Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde to omezit RAM, kterou obsadí FF?

FF žere 2 GB RAM, jde to omezit?

Při běžné kancelářské práci na PC s win 7, obsadí FF celkem 2 GB RAM a pc je dost pomalé.
Ve FF jsou otevřené 4 záložky. seznam, web úvodní stránka dodavatele pro strojírenství, 1 katalog pdf černobílý o 11 stranách, a to čtvrté je web rozhraní velké kopírky, kde vidím, co už jsem vytiskl. Jsou tyto 4 záložky odpovídající zabraným 2 GB RAM?
Je možno omezit RAM, kterou má k dospozici FF?
Doplňky jsou tam pouze tyto 2: uBlock origin a Google translate

Ja som riesil opacny problem. Potreboval som aby FF vsetko cpal do RAM vzhladom na to, ze furt nieco zapisuje na disk. By si neveril ako sa FF zrychli ked sa vypne cachovanie na disk. Ide ako blesk aj na pomalom pocitaci.

Hardware acceleration,

about:memory - minimize memory usage,

Zapnúť hardwarovú akceleráciu na stránke Flash videa (ak je v systéme Flash od Adobéčka),

uBlock - vypnúť reklamy:
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/ublock-origin/

NoScript zakázať skripty:
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/noscript/

speedyfox.exe (defragmentuje súbory a jadro Firefoxíka)
https://www.techspot.com/downloads/6332-speedyfox.html

Pre OS W7 x64 bit. si treba vytvoriť na plochu zástupcu určenú na "premazanie RAM, Cache, defragmentáciu" s týmto textom, určenú na manuálne kliknutie myšou:

%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

prvé, druhé, tretie dejstvo s RAM a spol. sa následne udeje potichu v zákulisí kdesi tajomne skryté na pozadí.......

Autorunsx64.exe - okresať zbytočnosti načítané na pozadí po reštarte OS,

Plánovač úloh - vypnúť 80% hovadín opatrne nasúkané americkým, kapitaľistickým, zahnívajúcim, vykorisťujúcim, antisociaľistickým, Microsoftím Redmondom, zbytočne zaťažujúcich OS W7.

Reštart PC.

Aj na ložiskovom, pomalom 5400ot. hdd musí ísť FF od Mozilla v prípade osadenej 4GB RAM, ako delo, ako raketa ak sa vyladí W7 aj bez zapnutej swap, resp. vypnutej stránkovacej pamäte pagefile.

Omlouvám se všem. Značím jako vyřešeno.
Tento PC se chová divně v den MS aktualizací od té doby, kdy jsme ho dostali. Jen to nikdy nebylo tak hrozné jako teď.
Aspoň jsem ho znovu projel Adwcleanerem a MBAM. Ti nenašli nic. Jen SuperAntiSpyware vyházel asi 300 cookies. Ale pomalá to bylo i potom. Opravdu to má na svědomí ten MS update.
Dnes už pracuji normálně s antivirem i tím sw na sledování kamer.
Normální použitelný stav viz obr.

Děkuji.
P.S. příležitostně ho rozdělám a mrknu se, jestli jsou tam 2 patice. Podle cpu-z je v jedné patici 4 GB RAM. Pokud je tam zapájená druhá patice, zkusil bych dokoupit další 4 GB. Je to HP TouchSmart 7320 PC s procesorem I5 2400S

běžící aktualizace pro win7 - a to jako proč? kvůli jedné důležité ručně stáhnutelné opravě za 2 roky?
2016: kb3125574 - win7 "sp2"
2017: kb4012212 - smb protokol
2019: kb4499175 - rdp

jestli ti ten krám vyhovuje a nepoužíváš ho jako datové úložiště pro celou domácnost, potom by i pro odezvu zdechlých aktualizací pomohla výměna pomalého disku za ssd.