Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou mi otevřít přílohy mailů.

Obdržel jsem včera mailem zprávu z banky a od pošty platební doklad Sipo, které mi nejdou otevřít. Můžete mi poradit jak zjednat nápravu. Doposud jsem s otevíráním příloh neměl problémy. Mám OS W10+ Mozilla Firefox-centrum.cz
Zkoušel jsem přílohy otevřít na jiném PC bez problému.

Děkuji

Príloha je v akom formáte?

winmail.dat? *.pdf? a čí kýho ďasa?

V Edge browseri či IE pre W10 sa dajú prílohy otvoriť?

Nainštaluj si domáceho PK zn.: Thunderbird od Mozilla a ťahaj poštu s prílohami priamo na svoju mašinu, nenechávaj osobné veci povaľovať na free serveroch. V nastavení bájneho ftáka sú tieto možnosti pre pop3 a imap.

změň banku. když to ten bankovní odpad neumí posílat v kompatibilním formátu, proč u nich jsi a ještě jim za to platíš?
sipo za mě taky platí banka, neřeším ho. kdybychom neměli tupou realitku, zruším bolševické sipo porušující gdpr úplně.

a ještě k tvému dotazu: teoreticky mohly firefoxu vypršet nějaké certifikáty potřebné ke stažení a otevření příloh. ale viz začátek mé odpovědi: nic takového léta neřeším. platí se to buď trvalým příkazem z bankovního účtu, nebo mají ty úřady možnost stáhnout platbu, s nějakým limitem (typicky 2-násobek).
posílání složenek přílohami mailů patří do století páry, to už je pár set let pryč.

jaký používáš ošklivý antivirový program? nebo raději hned několik?

-----
sorry, dodatečně jsem si rozkliknul obrázek: jde o něco jiného. ms office zprvu nijak nechránil makra ve svých dokumentech, ačkoliv u typických homouživatelů měla typicky domácí práva: administrátorská.
dokumenty ms office se v minulosti staly asi po dva roky největšími šiřiteli ransomware pro šifrování disků za výpalné.
na to ms časem reagoval kádrováním dokumentů na lokální a cizí, omezením práv pro spouštění maker (neúčinné) až posléze defaultním zákazem spouštění. lze to odblokovat v nastavení office (security). ovšem na vaše riziko.

Přílohu ulož a zkus otevřít. Jde to? Pokud se rovnou otevře, pak je problém v doplňku prohlížeče.
Pokud se neotevre a nabidne ti seznam programů pro otevření, zvol Adobe Reader a zaskrtni, že se.ma vždy otevírat v tomto programu. Pak by už měla příloha jít rovnou otevřít i z mailu.
Pokud nejde, preinstaluj Adobe Reader DC.