Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [OT] Mobilní klimatizace do 11 tisíc

Zdravím,
přemýšlím, zda to hodit do Pokecu, života nebo kutilství, ale vzhledem k tomu, že je tu většina lidí taková .. u PC sedící, .. tak jistě znáte ty parné letní dny u PC a třeba jste mobilní klimatizaci koupili. Poradíte mi?

Cenovkou bych se chtěl dostat maximálně na 11 tisíc, ale čím méně, tím lépe.
Skladem na ALZA.CZ

Nejsem nějaký matematikář, ale objem mého pokoje je cca 15m² (38m³). Mám pokoj s balkonem, přímo na východ slunce a v podstatě od rána tu mám příšerné vedro. Používám zatemňovací závěsy .. a okolo okna, kde by byl vývod klimatizace bude ještě těsnění https://www.alza.cz/rohnson-r-8800-d5574001.htm

Kupoval jste někdo nějakou, kterou mají skladem? Máte přehled o kvalitě značek? Budu moc rád za pomoc.

Prosim te ta sada Rohnson k cemu to je dobry? Aby to nabiralo teplej vzduch z venku a poustelo do mistnosti? :-)

Sedim u PC v pokoji podobne velkym s oknama na jihojihozapad, asi si dokazes predstavit, jak tu prazi, ale ted je to v pohode, v lete bude hur.

Latkovy zaves do sebe nasaje teplo z venku a pak ti ho vypousti do pokoje, potrebujes kovove zaluzie, ktere budou teplo odrazet castecne ven, zaves az zatim. Jinak pokud to poresis, dej vedet, ja se dobral jedinne k ventilatoru, ale v lete to pak taky prestane mit smysl, kdyz to rozfoukava ten varici vzduch.

Prosim te ta sada Rohnson k cemu to je dobry?

Klima má rouru, kterou proudí horký vzduch ven, pokud nemáš možnost sekat do zdi díru (což nemám), tak rouru vystrčíš oknem.. A ta sada je logicky k utěsnění pootevřeného okna okolo roury, aby se vzduch nevracel zpět.. Není to samozřejmě ideální řešení, avšak předpokládám, že lepší, než když je okno pootevřeno a nijak netěsněno.

A co řešení: nechat si udělat jedno křídlo okna někde u stoláře, okeňáka, plasťáka, klidně jen jedno sklo, ale by to sedělo do rámu a šlo to zavřít. A tam prostě dole mít díru na tu hadici v širokém rámu, sklo by začínalo třeba o 20cm výše. Pokud to není tvůj byt, třeba by ses mohl domluvit s pronajímatelem, že by to pak od tebe ze slevou odkoupil a mohl to použít případný další nájemník...

Třeba je to pitomost, tak mě to teď napadlo...

Pitomost to není, vím co myslíš.. Ale je to byt mamky :) A jak říkám, očekávám, že toto bude poslední léto, které tu budu. Až se přestěhuji, tak by to nebyl problém. Ale mamce tu nic dělat radši nechci. Viz. předchozí post pro RedMaxe, nejde mi ani tak o zázrak přes den, ale hlavně v noci, kde už by ta klima mohla pomoct lépe, než přes den, i s tím řešením plachty okolo okna.

Samozřejmě nevím jak to bude fungovat, ale 14 denní lhůta to případně pokreje. V tomto threadu mi jde spíš o to jakou značku a klimu zvolit, než o hledání alternativy či lepší možnosti.

Jenze pokud do okna pali slunicko, tak ten kus "igelitu" se stejnak prohreje a pujde dovnitr teplo.

S mobilni klimatizaci s dirou ven ve zdi za par korun (~10K) mam zkusenost z prace, kdy to namontovali kolegovi, co mel okna kanclu na jih, ucinek 0,000nic. Tohle mi prijde jeste horsi, hlavne aby se ti teplota nezvedla.

Kdysi jsem na klimatizace koukal, mam fakt teply byt. Vysledek byl, ze kdyz to melo byt funkcni, tak to bylo drahe. Uz se presne nepamatuju, ale vzhledem k tomu, ze za desitku mam v byte cisticku vzduchu a cenu jsme akceptoval, tak myslim, ze to muselo bejt tak 30-40K za kvalitni klimu a to je na me moc + provozni naklady.

V noci si otevri okno a vyvetrej, tech ultra teplych noci u nas zase tak moc neni.

---

Ale jestli vymyslis neco za 10K, co bude fungovat a nebudou treba stavebni upravy (take nemohu), tak urcite napis a podel se, protoze bych do toho hned sel taky.

