rok nesahal . Bylo mi porazeno, že napájecí zdroj u routeru je nejspis spatny a ze kdyz je tak právě wifi začne zlobit jako první. Nicméně když sem zkusil všechno povypinat a povyklat trošku napájecím kabelem tak wifi na chvíli naskocila. Tudíž sem tušil ze problém bude v routeru tak jsem koupil nový. Přišel router tak jsem všechno pozapojil, nastavil (několikrát zkontrolovane ip,dns,maska,brana). A ejhle...internet stále nic...všechno jsem znovu resetoval, na modemu postupně problikli a rozsvítili se všechny kontrolky tak říkám paráda, ale asi po 20 sekundách zase všechny zhasly a zkoušeli se připojovat pořád dokola...pořád nic...Tak sem zkusil připojit UTP kabelem přímo modem do pc, nastavil sem a taky nic...potom sem si všiml že UTP kabel u pc krátce problikne a zhasne...že by tam tekla nějaká komunikace nic...vyzkoušeny 3 kabely, při připojení routeru do pc abych se dostal do routeru normálně kabel blikal že spolu nějakým způsobem komunikují. Tudíž usoudil jsem ze nejspíš s největší pravděpodobností se vysral asi modem. Je to možné, nebo jsem ještě na nějakou možnost zapoměl abych si to 100% potvrdil ? Jeste mozna satelitni kabel co spojuje modem s antenou ve zdi ? Ale to se mi nezdá, nemam bohuzel jiny na vyzkkuseni.Modem je 8 let starý naky noname Clicio nebo tak nějak...děkuji mockrát za každé vyjadrení a omlouvám se za takový sloh.

Pokud jsi u poskytovatele tak dlouho, tak by se na to mohli zdarma mrknout a případně ho vyměnit nebo zjistit příčinu závady.
Víc se moc poradit nedá, pokud to nemá člověk u sebe.
Dostaneš se přes kabel do administrace?

Edit: Nevykazuje příkaz ping na router/modem/bránu poskytovatele nějaké chyby?

Dobrý no zase nakej chytrak co potrebuje upl e presny definice od lidi co tomu az tak nerozumi, a to děsí zase mě...prostě modem a router nevím co ti na to jinýho mám říct...A sorry nejsem IT asi jako ty...Ale modem je snad pichlej kabelem do zdi takovým tím medenym dratkem...nevím jak se tomu nadává přesně...ano ještě nejsem takovej debil...modem mám od poskytovatele pichlej přes kabel. televizi a od toho mám router...nemusíš že mě dělat kretena, takovyhle rádce tvl úplně miluju...když máš jen potřebu rejpat tak radši lidem nerad

kolega to psal slušně, ty reaguješ jako naprostý trotl. mám tě za tvou nenávistnou reakci ještě chválit?

ty typy krámů jsou kde? ať je jasné co je tam zapojené a v jakém režimu to asi může být.
poskytovatel může mít registrovanou mac adresu původního "modemu". pokud to tak je, musí se do nového zařízení naklonovat, jinak se k němu nepřipojí.