Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada grafiky - doporučit nějakou dobrou grafickou kartu na herní novinky

Dobrý den, mám tuto základní desku...MB GIGABYTE M61PME-S2 nV6100 AM2.... a chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi mohl doporučit nějakou dobrou grafickou kartu do 2000,- Kč na které bych si zahrál herní novinky na slušné detajly. děkuji mnohokrát.
Změna předmětu, původně: Rada grafiky (LaKr) (Kráťa)

Do/nebo kolem dvou tisíc v dnešních dnech jedině HD3850.

Záleží i na rozlišení, ve kterém máte v plánu hru provozovat. Např. u Medal of Honor: Airborne, F.E.A.R. atd. by to neměl být problém (u zmíněné HD3850) i ve vyšších rozlišeních, ale na Crysis už v dobré kvalitě a onom vyšším rozlišení není - tady by dost nestíhala, tzn. - v nastavení 1024 x 768 jede dobře, u 1280 x 1024 začínají často docela problémy s hratelností. Toliko pro +- představu.

HD3650 je v obdobném výkonu jako HD2600 XT, většinou o nepatrný kousek horší. Radeon X1950 GT je na tom výkonově často o drobek lépe oproti dvěma zmíněným - záleží i "hra od hry" - tady je dobré obhlédnout nějaké testy graf. karet a podívat se/porovnat výsledky, jak se chovaly v konkrétních titulech.

Shrnutí a dobrá rada:

Na novější (ne extra náročné) hry nemá smysl (i vzhledem k ceně/výkonu) kupovat nic pod HD3850/512MB/DDR3. Na Crysis a podobné (v pěkné základní a bezproblémové kvalitě) již lépe pořídit alespoň HD4850.

nesouhlasim,
rozdily ve vykonu grafik kdy crysis vysel a dnes jsou nekolikanasobne, a narust fps tomu umerne neodpovida. A Farcry byl taky otevrenej svet a behal i na tu dobu svizne. A o tom jestli je to graficky nejlepsi hra by se dalo polemizovat.. asi jses ovlivnen prilisnym HYPE :)

Musím říci, že jsem si mou argumentací

Na Crysis a podobné (v pěkné základní a bezproblémové kvalitě) již lépe pořídit alespoň HD4850.

málem na první pohled naběhl, ale...

Píši, že "(v pěkné [a zdůrazňuji] základní a bezproblémové kvalitě) již lépe pořídit alespoň HD4850."

Sám bych nehrál (pokud už někdy něco hraji) na "polorozmazaném" monitoru jakoukoliv hru - dám přednost plnému rozlišení LCD. Ovšem v rozlišení 1280 x 1024 (17"/19"), ač již postupně nahrazovaném větší uhlopříčkou/rozlišením LCD 20" a výše, se dá i Crysis na oné "alespoň" HD4850 v základu dobře zahrát/provozovat - pokud budeme považovat nějakých průměrných 35 FPS, jako hranici rozumné/dostatečné hratelnosti - viz raději např. i nějaké testy:

http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=11412&Itemid=44&limit=1&limitstart= 11

http://www.extrahardware.cz/toxic-hd-4850-legendy-n ikdy-neumiraji?page=0,9

http://www.ddworld.cz/graficke-karty/test-ati-radeo n-hd-4850-high-end-za-4000-77.html

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4850, 1957-14.html

Jen toliko...

ktery pc je lepsi?

Procesor AMD Athlon 64 X2 5400
Paměť 2048MB DDR2
Pevný disk 500 GB Serial-ATA
Grafická karta nVidia GeForce 6150 256MB
Multiformátová dvouvrstvá DVD-RW vypalovačka
s technologiií Light Scribe
Čtečka paměťových karet 16v1
20" LCD MONITOR Hewlett Packard s odezvou 5ms
Zvuková karta 8.1, Síťová karta, 6x USB
Klávesnice HP + optická myš HP
Rozšiřující slot ExpressCard, PC Card
OS WINDOWS VISTA HOME

nebo

Procesor AMD Athlon 64 X2 4600+
Paměť 2048MB DDR2 (2x1024MB)
Pevný disk 500 GB Serial-ATA
Výkonná grafická karta nVidia GeForce 8600GT 512MB PCIe
Televizní tuner WINFAST s dálkovým ovládáním
19" LCD MONITOR s odezvou 5ms
SuperMulti DVD-RW vypalovačka
Čtečka paměťových karet 33 v 1
Multimediální klávesnice + optická myš
Síťová karta, 6x USB, Zvuková karta 8.1
OS WINDOWS VISTA HOME