Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-link adapter Archer T2U

Ahoj. Po koupi již TP-link adapteru Archer T2U, jsem zapojil adapter a nainstaloval ovladač z CD (později i ten z netu -tplink stránky). Připojil jsem se k wifi. Internet je pomalý, pomalé načítání apod, ping v CMD skáče mezi 15-2000+. Notebook vedle počítače na stejné Wifi ping +- 25. Ethernet kabel fungoval bez problému (ovšem teď po přestěhování nemožnost jeho použití). Když jsem někde v nastavení našel rychlost připojení, tak skákalo od 1MB/s do 80mb, občas vypadlo úplně.
Zkoušel jsem
- resetovat nastavení adaptéru
- odinstalovat ovladač z CD a nainstalovat ten z internetu
- dát USB adaptér do různých USB slotů
Co bych mohl zkusit dál, abych problém vyřešil?

PS: Všiml jsem si, že když internet není nijak zatížený, tak ping klesne. Ovšem zatíží se i při načítání seznam.cz a pak chvíli trvá, než se dostane do normy. Tudíž při aktivním používání internetu nepoužitelné.
Dokonce i načítání téhle stránky zabralo chvíli.

taky můžeš poděkovat tomu, kdo ti ten nesmyslný adaptér doporučil.

notebuk má lepší antény, do něj to jistě necpeš.
stolák musíš zase natočit ve směru příjmu signálu, ale ta pidianténka i tak na bytové zdi nestačí.

toto jsou hračky do kanceláří se sádrokartónovými stěnami.

žádný wifi adaptér. jestli jsi v typickém zarušeném paneláku, je to nesmysl.
na přečtení mailů na pc/mobilu, proč ne. ale trvale nízký ping, stabilní datový tok? ani náhodou. pusť si dva wifi krámy proti sobě (jperf nebo netstress) a uvidíš to kolísání.

do vedlejší místnosti si natáhneš kabel, na uložení existují elektrikářské nebo rohové lišty.
na větší vzdálenosti (ob dvě zdi) se už hodí powerline adaptéry.

představ si rozměr víka notebooku, jaká se v tom dá udělat dvojice antén, typicky. no a pak si změř ten tvůj usb adaptér.
už ti to došlo, proč to bude vždy fungovat tak špatně jak popisuješ?
samozřejmě pokud ty zdi nejsou nosné, můžeš je vybourat jestli se nudíš. signál se okamžitě zlepší a se silnějším signálem nebudeš muset tolik řešit ani rušení od sousedů.

1.možnost - podíváš se, co je ve vzduchu, ať nejsi na nejvíc zarušeném kanálu. nahlédneš trochu do reality:
pc: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

2.skutečné ap pro příjem wifi vypadá např. takto: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wa801nd/94218/produkt

3.když ti zakazují táhnout kabel, existuje powerline, jsou i s wifi ap: https://www.czc.cz/power-line-230v/produkty