Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký Samsung?

Ahoj, poohlížím se po novém telefonu Samsung, ale moc se v tom nevyznám :) Pochopila jsem (jednoduše řečeno), že Samsung Galaxy S jsou nejlepší a pak jsou ještě nějaké A a J. Určitě mi nejde o to, abych měla nejnovější a nejlepší telefon. Naopak nejsem moc náročný uživatel, ale ocením dobrý fotoaparát a hezký design. Nerada bych ale přesáhla částku 15 000. Doporučili byste mi nějaký?
Objevila jsem například tento https:https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s8-stribrny-sleva-d4947371.htm, který je ale zánovní. Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky

Edit: Ještě se mi teda celkem pozdává tento https://www.alza.cz/samsung-galaxy-a50-dual-sim?dq=5556595&o=2.

Spíš jde o to, že jsem to s někým už probírala a ten mi Samsung doporučil a také ho má hodně lidí okolo mě, hlavně v rodině. Tak jsem to prostě brala tak, že si ho pořídím taky.
A jaký jiný telefon mi tedy doporučuješ?

Otázkou je, jaký telefon vyhovuje ženské ručce ;) Já mám sice ruku poměrně velikou, ale vyhovuje mi kompaktnější telefon.
Limit splňující Samsung, a dle mého velmi povedený telefon je Samsung S10E .. Na Heurece je spousta obchodů, které ho nabízí za 13.500,- ale neznám je, MIRONET by ale šel.. a cena není přehnaná jako u Alzy, CZC, apod..

Kompaktní velikost, velmi pěkný displej, maličký průstřel kamery, svižný, designově moc povedený, foťák patří mezi dnešní top fotomobily. Co se mi nelíbilo, tak, že balení je dost chudé a není tam ani nějaké základní pouzdro.. to seženeš levně třeba z číny (gearbest).. Power button, který slouží i jako čtečka otisku prstů je příliš vysoko, kdyby byla více u středu, bylo by to mnohem lepší (to ale není nic hrozného).. Pochválit musím továrně dobře nalepenou folii na displeji.. sluchátka AKG v balení..

Samozřejmě seženeš HW stejně vybavený telefon o pár tisíc méně (jako právě Xiaomi Mi 9), ale mně nevyhovovala třeba velikost a s S10E jsem po dlouhé době konečně našel zlatý střed, kdy telefon krásně padne do ruky, je menší, přesto má velký displej..

No vidíš, a já dokonce pravidelně. Jeden Xiaomi dokonce "umřel" tak, že jej prodejce musel vyměnit, jelikož asi odešly paměťové čipy, ale předtím několikrát zkolaboval a vzal sebou veškerá data. Vyměněný telefon se také občas také vypne při 50-60% a zapne se až při připojení do nabíječky. Podívej se na https://www.miuios.cz/, je tam toho více než dost.

Nejrve mi to přišlo jako rozumné zadání. Už jsem se těšil, jak se dozvím, jaký mobil je vhodpný pro mě jakožto pro plebs. Pak mě zarazila zmínka o vzhledu, to jsem začal tušit, že to bude muset být růžový bazmek do kabelky. Čelist mi spadla při pohledu na částku 15000 Kč.
Nerýpu. Nepoučuju. Jen to nechápu, jak někdo může být ochotný dát za mobilní bazmek tolik peněz. Omluovám se. Kéž by tyhle úvahy tazatelce otevřely oči. Asi není šance, protože všichni okolo mají Ťamťung, tak já taky musím mít Ťamťung, abych zapadla jako ovce do stáda. Kdyby takhle zodpovědně lidi přistupovali ke vzdělání, odbornosti a v denním přístupu vůči okolí, tak bysme si žili jako v ráji na Zemi... :i:

Myslím, že tohle bylo celkem zbytečné....
Zaprvé - Ano, chci aby se mi telefon líbil, na tom není nic špatného.
Zadruhé - Částka 15 000 přeci není závratně vysoká. Jistě, každý máme jiné finanční možnosti...;) A že je Samsung mobilní bazmek? To si nemyslím, četla jsem mnoho kladných hodnocení, ale neberu ti to.
Zatřetí - Jako ovečka si tedy rozhodně nepřijdu. Nekupuji si bezhlavě Iphone, který je teď náramně v kurzu mezi mladýma...Rozhodla jsem se pro Samsung z toho důvodu, že ho používají mí známí a s nimi jsem to probírala. Nicméně po této diskuzi, ne po tvém příspěvku, se nebráním i jiným značkám.

Opravdu jsem nechtěl rýpat ani útočit. Zbytečné to nebylo. Řeknu to ještě jinak. To co se nepodařilo masově hodinkám ve smyslu, že všichni musíme mít klenot na ruce se sklem, které se blýská jako psí kulky, tak to se podařilo díky elektronizaci mobilním telefonům. Jak to svítí, bliká, pípá, můžeme na tom matlat mastným prstem, tak jsme jak v tranzu, protože máme možnost interakce a nepřipadáme si osamocení. Je to zbytečně návyková zhouba za nesmyslné peníze. Nemá smysl si z mobilu dělat šperk a nebo nezbytně nutnou součást svého života, jak nám to společnost podsouvá. Klidně si kupte bazmek za 15000 Kč. Třeba to vaši blízcí a kamarádi docení a užijete si svých pár minut slávy. Než tak učiníte, tak si uvědomte, že si za nesmyslné peníze kupujete technicky zastaralou věc.

