Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záloha w7

zdravím všechny
celý den se snažím přijít na netu na to, jak zálohovat w7 i s aktualizacemi na usb flash a nemůžu to nikde najít. věnoval se tu takovému problému již někdo přede mnou? jestli ano, dejte mi prosím odkaz. pokud ne, moc prosím o radu, jak na to
mockrát dík

nazdar
vzhledemk tomu, že jste se rozepsali, za což díky, tak ten problém popíšu přesněji.
vloni jsem koupil originál cd w7 se servispackem 1 a k tomu logicky i s klíčem. musel jsem jej na dvakrát naistalovat, páč jsem si při první instalaci zapoměl rozdělit hd. vše šlo bez problémů. nedávno jsem nechtěně stáhnul malware a nešel z ntb odinstalovat. a nepomohl ani bod obnovení, respektive ten vůbec nešel rozjet. jelikož jsem si na všechny programy dělal zálohy, tak jsem se rozhodl znovu nainstalovat w7. jenže to nešlo. s kolegou jsme společnými silami přišli na to, že je poškozené dvd s widlema. takže jsme to nainstalovali z jeho bootovací flashky, jenže bez servispacků a všech aktualizací. samozřejmě těch aktualizací naskočilo přes 300 a dokonce se to i dvakrát při instalací aktualizací (ze sítě) seklo. musel jsem instalovat postupně, cca po 50-60 aktualizacích. někdy dokonce jen po 5ti. ale po několika dnech se to povedlo.
takže dotaz je přesně takovýto:
jak vytvořit bootovací flash, toho w7pro, který v počítači mám, i se všemi aktualizacemi, které jsem doposud stáhnul a nainstaloval.

zkoušel jsem to podle různých rad na netu, ale každá mě odkázala na stáhnutí iso ze stránek microsoftu. tento postup u mne asi nelze použít, protože ten originál w7, který mám, jsem koupil jako "recyklovaný" z jiného zrušeného kompu, na což mně microsoft upozorní upozorní a zablokují další operace. navíc jsem zjistil, že tento postup spočívá ve stáhnutí w7 ze stránek microftu a tam je nenabízí v té podobě, jakou chci, respektivě v současné době vlastním.
tak zatím díky za pomoc a věnovaný čas

drutek

Na tvůj dotaz "jak vytvořit bootovací flash, toho w7pro, který v počítači mám, i se všemi aktualizacemi, které jsem doposud stáhnul a nainstaloval," jsi už dostal mnoho odpovědí. Spíš než fleška je vhodný externí disk.

nerozdělený disk je možné dodatečně zmenšit (resize) a vytvořit nové d:
používají se na to normální partition managery třetích výrobců, protože správa disků ve windows je totálně neschopná - Minitool partition wizard (free verze umí i klonovat disk), NIUBI Partition Editor, EaseUS Partition Master Free, AOMEI Partition Assistant Lite (dost omezený), ...
nastaví se požadované zmenšení, použije se "apply" a pc se restartuje, změna systémového disku se provede hned po startu, bez běžících procesů a služeb.

záměrně nepíšu dodatečně rozdělit (split), to je jiná funkce, poměrně nebezpečná a někdy s nepředpokládanými výsledky.

aktualizace:
300 hotfixů w7 jsou jen nesmysly a nekonečné opravy oprav, není žádný důvod si to vzájemně nekompatibilní svinstvo pouštět do pc.

- služba aktualizací má mít povoleno jen ruční spuštění, sama nemá co zjišťovat, nedejbože cokoli sama stahovat a instalovat
- po nové instalaci w7 hned nainstalovat "rollupdate sp2",
- pak jsou nutné jen 2 hyperkritické záplaty (smb, rdp)
- komu je to málo, může doinstalovat měsíční balíky kritických aktualizací do prosince 2017. novější obsahují ms kurvítko a nemají smysl.
- při té příležitosti updatuju ie na verzi 11 (+ souhrnná aktualizace), pak na něj nadosmrti zapomenu.