Samozřejmě netvrdím, že to může mít účinek jako klasická klima jako máme třeba u nás v práci.. Nechce se mi ale věřit, že by v dnešní době mobilní klimatizace byla zcela bez účinku jak tvrdíš. V takovém případě by snad byl prodej minimální, recenze negativní a vrácení ze strany zákazníků enormní, ne?;-) Zcela bez účinku je rozhodně tz. ochlazovač vzduchu, kde je pouze ventilátor a chlazení v podobě nádržky se studenou vodou a ledem.. Jak jsem ale psal.. 14 denní lhůta to případně řeší.. Zkusím, uvidím.. Každopádně ono řešení plachty na okno není ideální, ale to se již opakuji.. jde především o to, že je to bez možnosti stavebních úprav jediné řešení.. a rozhodně lepší, než mít okno otevřené, bez jakéhokoliv těsnění.

Jinak abych ještě odpověděl (editovat již nelze).
Na oknech mám kovové žaluzie a závěs je až za něma :) Problém je, že balkón je zasklen a dolní polovina pernamentně, od východu slunce je z toho slušný skleník. Větráky mi jedou, přes den to nějak dávám, horší to je večer, kdy se mi fakt hrozně usíná a nikdy se v létě nevyspím moc dlouho. Proto bych chtěl zkusit tu mobilní klimu. Nečekám, že tu bude zima, ale nějak přežitelněji snad ano. Hlavní účinek očekávám právě až v noci, což myslím, že by nemusel být až tak velký problém a teplotu by to mohlo stáhnout dost.

Mobilní klimu bych si nekoupil, ale to asi nechceš slyšet. V baráku máme klasickou klimatizaci (AEG, funguje už 20 let!), tedy dělenou na venkovní a vnitřní. Koukal jsem na to video na Alza, vystrčená roura z okna, to musí mít ohromné ztráty. Ledaže by někde ve zdi byla díra, do které to nasadíš. V zimě samozřejmě pak zacpat, asi polystyrénem nebo skelnou vatou.

Kdybych stavěl teď barák, zabudoval bych klima rozvod přímo do stavby. Tak to má dcera; ve všech místnostech jsou na stěnách u země mřížky, kde v létě proudí studený vzduch (režim klima), v zimě teplý (režim topení). Podrobnosti ale nevím, v technické místnosti mají pořádné monstrum.

Budu tu bydlet ještě asi rok, sic by byla klasická klimatizace mnohem lepší, rád bych přežil toto léto s tou mobilní. Nečekám nějaké zázraky, ale alespoň podle hodnocení uživatelů to není úplně marné.. Na to otevřené okno je právě ta těsnící sada.. Není to ideální jako díra ve zdi, ale lepší jak právě v jejich videu, kdy měl otevřené okno s rourou a nijak netěsněno.

"Normální" klimošky vytvářejí svým provozem teplo, které se musí dostat mimo byt.
Ta Kráťova klima nevytváří provozem teplo (pokud nepočítáš oteplení motoru ventilátoru).

Já mám doma toto: Mobilní klimatizace SINCLAIR AMC-14AN1 - Vzduchový výkon: 350 / 380 / 450 m3 za hodinu (chladím 3 místnosti: obývák, kuchyň a předsíň). Funguje to bezvadně, ale je to dost hlučné (Už to máme 3 roky - dá se to snést).

Mám doma tenhle vehement, návod a dálkové ovládání zmizelo do propadliště dějin, ale když to zapojím do sítě, snad to funguje. Koupil si to syn na kolej, prý to bylo na dvě věci. Nepoužívám to, asi to brzy skončí ve SD. Pokud by to někdo chtěl na zkoušku, jestli by to přece jen k něčemu nebyllo nebo k "rozebráním získáte", může to mít za odvoz.
[87098-phot10-jpg]
Mobilní klimatizaci máme doma a používáme ji.
https://www.coolexpert-world.com/files/layer-cz/operation-manual/apm-12cc-om-cz.pdf
Dáme ji do jednoho pokoje, zavřeme všechny dveře i okna, kromě jednoho odkud vystrčíme rouru na teplý vzduch, to jen pootevřeme.
Dřív jsme měli takovouhle desku s dírou na tu hadici, teď to okno jen zakryjeme záclonami a závěsy a taky to stačí.
https://www.guttashop.cz/data/upload/produkty/ml3/86418323559b28af40d79f.jpg
Ten pokoj to vychladí na pár stupňů pod teplotu v jiných místnostech a do toho pokoje se chodíme ochladit. Samozřejmě to nedosahuje parametrů stabilní klimatizace, ale poslouží v mezích možností.
Zkondenzovanou vodu chytám do kanystrů, když meju okna u auta (máme dost tvrdou vodu ve vodovodu), tak tou vodou okna opláchnu a nemusím je utírat - jinak by po uschnutí na nich od té tvrdé vody zůstaly šmouhy.

