Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalené záběry, počet snímků.

Čau pokud dobře vím, tak pro zpomalené video s co největším počtem snímků za sekundu je potřeba výkonný procesor. Vím, že dnešní mobily dokážou i 960 FPS se snapdragonem 855. Tak mě napadlo jestli je nějak čistě teoreticky možné zapojit tahle buď třeba samotnou čočku nebo rovnou celej mobil do počítače a využít tak výkon procesoru pro ještě větší FPSka. Je toto vůbec realné nebo je to naprostá blbost?

jestli je nějak čistě teoreticky možné zapojit tahle buď třeba samotnou čočku nebo rovnou celej mobil do počítače a využít tak výkon procesoru pro ještě větší FPSka

To snad nejde ani teoreticky. Jakým způsobem bys chtěl k počítači připojit "čočku nebo celý mobil", aby to mělo vliv na FPS ve hře?

jestli je nějak čistě teoreticky možné zapojit tahle buď třeba samotnou čočku nebo rovnou celej mobil do počítače a využít tak výkon procesoru pro ještě větší FPSka

Nešlo, protože bys potřeboval rovnou propojit sběrnice obou zařízení a k tomu bys potřeboval software, který by rozděloval zpracování mezi oba procesory.
Kromě zpracování obrazu hraje roli i rychlost ukládání. A jestli sis všiml, tak na mobilu čím větší rychlost snímání, tím menší rozlišení.

"tak pro zpomalené video s co největším počtem snímků za sekundu je potřeba výkonný procesor"

To je takové zavádějící. Pro jaký účel? kompresi v reálném čase? přehrávání?

FPSka čeho?

vlastně z dotazu není jasné, čeho chceš dosáhnout. Je to takový kočkopes. Jde o to ,aby nějaké zařízení zvládalo daný požadovaný počet FPS a nebo chceš v nějakém úkolu dosáhnout nejvíc FPS?

Řekl bych, že chce "přetaktovat" kameru v mobilu, aby mohl točit nejen, jak mává za letu křídly albatros, ale i kolibřík, vážka a nebo i foton, pokud by to šlo - prostě nasnímat co nejvíc záběrů za daný čas, aby to pak mohl pustit pomalu a vidět, jak se odehrávají věci tak rychlé, že oko nestíhá sledovat.

Protože při ukládání videa nestíhá karta pobrat všechno nasnímané, tak se videa při ukládání komprimují (něco jako kdybys nestíhal ukládat v reálném čase wav kvůli pomalému disku, tak zkusíš ukládat mp3, ale to se procesor už trochu zapotí)

Stejně jako spousta lidí používá mobil místo foťáku, tak ho chce používat místo high-speed kamery. No a protože mobil s rychlejším procesorem zvládá víc snímků za sekundu, tak dumá jak to ještě urychlit, třeba připojením procesoru z počítače. Jenže to mu narazí na rychlost přesunu nekomprimovaných dat mezi mobilem a PC (a tudíž na neexistenci appky, co by tohle dělala).