Já si ale stále opravdu nemyslím, že by lidé okolo mě měli oceňovat můj Samsung za pár tisíc. Tady vzniká asi velké nedorozumění. Vždy jsem měla průměrné telefony, neberu je jako svůj módní doplněk a poslední rok je můj Huawei v opravdu žalostným stavu. Chtěla jsem proto trošku zainvestovat do lepšího telefonu, udělat si i radost a bylo mi řečeno, že Samsung Galaxy S je dobrá volba, tak jsem se na to upnula.

Já nerozumím tomu, proč se snažíte ostatním vnucovat svůj postoj k tomu, jaká částka za mobil je dle Vás normální a rýpete.. Tazatelka chce telefon, řekla kolik na něj má peněz a postupně řekla, jaký by měl asi být.. Nikoho nezajímá, že jste socka. Světe div se, někdo si kupuje i předražené Ajfouny za 50 tisíc.. Člověk vydělává peníze, aby je utrácel, .. za co? To už je každého věc.. Někdo je investuje, někdo je rozhází za majetek, někdo si je schovává do matrace, aby pak umřel a neměl nic ;)

Nedávno jsem četl, že nejdražší, co člověk má, je čas. Peníze se dají vydělat, ale čas se koupit nedá, dá se ale ušetřit. Když si vzpomenu, kolik času jsem ztratil různým flashováním, oživováním a záchranou dat u Xiaomi, tak lituji, že jsem si hned nekoupil dražší, ale bezproblémovější telefon, např. Samsung. Sice jsem se ledasčemu přiučil, ale klidně bych to oželel. Předtím jsem měl Samsung Note 2 a žádné problémy + krásné fotky k tomu. Ovšem několikrát mi spadl na zem a poslední pád nepřežil. Než ale vytekl displej, tak jsem stihl nainstalovat MyPhone Explorer a přes BT zachránit data.

Zatřetí - Jako ovečka si tedy rozhodně nepřijdu. Nekupuji si bezhlavě Iphone, který je teď náramně v kurzu mezi mladýma...Rozhodla jsem se pro Samsung z toho důvodu, že ho používají mí známí a s nimi jsem to probírala. Nicméně po této diskuzi, ne po tvém příspěvku, se nebráním i jiným značkám.

Ja bych jenom k tomuhle... nekteri se tu vysmivaji tobe, ze chces Samsung jako ovce, protoze ho maji vsichni kolem tebe. Tobe se to samozrejme nelibi.
Ale v tomhle prispevku delas vlastne uplne to same - oznacujes lidi s iPhonem za ovce, ktere si kupuji to, co je cool a in. Pritom muze kolikrat jit taky jen o lidi, co k tomu pristupovali uplne stejne jako ty - "chci, aby se mi to libilo, dam do toho maximalne XY Kc a doporucilo mi to moje okoli".

Jinak takovy tip: Alza i CZC maji hledani. Daji se tam zadat parametry - muzes si tam dat pritomnost jacku, cenovy limit, rozmery (pokud ti jde i o velikost), pripadne dalsi parametry (treba nejake rozumnejsi znacky) a pak si vybrat podle vzhledu. A pripadne se sem muzes pak treba se 3-5 odkazy vratit a zeptat se lidi na nazory. Ale jak asi vidis, tak sto lidi, sto chuti.

Jinak bracha planuje koupi tohohle: https://www.alza.cz/asus-zenfone-6-zs630kl?dq=5601968
A ze je hodne vybiravej :-D

To není to stejné. Psala jsem, že je v kurzu mezi mladýma - opravdu vidím, že spoustu pubertálních děcek tenhle telefon chtěli proto, že ho mají ostatní a jde jim jen o tu "prestiž". Nijak tím nehaním lidi, co Iphone mají, jen jsem chtěla poukázat na to, že k chlubení telefon nepotřebuju.
Jinak děkuju za radu.

Šedivka (EU distribuce), ale od celkem solidního prodejce. Většinou u šedivek neradi vyřizují reklamace, hlavně 2. rok, jelikož často dostanou jako prodejci od zahraničního dodavatele jenom 1 rok záruky a za 2. rok odpovídají sami, takže pokud se telefon pokazí, tak hradí opravu nebo jiný kus. Ovšem některé firmy mají pro firmy a podnikatelé jenom 1 rok i v ČR a na oplátku si větší firmy mohou dohodnout 2 roky záruku i u EU distribuce.

Za 20.000 Kč je to celkem dost, za necelých 15.000 Kč to ujde a stále lepší Mironet (stejný "gang" jako Alza a CZC, ale trochu na ně ztratil dech) než nějaký noname prodejce z paneláku.

https://obchody.heureka.cz/mironet-cz/recenze/
https://obchody.heureka.cz/mironet-cz/diskuse/