Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou mi otevřít přílohy mailů.

Obdržel jsem včera mailem zprávu z banky a od pošty platební doklad Sipo, které mi nejdou otevřít. Můžete mi poradit jak zjednat nápravu. Doposud jsem s otevíráním příloh neměl problémy. Mám OS W10+ Mozilla Firefox-centrum.cz
Zkoušel jsem přílohy otevřít na jiném PC bez problému.

Děkuji

jaký používáš ošklivý antivirový program? nebo raději hned několik?

-----
sorry, dodatečně jsem si rozkliknul obrázek: jde o něco jiného. ms office zprvu nijak nechránil makra ve svých dokumentech, ačkoliv u typických homouživatelů měla typicky domácí práva: administrátorská.
dokumenty ms office se v minulosti staly asi po dva roky největšími šiřiteli ransomware pro šifrování disků za výpalné.
na to ms časem reagoval kádrováním dokumentů na lokální a cizí, omezením práv pro spouštění maker (neúčinné) až posléze defaultním zákazem spouštění. lze to odblokovat v nastavení office (security). ovšem na vaše riziko.