Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepěti na HDMI ?

Ahoj,už podruhé se mi stalo,že mi úplně umřel novy monitor po připojení k HDMI kabelu a zapnutí PC ....Může to byt prepetim ? Na HDMI kabelu přece napětí není a PC jinak nastartuje a tváří se podle pohledu ,že jede jak ma ...nechapu čím to může byt .Prosím o radu .Děkuji ..

Na HDMI kabelu přece napětí není a PC jinak nastartuje a tváří se podle pohledu ,že jede jak ma ...nechapu čím to může byt

- 5V
- Zkousel jsi i jinej HDMI kabel, nebo to dela stale s tim jednim a na kazdém vystupu ?
Jaky PC zdroj mas osazeny, jaka je jeho znacka ? Graficka karta ? PC jsi skladal sam, nemuze probijet ? Elektrické zasuvky v byte jsou v jakém stavu, monitor i PC byly v zasuvkach co maji i zem ?
Kdyz otevres bocnici PC, spustis ho a dotknes se treba zdroje, nebo zelezné kontrukce citis probijeni ?
* Jestli se ten kabel MDHI po pripojeni zahral nez obrazovka odesla si asi nevzpominas co ?

Jestli ho jeste mas, tak do neho zapoj neco jiného, co ma HDMI vystup treba nejaky TV box bebo BR prehravac.
Jestli ma i jiné vystupy tak zkus uprednostnit [DiplayPort] nebo [DVI] na misto HDMI.

Může to byt jen kabelem

Ten kabel nemusis zkouset jen na PC.

Co ti muzu rict urcite, jestli mas s tim kabelem pochyb, tak uz ho zkratka nepouzivej.
* V zaklade jsou ty porty proti pretizeni chraneny, ale jak se k tomu stavi urciti vyrobci ti nereknu, ale stesti bych nepokousel.

Asi máš z pekla štěstí, že ti to odpálí dva monitory. Vyměň včas kabel. Že by vadný kabel jen tak odpálil monitor se mně taky nezdá, ale možné je všechno. Už bych se bál to bez nového kabelu zapojit i do TV.

Spíš ne, ale na 100% si jistý nejsem. Můžeš ten původní kabel otestovat v jiném PC a na jiném monitoru, ale to nedoporučuju.
Raději bych ho zahodil. Ten původní mohl být někde zkratovaný a propojený s datovým a napájecím pinem. Tam se může stát cokoli.

Ani mně se tomu nechce věřit, ale možné to zřejmě je. Ještě můžeš zkusit k té TV připojit ten původní kabel a uvidíš
Nebo možná neuvidíš ]:)

Tak to je fakt hodně zvláštní. Buď měls opravdu takové štěstí na vadné monitory, nebo nevím.
Sám netuším, co bych v takovém případě dělal. Asi bych použil pro klid duše jiný kabel, ale tím to být ani nemusí.
Napadá mě už jen problém s elektřinou, ale to by se zase mělo vypnout PC a ne odpálit jen monitor.

Jaký máš vlastně monitor? Jestli na adaptér, tak může být chyba i v něm.