Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus Rift S zkusenosti

Ahoj. Nejaky zkusenosti s timhle?
Dneska jsem to na zkousku mel a uplne nevim co si o tom myslet.
Bud jsem to mel spatne nastaveny nebo nevim ale obraz se mi zdal celkem rozmazanej :-/
Cca rok a pul zpatky jsem zkousel htc vive a tam si neco podobneho nepamatuju :-/
Navic tenhle "kus" nema IPD...jen SW a mne prislo ze at jsem to nastavil jak jsem chtel tak se nic nezmenilo.

S Rift S jsem zatím spokojený. Snímání kamer je úplně v pohodě. Jediný problém jsem měl v temné místnosti, ale na to mě Rift S sám upozornil.
Rozmazaný obraz jsem měl občas taky, ale vždy kvůli špatnému nasazení brýlí. Nastavil jsem si správně ten horní pásek, a teď už jen nasadím, posunu brýle tak, abych měl oči uprostřed čoček a utáhnu vzadu. Rozmazaný obraz zůstává na okraji obrazu, ale to by mělo být normální. Dříve jsem hrál na HTC Vive v hernách a u Rift S mi přijde obraz ostřejší. IPD jsem si nastavil na svých 67 mm v softwaru, ale rozdíl jsem moc neviděl no.
Mimochodem, jaké hry na tom paříte? :-)

Souhlasím s Haškem. Hranice hracího prostoru se definuješ sám a fungují skvěle. Ty kamery používám i na to, abych si nasadil správně i ovladače a sluchátka. Pak teprve přejdu do hracího prostoru, kde už vidím virtuální realitu. Jinak Oculus Rift S je skladem na amazon.de, kde jsem je já objednával za mnohem lepší cenu než v obchodech u nás.
Skyrim mě bohužel moc nezaujal. Přišlo mi to jen jako rychlý port pro VR a dost tomu chybí. Já na tom pořádně hrál zatím jen Beat saber, Blades and Sorcery, Super hot nebo Pavlov. První dvě velmi doporučuju. Beat saber je v podstatě povinnost k VR :D

Jo jako myslim ze clovek co VR vubec nezna...a koukne na konkurenci ktera stoji minimalne 2x tolik(Vive Pro Eye a Valve Index) si musi rikat ze tohle je nejakej "levnej" smejd...a kdyz to nema ty zakladny ze bude tracking uplne spatnej.
Ale opak je pravdou...moje chyba byla ze jsem si s tou helmou a poradne nasazenim/ladenim moc nepohral takze obraz jsem mel mirne mazlej.
Tracking a vubec pochyb atd byl opravdu 100% a problem s tim nebyl.
Nad tim Amazonem uvazuju taky...v prepoctu mne to vychazi na 11800+-...ale zase reklamace bude horsi :-/
Jo ten Skyrim je "dobrej" tim ze je to cela AAA hra...ale to VRko tam neni az tak moc vyuzity(ale strilet z luku je vazne zabava :D )
Pavlov jsem chtel zkusit taky ale nedostalo se na nej.
A beat saber zkusim pak asi taky.

Jinak z toho amazonu...jak je to se reklamaci atd? Posila se to asi zpatky do nemecka ne?

Reklamace se dělá tak, že napíšeš Amazonu v čem je problém, oni ti pošlou štítek, který vytiskneš, nalepíš na krabici a pošleš jim to na jejich náklady. Amazon hodně dbá na své jméno a většinou vychází vstříc. Sám s tím teda zkušenosti nemám, ale dle zkušeností jiných to takhle je.
Nebál bych se toho. Obzvlášť s takovýmto cenovým rozdílem.
Doporučuji pak na Amazonu platit v eurech. Kurz od banky je výhodnější než přímo od Amazonu a ušetříš tak dalších 5 stovek.

Hele tak to zase mam...a ted jsem si to poradne nastavil a 100x lepsi :D Ten Pavlov je vazne pecka...:-)
Ale jedna otazka.
Kdyz dohraju vypnu oculus...tak mi zvuk porad hraje pred bryle...jde to nejak udelat aby se automaticky dal zase na bedny/sluchatka?
EDIT: Tak jsem si to uz nejak nastavil pres Steam VR a kdyz ho vypnu tak se mi automaticky zmeni zvuk :-)

Oculus Rift S dva dotazy od kamose (on ma Oculus Rift).

1. Jak je to s trackovanim, on kdyz da ruku za bok, tak diky externim snimacum furt to vidi, u Riftu S tvrdi, ze tam budou mrtvy uhly.

2. Rift funguje diky snimacim laserum i ve tme, jestli funguje ve tme i Rift S.

?

Dejte vedet, dik.

1. Kdyz das ruce na bok tak ok...za telo/hlavu Oculus pro potrebu her dopocita pohyb(napr v jedny hre si prehazujes disk za zady). Jinak vytahovani zbrany za hlavou atd funguje normalne(to same strileni sipu atd)
Samozrejme ze za sebe nevidi ale v jaky hre delas s neco s rukama za zady :-)
2. Potrebujes aspon nejaky maly zdroj svetla.(slaba lampicka atd)