Jak tu daval Krata odkaz na tu vtipnou domaci klimo :-D, tak mam taky jeden (v)tip: vezme se plastove umyvadlo a napusti se studenou vodou a umisti doprostred mistnosti, voda postupne vyrovnava teplotu s okolim, ktere ochlazuje. Poradil mi to jeden mamky kolega z prace, nedalo mi to, abych to nezkusil a funguje to, teplotu v pokoji to tak o jeden stupen snizilo. Problem vidim, ze pokud mam v pokoji v letnim dni nejakych 32 stupnu, tak si jako ideal predstavuju tak 25 a to je problem dosahnout jakymkoli i tim nejvymakanejsim zpusobem.

100% vědět dám. Taky mě to zajímá a čekám jak malé děcko na bonbón.

Teplota byla už ráno okolo 6:00 27°C (okna mám na východ) a momentálně mám 28°C. Kolem oběda se to vždycky vyšplhá na 32°C, což bude určitě i dnes a to už nedávám :x: Už aby to přivezli. Velikost místnosti je 4X6 metrů. Pak se ozvu, jestli se neugriluju a taky písnu rychlost klesání teploty.

prijemnych 29 stupnu

No panečku :-)

Tak, píšu poznatky ohledně téhle klimy:
1) Po vybalení trvá namontování hadice a koncovek maximálně 5 minut, takže pohoda. V balení jsou dokonce i baterie do ovladače.
2) Horší je to s ovladačem, který má sice hodně funkcí, ale je třeba je spustit kombinací nějakých tlačítek, které jsou v manuálu.
Ten je bohužel tak malým písmem, že je lepší ho stáhnout z internetu. Ovladač má i display, klidně tam mohli dát aktuální
teplotu, ale to už bych chtěl za ty peníze asi moc.
3) Dodávanou plachtu na zakrytí na suchý zip jsem zatím nepoužil a jen pootevřel dveře a zakryl na zkoušku záclonama.
4) Klimu jsem zapnul na plný výkon a z teploty 31 stupňů je během hodiny krásných 22 a to to nemám utěsněné.
5) Co se týče hluku, každý to má asi jinak. Hluk je stálý, žádné nepříjemné vibrace ani náhlá změna, takže se na to dá lehce
zvyknout. Na nejnižším stupni bych to přirovnal ke stolnímu ventilátoru, rozdíl mezi 3-4 stupňěm není téměř žádný.
Někoho to může rušit, ale já se u toho dívám v klidu na tenis.
6) Za ty peníze si nestěžuju :-)

Tak poslední poznatky po dalším dni provozu:

Za mě spokojenost.
Po prvním dnï provozu a nachlazení stěn se teplota v místnosti při zapnutí ochladí o 6°C za 8 minut.
Nemá žádnou vaničku na vylétí kondenzátu, ten se skoro netvoří, ale má jen hadičku na vypuštění.
Ještě jsem nic nevyléval, ale bude to dobrý dáreček pro ženu do žehličky :-)

Používám něco podobného už léta (okna na východ, poslední patro pod střechou), uchladí to po příchodu z práce během 15-20minut. Okno mám "utěsněné" jenom silným závěsem, stačí to. Jediná nevýhoda je poměrně značný hluk, ale dá se zvyknout a i spát při tom není problém.

Už piaty rok mám mobilnú klimatizáciu Airwell AELIA N 012 a som s ňou nadmieru spokojný. Používam ju v paneláku na najvyššom poschodí (bez zateplenej strechy) a izby sú smerom na juh. Po príchode z práce je v letných horúčavách teplota v miestnostiach 33 až 38°C (objem miestnosti cca 48 m3). Po zapnutí tejto klimatizácie v režime chladenie + odvlhčovanie je do 1 minúty priestor pripravený na komfortné užívanie. V tomto režime chladenie + odvlhčovanie však nemôžete v miestnosti zotrvávať iba v slipoch, je potrebné najmenej tričko s krátkym rukávom, aby človek neprechladol - obrovský chlad padá na ramená, chrbát a kolená. Cca po 10 minútach v tomto režime je v miestnosti 22°C. Potom po prepnutí iba do režimu chladenie klimatizácia udržiava v miestnosti nastavenú teplotu (minimálne 18°C). Takže odporúčam značku Airwell. Neodporúčam kupovať klimatizáciu podľa ceny.

Mužu ti nabídnout na odkup moji mobilní klimu Coolexpert apm 09cc s do. Cena je cca 1500Kč pokud máš zájem rád prodám.

Edit, součástí je samo roura, miska a český návod k použití. Do i klima mají display, a 15m2 zvládne v pohodě.

A pokud je dotaz proč ji prodávám, opravdu nechci doma vrtulník metr od mě. Mimochodem neznám mobilní klimu co by byla tichá tak jak split.

asi se taky usmažím a izolace před teplem z venku je mi k ničemu, když tu sestavu používám v zimě místo topení a v létě zvyšuje teplotu v místnosti snad o 10°C, čistě PC má při hraní tak 350W spotřebu, takže teplo dost fouká + monitor 250W