

Koľko je to asi zhruba
Ahoj môj IP vo svojich dokumentoch na stránke uvádza:Bežne dostupná rýchlosť je rýchlosť pripojenia v rozsahu 60 až 100% maximálnej prenosovej rýchlosti v závislosti od HW užívateľa, lokálnej siete užívateľa, typu a povahe dátovej komunikácie a pod.. Za stanovenie tejto rýchlosti sa považuje priemerná rýchlosť získaná ako rýchlosť nameraná v minimálne 12-tich prípadoch na vhodnom, rýchlom a dostatočne spoľahlivom dátovom zdroji počas dňa v rozostupoch min. 1 hod.Mám internetové pripojenie LTE,rýchlosť 35 Mb/s.Že koľko je to asi tých 60% z tej mojej rýchlosti 35 Mb/s.Na koľko mi môže rýchlosť klesnúť.Matematika my moc nešla.Ďakujem.A ešte Minimálna rýchlosť je dolná hranica bežne dostupnej rýchlosti, teda 60% maximálnej prenosovej rýchlosti.To uvádza taktiež vo svojich dokumentoch.
Ďakujem
.Ano priznávam je to smutné.Ok takže,neviem ako to presne funguje.Dajme tomu že ja zdielam prípojku s 10 ľudmi,a týto 10 sa dajme tomu naraz pripoja na net.Čo sa može stať.Takže ani vtedy by mi nemala klesnúť rýchlosť pod tých 21 Mb/s.Samozrejme že keď sa pripjojí naraz tých 10 užívateľov,tak rýchlosť klesne,no ale ako uvádzam vyššie,nie pod 21 Mb/s.No ale to je 1:1 000 000,že sa dajme tomu zajtra o 16 00 do 18 00 pripojí tych 10 uživatelov na net a budú na ňom celé tie 2 hodiny.Uvádzam len príklad.
Pokud píše, že těch 60 % je minimum, tak by to pod to nemělo klesnout ani ve špičce.
O tom je ve smlouvě taky nějaká zmínka? Pokud ano, tak máš smůlu.
To jsou zase vtipné pojmy. Správně by se mělo definovat pravděpodobnostní rozdělení rychlosti od nuly po maximum(nejnižší vrstvy). za takovéhle a bláboly by měli letět.
Ale lze to zjednodušit, a definovat to pomocí kumulativní distribuční funkce (CDF): Například:máš 42 Mbps papírově LTE: v 90% to bude vyšší než 2Mbps, v 50% vyšších než 20 Mbps a v 25% vyšší než 30 Mbps. Samozřejmě to stojí a padá na správném měření.
PS: Uplně stejně by se měla definovat latence.
Praktické info: jiný operátor definuje spolehlivost & garanci připojení tak, že uvádí rozložení přenosové rychlosti pro všechny své zákazníky, čímž elimuje bias jednotlivce (co bydlí v rokli)
Je tam jeden háček - ani to minimum není garamtované, tedy rychlost klidně může spadnout na 10 Mb/s a bude to stále z pohledu ISP OK.
Ano to máš pravdu, že pri wifi to môže klesnúť aj pod 21 Mb/s.Len to nemôže trvať dlho,lebo to môže byť už závada.Asi pred týždňom som riešil,cca 1-2 dni som mal stále rýchlosť pod 21 Mb/s....15 Mb/s.....10 Mb/s a tak stále dookola.Proste nikdy to nevystúpilo nad 20 Mb/s.Písal som svojmu IP,prehodil ma na správny sektor sektor,už je všetko ok.Takže tak,áno može tá rýchlosť klesnúť aj pod 20 Mb/s,ale uvediem príklad,že si budem príkad zajtra celý deň kontrolovať rýchlosť a spravým príklad 11 meraní,tak z tých 11 meraní príklad 2 razy klesne rýchlosť pod 20 Mb/s,ešte nehorí.Ale už ak pri tých 11 meraniach a viacerých,je stále rýchlosť pod 20 Mb/s,a v zmluve mám do 35 Mb/s,tak už sa jedná o chybu
Dikens