Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Scrolování v MS Excel 2007

Ahoj prosím poraďte jak si v Excelu nastavím jemnější scrolování kolečkem. Chtěl bych si posouvat obsah exelu tak jako třeba v internetovém prohlížeci. Vím, že ta posuvná lišta v exelu napravo to jemné scrolování umožňuje, tak to asi někde bude i pro to kolečko. Pracuji s velkými buňkami a používám zvětšení, takže když mi Exel scroluje po řádcích, je to pro mě strašně zmatené. Díkys.

Díkys, ale tohle nefunguje. Změnil jsem si ve windows nastavení kolečka myši hodnotu ze 3 na 1. Stále mi to scroluje o jeden řádek. To je pro mě moc veliký skok při těch širokých řádcích. Chtěl bych scrolovat například o 1/10 řádku. Tak jako v internetovém prohlížeči, pěkně pomaličku a přehledně.

A nevyhovuje autoscrolling?
T.j. kolečkom neroluješ, ale ho stlačíš a potiahneš myš smerom požadovaného rolovania. Čím väčšie potiahnutie myšou pri súčasnom držaní stlačeného kolečka, tým rýchlejšie rolovanie.
Ja viem, že rolovanie kolečkom by bolo pohodlnejšie ale to jednoduchou formou nezmeníš.

... ta posuvná lišta v exelu napravo to jemné scrolování umožňuje ...

To sice ano, ale jen když máš stisklé tlačítko myši. Když je pustíš, vždy tabulka skočí tak, aby se horní okraj tabulky kryl s hranicí řádku. Proto není možné jemně skrolovat kolečkem.
Pokud máš příliš vysoké řádky, zřejmě používáš Excel takovým způsobem, na který není stavěn.