Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytížení všech jader u CPU.

Dobré odpoledne přeji. Mám dotaz. Koupil jsem si Call Of Duty Advanced Warfare a při hraní mám vytížený všechny jádra u CPU. Procesor mám čtyřjádrový,Intel core i5-3570k. Není taktovaný a teploty do 45 stupňů Celsia v zátěži. Je v pořádku že mi Call Of Duty vytěžuje všechna jádra na 100%? Také jsem provedl sken ADW Cleanerem a MalwareBytes ale nic nenašli. Na ploše se load pohybuje kolem 1%.

- Ano je to mozné.
- Mas posledni opravny_PATCH pro hru ? Hra je kupovana nebo crackovana ?
- Ve spravci uloh se nasledovne muzes po spusteni hry podivat ktera polozka ti CPU vyuziva. Jestli COD tak to bude ta hra. HDD na 100% vytizené nemas ne ?
* Na internete najdes spoustu navodu jak toto exesivni vyuziti CPU omezit, se stejnym problémem se potkalo, potakva vice lidi.

Tak je to pak v poradku. Pro jistotu se podivej jestli neni dostupny nejaky PATCH. To ze ti jede CPU na 100% neni vylozene problém.
Kdyz jsem jeste hraval BF4 hlavne po siti také jsem mel vytizeni Quad-Core (nakej Sandy-Bridge) na 100%. U Single Player to nebylo ani 60%.
(U hrani po siti je to vytizeni podstatnejsi jelikoz vlakna UCP musi pro scénu predpocitat nekteré veci navic jak singlu_player. Nejde o chybu nebo problém).

Ten COD hrajes po siti ? Jestli ano, tak to nech tak. (problém by spis byl, kdyz byl vytizen jen na 30% a hra se ti sekala a mel by jsi pady FPS. U 100% alespon vis ze ho ta hra umi na 100% vyuzit :-p)
Klidne ho na tech 100% nech. Je to od hry, u nekteré jede na 50% u nekteré na 100%.
Pomoci Overclocking jen zvysis frekvecni CPU IMHO ti na 100% pojede i tak jen budes mit vysi teploty.

To jsou na léto velmi slusné teploty. Byt tebou necham to tak, jak to je, protoze v podstate zadny problém nemas.

PS : Ted jsem se dival na Google a to 100% vytizeni maji i jini uzivatelé i s procesory i7. Ta hra je proste takova, s tim nic neudelas.
* To ze ti jede CPU na 100% nicemu nevadi, navic jestli mas opravdu teploty jaké uvadis tak neni ani co resit.

V principu není špatně, když procesor jede na 100% - na to je stavěný, ty sis ho zaplatil celý, proč by se měl flákat, pokud ho dokáže něco rozumně využít. (Mě takhle jel mnohokrát na 100 % klidně několik dní v kuse na všech jádrech a vláknech a kdyby jich měl několikrát víc, tak by je využil taky a byl hotový s prací dřív.)

Jde jen o to, zda ho využívá něco pro tvůj prospěch (např. COD u tebe, aby upočítalo víc detailů, nebo něco takového), nebo jestli ti tam virus těží bitcoiny (asi ne, to by těžil i na samotné ploše). A jestli ho to, co ho takhle používá, skutečně tak používat má (což ostatní tvrdí že COD ano, klidně), nebo zda je v tom nějaká chyba, nebo blbé nastavení (a zdá se, že není).

Nejvíc využívá CPU Call Of Duty,například Zaklínač 3 zase více využívá GPU. Je to v pořádku ,že některé tituly využívají více CPU a jiné grafiku? Například u Dead Space 1 je využití procesoru a grafické karty minimální. Může být to nadměrné využití procesoru způsobeno i optimalizací? Občas mi na 3 vteřiny spadnou snímky.