Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení 2.5" SATA to NB

Zdravím, chtěl jsem si připojit starý disk 2.5" SATA (ze starého NB, který již nefunguje) k novému NB. Redukce je 2.5" SATA to USB (odkaz na redukci níže)
Po připojení se mi stáhli ovladače, v zařízeních a tiskárnách vidím externí disk. Ale disk se neobjeví jako disková jednotka.

Disk je zapojen do USB 3.0
Externí HD je SATA 3.0Gpbs

Indikátor na kabelu svítí následovně:
Acces -> modře (ok)
Power -> červeně (ko) "Power support" hádám nepotřebuje, když není na redukci žádný výstup pro další zařízení.

Na stránce se nepíše o tom, že by byl kompatibilní s W10, ale hádám měl by být (jen je to redukce starší než W10, ne?)
Další věc, kterou jsem si všiml až teď je, že redukce je kompatibilní se SATA II (3Gbps) a SATA I (1.5Gbps). Starý NB přikládám taktéž v odkazu níže.
Dle info na stránce se jedná o "Serial ATA I" (jak jsem psal výše, na disku je napsáno SATA 3.0Gpbs). Mám za to, že ale neexistuje SATA I 3.0Gbps. Google mi bohužel neřekl, že se pletu.

Máte s tím někdo prosím zkušenost?

32864955517.html

lenovo-ideapad-z575-metal-d277111.htm

Ale disk se neobjeví jako disková jednotka.

třeba není naformátovaný/nemá vytvořený oddíl ve známém souborovém systému.
tupé windows: diskmgmt.msc
něco lepšího: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

mám stejný typ, ledky svítí obě, power bude znamenat že funguje napájení, ne že je to "ko".
jestli ledky svítí nebo blikají mě nikdy nezajímalo, ke štěstí mi stačí že to funguje.

stahování ovladačů neprožívej, je to jen tupá fráze windows. nic se od nikud nestahuje, protože chipset driver už máš přece nainstalovaný.

info na čínské stránce taky neprožívej, připoj si na to ssd a uvidíš, že je schopné fungovat rychlostí, danou tvým usb3 rozhraním. pojmenuj si to klidně sata200.

windowsí správa disků neukazuje rozumně typ disku nebo další bootovací informace, které schovává za další text nebo malý rozměr pole. tato stupidita se táhne teprve od r.1995 od win nt, zatím to nespravili.
screen z partition wizard by byl rozumnější.

ale toto mi nedává smysl:

chtěl jsem si připojit starý disk 2.5" SATA (ze starého NB, který již nefunguje)
partisionwizard mě pustí k partion recovery. Tak uvidíme, zda se mu to podaří obnovit.

ty chceš systém nainstalovaný na jiném hw obnovit v tomto ntb? jaký to má smysl? nebo co má znamenat to "obnovit"?

pro vykopírování souborů přece žádný systém obnovovat nepotřebuješ a už vůbec ne přepisovat cokoliv na disku s tvými daty.
disk připojíš třeba přes tuto redukci (nebo druhý sata kabel ke stoláku) a svoje data si vykopíruješ.
fakt teď nechápu, co tam provádíš.

nejspíš je mrtvý. připoj ho přes sata k nějakému stoláku, jestli to taky nebude detekovat.
tuším jsi psal, že původní notebuk chcípnul, tak to mohl být teoreticky jen disk, zbytek třeba jel.

jedna technická:
w10 pý nemají malování, přesto obsahují stejně stupidní chybu od win2000 - upnou si libovolně velké pozadí a pak generují retardované screeny. změnit v registrech:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Paint\View]
"BMPWidth"=dword:0000006f
"BMPHeight"=dword:00000064