Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koľko je to asi zhruba

Ahoj môj IP vo svojich dokumentoch na stránke uvádza:Bežne dostupná rýchlosť je rýchlosť pripojenia v rozsahu 60 až 100% maximálnej prenosovej rýchlosti v závislosti od HW užívateľa, lokálnej siete užívateľa, typu a povahe dátovej komunikácie a pod.. Za stanovenie tejto rýchlosti sa považuje priemerná rýchlosť získaná ako rýchlosť nameraná v minimálne 12-tich prípadoch na vhodnom, rýchlom a dostatočne spoľahlivom dátovom zdroji počas dňa v rozostupoch min. 1 hod.Mám internetové pripojenie LTE,rýchlosť 35 Mb/s.Že koľko je to asi tých 60% z tej mojej rýchlosti 35 Mb/s.Na koľko mi môže rýchlosť klesnúť.Matematika my moc nešla::):-).Ďakujem.A ešte Minimálna rýchlosť je dolná hranica bežne dostupnej rýchlosti, teda 60% maximálnej prenosovej rýchlosti.To uvádza taktiež vo svojich dokumentoch.

Ďakujem:.(:.(.Ano priznávam je to smutné.Ok takže,neviem ako to presne funguje.Dajme tomu že ja zdielam prípojku s 10 ľudmi,a týto 10 sa dajme tomu naraz pripoja na net.Čo sa može stať.Takže ani vtedy by mi nemala klesnúť rýchlosť pod tých 21 Mb/s.Samozrejme že keď sa pripjojí naraz tých 10 užívateľov,tak rýchlosť klesne,no ale ako uvádzam vyššie,nie pod 21 Mb/s.No ale to je 1:1 000 000,že sa dajme tomu zajtra o 16 00 do 18 00 pripojí tych 10 uživatelov na net a budú na ňom celé tie 2 hodiny.Uvádzam len príklad.

To jsou zase vtipné pojmy. Správně by se mělo definovat pravděpodobnostní rozdělení rychlosti od nuly po maximum(nejnižší vrstvy). za takovéhle a bláboly by měli letět.
Ale lze to zjednodušit, a definovat to pomocí kumulativní distribuční funkce (CDF): Například:máš 42 Mbps papírově LTE: v 90% to bude vyšší než 2Mbps, v 50% vyšších než 20 Mbps a v 25% vyšší než 30 Mbps. Samozřejmě to stojí a padá na správném měření.

PS: Uplně stejně by se měla definovat latence.

Praktické info: jiný operátor definuje spolehlivost & garanci připojení tak, že uvádí rozložení přenosové rychlosti pro všechny své zákazníky, čímž elimuje bias jednotlivce (co bydlí v rokli)

Ano to máš pravdu, že pri wifi to môže klesnúť aj pod 21 Mb/s.Len to nemôže trvať dlho,lebo to môže byť už závada.Asi pred týždňom som riešil,cca 1-2 dni som mal stále rýchlosť pod 21 Mb/s....15 Mb/s.....10 Mb/s a tak stále dookola.Proste nikdy to nevystúpilo nad 20 Mb/s.Písal som svojmu IP,prehodil ma na správny sektor sektor,už je všetko ok.Takže tak,áno može tá rýchlosť klesnúť aj pod 20 Mb/s,ale uvediem príklad,že si budem príkad zajtra celý deň kontrolovať rýchlosť a spravým príklad 11 meraní,tak z tých 11 meraní príklad 2 razy klesne rýchlosť pod 20 Mb/s,ešte nehorí.Ale už ak pri tých 11 meraniach a viacerých,je stále rýchlosť pod 20 Mb/s,a v zmluve mám do 35 Mb/s,tak už sa jedná o chybu