Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa dostat na MSSQL cez VPN

Nechcem vynachadzat koleso a tak sa spytam.
Mam na sieti MSSQL server, kde sa pripajaju klienti cez nazov instancie Win2012/SQLEXPRESS.
Toto vsetko funguje cez vnutornu siet, ale uz nie cez VPN, kde evidentne nedochadza k prenosu hostname, takze zacinam uvazovat nahlas.
Bud budem broadcastovat hostname cez vpnku (pptp) nejakym tunelom.
Pouzijem Wins server, ktory by sa mal o to postarat.
Alebo pouzijem nieco tretie, co ma zatial nenapadlo.
Pripojenie cez IP vzhladom na nastevenie MSSQL servera mozne nie je.

Jsou tam3 DB nebo 3 instance SQL serveru?
Každá instance běží na vlastním portu. Pok by bylo třeba nastavit ty porty pevné a ne dynamické (na hostname to nemá vliv) a budeš schopný se připojit přes IP a port.

Můžeme to někdy zkusit vzdáleně zkouknout (dnes ne)

Pro začátek zkus: IP_adresa/SQLEXPRESS.

Jedna instance = jeden port, výchozí je 1433
Záleží na tom, jaké protokoly jsou povolené pro server - TCP/IP, Named pipes, Shared memory
Port i vsechno ostatni (povolene protokoly) bys zjistil v server configuration manager. Menit tam nic nemusis, jen zjistit, jak je to nastavene