Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus Rift S zkusenosti

Ahoj. Nejaky zkusenosti s timhle?
Dneska jsem to na zkousku mel a uplne nevim co si o tom myslet.
Bud jsem to mel spatne nastaveny nebo nevim ale obraz se mi zdal celkem rozmazanej :-/
Cca rok a pul zpatky jsem zkousel htc vive a tam si neco podobneho nepamatuju :-/
Navic tenhle "kus" nema IPD...jen SW a mne prislo ze at jsem to nastavil jak jsem chtel tak se nic nezmenilo.

Kamos rika, ze ty externi snimace jsou mnohem lepsi, ze proste to setreni a jednoduchost instalace se v tomhle pripade nevyplati.

Co se tyka rozliseni, tak to by melo byt pro Rift obyc i S stejny nebo je dokonce S lepsi, ale moje zkusenost z obyc Riftu, co jsem zkousel u toho kamose, tak stacilo se minimalne potit a uz se to zaparilo a pak to prave vypadalo jako rozmazany. Jednoduse v lete nepouzitelny nebo mit doma klimozku na 20 stupnu, aby se clovek ani trochu nepotil.

Hele se kamerama a vubec snimanim nebyl vubec problem. Snimalo to na 100% a krasne/presne.
Az sem byl prekvapenej. V tomhle to ma za 1*
Rozliseni je u Ska lepsi...ale jako clovek co hraje na fullHD(i kdyz to dneska uz neni vubec top) se mi zdalo i tak ze "nic moc".
Zkousel jsem Skyrim a nejak nevim...zblizka jsou ty veci atd hezky(neberu grafiku) ale staci vylozene par metru a lidem uz jsem pomalu nevidel do oci...
Proste "male" rozliseni a jakoby vsechno rozmazany a neostry...
Problem je ze to nejde asi nikde poradne vyzkouset.
Navic co myslim na 100% tak by obraz mel bejt ostrej vsude po displayi...ale ja to mel jeste vic rozmazany na krajich...mam pocit ze za to muze to IDP :-/

Pres jakého klienta to spoustis ? Provedl jsi nastaveni pruvodcem ktery se spusti pri prvnim zapojeni riftu (nebo full setup z menu) ? Oddelal jsi ten ochranej plast co byl na cockach ?
Ta hra je kupovana nebo crackovana ?
Kdyz zkusis nejakou hru pres Steam, mas stale rozmazany obraz ? Ono to rozmazani muzes videt i v pripade ze ty bryle VR nemas spravne nasazeny, zkus je trochu na té hlave posunout nahoru / nebo dolu.
* Ve hre mas také menu rozliseni, tak se podivej i tam. Jestli jde o vice her neuvadis.

Navic tenhle "kus" nema IPD...jen SW

To maji prakticky vsechny VR bryle (softwérove se obraz priblizuje, nebo oddaluje, dle IPD tvojich oci). Mechanické najdes spis u nejakych univerzalnich VR bryli pro telefon, kde je pokazdé velikost telefonu jina.

Na mel jsem Oculus i SteamVR(kupodivu se to nehadalo) Jo ten setup jsem delal ale v nem nic o "kalibrovani" neni...plastove krytky na Sku zadny nejsou. Je tam jen malicka folie s textem. Pokud je tam plastova krytka tak bych byl asi opravdu blbec ze bych si ji nevsiml :-D
Hra byla koupena na Steamu.
On ten obraz byl rozmazanej "vsude"...ale jde o to jestli sem nejsem zhyckanej...a nekdo kdo to ma taky by rekl ze je to OK...
Jo ja jsem si s tim na hlave hral a nasel jsem pozici kdy to bylo lepsi...
Prave ze IPD posuvnik maj VR co maj 2 displaye(Oculus/Vive atd)...tenhle ma jen jeden takze to tam fyzicky nejde...a ten SW posuvnik mi neprisel ze by neco menil :-/
Tohle ma 1.2 ale Sko ma jen 80Hz panel...:-)

S Rift S jsem zatím spokojený. Snímání kamer je úplně v pohodě. Jediný problém jsem měl v temné místnosti, ale na to mě Rift S sám upozornil.
Rozmazaný obraz jsem měl občas taky, ale vždy kvůli špatnému nasazení brýlí. Nastavil jsem si správně ten horní pásek, a teď už jen nasadím, posunu brýle tak, abych měl oči uprostřed čoček a utáhnu vzadu. Rozmazaný obraz zůstává na okraji obrazu, ale to by mělo být normální. Dříve jsem hrál na HTC Vive v hernách a u Rift S mi přijde obraz ostřejší. IPD jsem si nastavil na svých 67 mm v softwaru, ale rozdíl jsem moc neviděl no.
Mimochodem, jaké hry na tom paříte? :-)

Jo jako s tim snimanim jsem byl spokojenej taky...po tyhle zkusenosti mi prijde uplna zbytecnost mit ty stanice :-)
Jo je mozny ze jsem to ja blbec moc uspechal a s tou helmou jsem si az tak nepohral...takze jsem ji mel nasazenou ne uplne na 100% pro me potreby.
Chtel jsem to jeste zkusit koupit ale bohuzel uz zase nikde neni :-/
Ja na tom "hral" jen to demo na zacatku...a pak jsem zkousel Skyrim(strileni z luku je vazne zabava :-D )

