Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MKV - některé filmy nejdou na TV přehrát

Zdravím,mám externí hdd s filmy v MKV,přesto mi některé filmy nejdou na TV přehrát,co to zapříčiňuje,jiný kodek MKV? Pokud ano ,jak zjistím který kodek v daném filmu je (program) a jak jej nahradím tím správným.Nechce se mi ztahovat dokola stejný film,který půjde přehrát. Dík za rady.
Změna předmětu, původně: MKV (karel)

přesně tak, kodekový bordel. "mkv" není jediný přesně popsaný formát, je to jen obecný kontejner který může obsahovat cokoliv.
tv umí dekódovat jen některé formáty a je otázka, jesli dokáže updatovat firmware a jesli je to vůbec k něčemu užitečné.
spolehlivějším řešením je proto telce předřadit nějaký minipc nebo android box, které jsou univerzálnější.

Jak pise ledni brtnik, rozumnejsi je to prehravat na nejakem pocitaci nebo notebooku pripojenem k TV (mozna i nadupany mobil s HDMI (MHL jestli to TV podporuje) by stacil).

Vyraz kodek bych v tomto pripade nepouzival, spis "format".

MKV je jen kontejner.

Ty pres MediaInfo zjistis, v jakem formatu mas video a audio stopu a nasledne muzes pres Handbrake nebo VidCoder preenkodovat jedno z toho nebo oboji (podle toho co nefunguje) do formatu, ktere TV podporuje.

Je k tomu potreba vykonny PC. (Take bude chvili trvat nez si enkodovaci programy nastavis spravne, jinak dosahnes bud neumerne dlouheho enkodovani nebo spatne vystupni kvality.)

ja ti este poradim nestahovat filmy oznacene NOVINKA a tak podobne,ale normalne release kde vsetko v nazve nieco znamena.napr.
..2019.HDRip.XviD.AC3-EVO tam hned vies, do coho ides.
starsie TV neberu kodek h265, skus stahovat h264.
ak dany film nechces znovu stahovat, skus nejaky konvertor, ktorych je na nete kopa.

A podporuji na USBecku ty:

MKV - H264, HEVC - AC-3, AAC - CP-1250, UTF8

Nebot v dobe, kdy jsme s kamosem ty settaky kupovali, coz je tak pul roku zpatky, tak nam nebyl nikdo schopen rict, co vsechno jaky settopbox umi, popravde se s nama nikdo nechtel bavit, az na dotaz u Evolveo, kteri jedinni kamosovi odpovedeli a podporu vsech tech formatu potvrdili.

Nejsnažší je zjistit to ve VLC, ten snad dneska má každý počítač. Jinak existují specializované programy, na které tu odkazovali jiní.
Neni potřeba stahovat znovu, format factory to řeší (dá se použít i VLC, ale na nastavení té konverze aby měl člověk doktorský titul).

Video je pro počítač uložené v kontejneru, který sdružuje video, audio a další datové proudy (teletext, EPG, titulky...), přičemž od každého může být i více, do jednoho sekvenčního datového toku - souboru. Na to se uplatňuje splitter, který to na ty jednotlivé datové proudy rozlouskne (např. pokud nemáte splitter na matrošku (.mkv) je zbytečné instalovat balíky kodeků). Něco jako kodeky, i když málokdy je to opravdu kodek (kódér+dekódér), většinou fungují jen jedním směrem, se uplatňuje na nižší úrovni a to je Váš případ. Matrošku Vaše televize umí a ta snad narozdíl od avi, kterého jsou minimálně tři revize (první s windows 3.x, druhá s windows 95 a třetí s windows XP), je jenom jedna. Takže potřebujete, aby kodek videa i kodek zvuku byl z množiny kodeků, které podporuje televize, ty slušnější to psaly v návodu, pokud to tam nepíšou, nezbývá než zkoušet, co projde a podle toho nastavit konverzi. Mě třeba video přehraje jenom obraz nebo jenom zvuk, pokud to druhé neumí (neodmítne přehrávání komplet).

Muj pocitac VLC neobsahuje a ani ho obsahovat nebude, takze v kazdem pocitaci rozhodne neni.

Jinak pokud jeho TV prehraje nektere MKV soubory, tak asi splitter na MKV obsahuje.

To ze se ti prehraje jenom video nebo audio znaci, ze v zarizeni chybi dekoder na ten druhy proud. Napriklad TV muze umet H264 + AC-3, ale kdyz budes mit video H264 + AAC, tak se audio neprehraje, chybi dekoder AAC.