Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zmenit označení oddilu hdd s RAW soubory

zdravim,
koupil jsem nový hdd/1tb/ a naform.na fat32/v lubuntu/..v domnění že je to univers.typ soubor,
jenže vista ho nezobrazila a ve spravci byl bez oznaceni,tak jsem mu chtel priradit nazev,...chtelo to po me vytvoreni oddilu,
tam jsem priradil pismeno a /asi jsem to prehledl/ naskocilo mi typove raw...vista ho vidi,ale nelze z neho cist/ani v linuxu/
...když to šlo tam ,musí to jít nazpět...chce to po mě ve správě formatování a to nemohu mam tam již zkopirovanou zalohu tera dat.
diky moc vsem

FAT32 nevidím jako problém. Dneska už nemá takový význam, protože NTFS podporuje linux i různé mediální přehrávače celkem bez problémů. Dřív (v dobách, kdy dožívaly počítače s windows 98 to byla jediná volba).
Linux poskytuje celkem podrobné informace (nabídka příslušenství/disky), ze kterých by se dalo určit, v čem je problém. Tam je vidět, jaký je systém rozdělení a jaké jsou jednotlivé oddíly. Jak linux, tak windows FAT32 zvládá, i když jej windows odmítá aplikovat na disky větší 32 GB.
Windows se občas s diskem nedohodne, třeba kvůli nedostatečnému napájení přečte jen začátek a pak už nic a ukazuje tabulku rozdělení ale systémy souborů jsou RAW, protože ty už nenačetl. Stalo se mi to vícekrát. A asi by se to stalo i v linuxu, kdybych tam neměl dostatek USB a měl tam rozbočovače.

zdar,všem moc dik za rady,
zkusil jsem ruzne recovery,zatim bez uspechu...
data tam jsou,ale jsou ,,skryty,,...disk je to zalohovy ,ne systemovy,...
spravce vista po skenu nyni ukazuje disk aktivni v poradku/bez oznaceni raw jen jeden oddil,
ale v programu rawrec. jsou tam jeste dva nezname oddily raw a hlavni disk-oddil 931,5 Gb/tat32...ve vlastnostech- 0 bitů,
melo by to jit preci prepsat oddil,ktery jsem chybně vytvořil a ktery ,,znemožnuje zobrazit disk...

nejdřív zruš všechny nesmyslné kousky oddílů na disku2.
fat32 je na pytel - je to souborový systém bez odolnosti proti chybám, umí max 4gb soubory.
čili na prázdném disku buď založ nový primary oddíl ntfs (linux už ho snad dá), nebo extfat (mohla by ho znát vista i linux, nebudou komplikace s přístupovými právy).

samozřejmě když zacházíš s diskem, je dobré mít puštěný pouze jediný nástroj, ne několik najednou.

dik,jasny/hist.
totiž -sehnal jsem jiny komp+novy disk...
na starym linuxu jsem formatoval 1tera/fat32/ a na tom druhem windows už disk nebyl videt/což jsem nepredpokladal....
to mě vyšplouchlo a ja v dobre vire priradit jen cestu...tak spravce ve viste sam priradil disku oddil s raw pro komplet a bylo to,
že by to neslo jen vratit zmeny zpet?
...a v tom tools recovery mohu tedy potvrdit v nabidce wipe a fill partie /ty nesmyslny...
dik

mam tam již zkopirovanou zalohu tera dat

pardon, v celých těch linaniích a divných pokusech jsem tuto větu přeskočil, měl jsem za to že se na disk trvale nedalo přistupovat a nejsou tam data.

osobně bych teď na to vzal testdisk, jenže to člověk musí trochu tušit co dělá. a je to tak na půl dne.

jedna technická: když jsou data na jediném místě, tak to není žádná záloha. je to originál dat bez zálohy. takto se silážují pouze bezcenná data = kradené filmy z netu.

Ty chceš dáta z RAW disku uchovať, nie prísť o ne novým formátovaním alokačnou tabuľkou. To je velice jednoduchý a primitívny spôsob pre lamy - nový formát.

Máš dva logické oddiely unallocate a v strede máš nejaký oddiel bez označenia písmenom, neformátovaný.

Podľa mňa je sprznený iba sektor so zavádzacími dátami MFT tabuľky.

Musíš beztak prelúskať komplet disk týmto: EaseUS Partition Recovery 5.6.1 - je free, pracuje bezchybne;;

http://www.geardownload.com/system/easeus-partition-recovery.html

objaví sa ti na záver lustrácie komplet ponuka s označením obnoviteľných zavádzačov pošahaných oddielov tabuľky MFT na presných adresách sektorov tabuľky NTFS, ktorá ťa zaujíma. Objavia sa aj tabuľky iných formátov fat, fat32, eXfat, linuxácke apod. Tie ťa nezaujímajú. (Aj staré, prastaré záležitosti veškerých vykonaných zmien s delením disku od jeho výroby. V tom je to čaro, podstata nechceného, oriešok pre tajné služby mocností objaviť a vyštrachať z disku veškeré vykonané zásahy o ktorých bežný smrteľník nemá tušenia, ale disk si ich vzorne uchováva, špina jedna americká, kapitalistická).

Po recovery (obnove) SW EaseUS Partition Recovery 5.6.1, by sa mal objaviť pôvodný oddiel s dátami čitateľný pre gr. prostredie OS.

Pravda, ak si sa nesnažil o nejaké hókusy-pókusy s oddielmi, delením, formátom apod. Musel by si sa retroaktívne vrátiť v čase k prvotnému záznamu, zmene, aby sa disk obnovil spolu s dátami do požadovaného stavu.

Osobne používam platený SW: M3PartitionRecovery 4.5, kvôli rýchlemu a presnému algoritmu.