Jasne :-) To umi podle mne jeste lip nez Vive.
Sam si ohranicis bezpecnej prostor...kdyz se k nemu priblizis tak se objevi typicka mrizka...kdyz jsi uz hodne blizko tak cervena. A pokud za ni neni zed ale volnej prostor a mas dole napr jen stul tak kdyz za tu mriz vykouknes ukaze se ti cernobile normalni obraz :-)
Da se to i namapovat napr na dvojklik homebuttonu ze se ti ze hry zmeni na ten "realnej" obraz kdyby jsi si chtel zkontrolovat kde ses nebo tak.
Podle mne je tohle do maleho prostoru lepsi pac se nemusis vztekat s tunou kabelu a senzoru.
Jako s trackingem a pohybem atd problem vubec nebyl:-) A to jsem na tom mel prostor tak cca 2x2 metry

Souhlasím s Haškem. Hranice hracího prostoru se definuješ sám a fungují skvěle. Ty kamery používám i na to, abych si nasadil správně i ovladače a sluchátka. Pak teprve přejdu do hracího prostoru, kde už vidím virtuální realitu. Jinak Oculus Rift S je skladem na amazon.de, kde jsem je já objednával za mnohem lepší cenu než v obchodech u nás.
Skyrim mě bohužel moc nezaujal. Přišlo mi to jen jako rychlý port pro VR a dost tomu chybí. Já na tom pořádně hrál zatím jen Beat saber, Blades and Sorcery, Super hot nebo Pavlov. První dvě velmi doporučuju. Beat saber je v podstatě povinnost k VR :D

Jo jako myslim ze clovek co VR vubec nezna...a koukne na konkurenci ktera stoji minimalne 2x tolik(Vive Pro Eye a Valve Index) si musi rikat ze tohle je nejakej "levnej" smejd...a kdyz to nema ty zakladny ze bude tracking uplne spatnej.
Ale opak je pravdou...moje chyba byla ze jsem si s tou helmou a poradne nasazenim/ladenim moc nepohral takze obraz jsem mel mirne mazlej.
Tracking a vubec pochyb atd byl opravdu 100% a problem s tim nebyl.
Nad tim Amazonem uvazuju taky...v prepoctu mne to vychazi na 11800+-...ale zase reklamace bude horsi :-/
Jo ten Skyrim je "dobrej" tim ze je to cela AAA hra...ale to VRko tam neni az tak moc vyuzity(ale strilet z luku je vazne zabava :D )
Pavlov jsem chtel zkusit taky ale nedostalo se na nej.
A beat saber zkusim pak asi taky.

Jinak z toho amazonu...jak je to se reklamaci atd? Posila se to asi zpatky do nemecka ne?

Reklamace se dělá tak, že napíšeš Amazonu v čem je problém, oni ti pošlou štítek, který vytiskneš, nalepíš na krabici a pošleš jim to na jejich náklady. Amazon hodně dbá na své jméno a většinou vychází vstříc. Sám s tím teda zkušenosti nemám, ale dle zkušeností jiných to takhle je.
Nebál bych se toho. Obzvlášť s takovýmto cenovým rozdílem.
Doporučuji pak na Amazonu platit v eurech. Kurz od banky je výhodnější než přímo od Amazonu a ušetříš tak dalších 5 stovek.

Jo uz jsem na to koukal. O ty penize mi ani tak nejde...spis aby to bylo vse OK :-)
Ted zkusim jeste "zelenaka"...mel jsem stesti a stihnul jeden kus(vubec nevim kde se vzal :D )...a mam ho mit zitra do 12:00..tak uvidim a pak poradne vyzkousim...plus abych jeste koupil nejaky hry dokud jsou na steamu levnejsi :-D

Hele tak to zase mam...a ted jsem si to poradne nastavil a 100x lepsi :D Ten Pavlov je vazne pecka...:-)
Ale jedna otazka.
Kdyz dohraju vypnu oculus...tak mi zvuk porad hraje pred bryle...jde to nejak udelat aby se automaticky dal zase na bedny/sluchatka?
EDIT: Tak jsem si to uz nejak nastavil pres Steam VR a kdyz ho vypnu tak se mi automaticky zmeni zvuk :-)

Oculus Rift S dva dotazy od kamose (on ma Oculus Rift).

1. Jak je to s trackovanim, on kdyz da ruku za bok, tak diky externim snimacum furt to vidi, u Riftu S tvrdi, ze tam budou mrtvy uhly.

2. Rift funguje diky snimacim laserum i ve tme, jestli funguje ve tme i Rift S.

?

Dejte vedet, dik.

1. Kdyz das ruce na bok tak ok...za telo/hlavu Oculus pro potrebu her dopocita pohyb(napr v jedny hre si prehazujes disk za zady). Jinak vytahovani zbrany za hlavou atd funguje normalne(to same strileni sipu atd)
Samozrejme ze za sebe nevidi ale v jaky hre delas s neco s rukama za zady :-)
2. Potrebujes aspon nejaky maly zdroj svetla.(slaba lampicka atd)