Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Došlo k chybě! Soubor nelze uložit. Odstraňte ochranu proti zápisu.

Dobrý den, prosím vás o vysvětlení příčin a radu. Děkuji.
Pod W10 kopíruju v Total Commander z flashdisku soubory o velikostech do 4,5 GB na cílový SSD disk D nebo jiný cílový flashdisk. Mám administrátorská práva. Osm souborů se překopírovalo úspěšně, ale dva soubory se nedaří zkopírovat. TC oznámí chybovou hlášku "Došlo k chybě! Soubor nelze uložit. Odstraňte ochranu proti zápisu." TC spuštěný s oprávněním "jako správce".
Mám podezření na SSD, možná je něco SW poškozeného. Nevím...
Neúspěšně vyzkoušeno kopírování na cílový flashdisk. Skončilo to stejnou chybovou hláškou. Program Unlocker 1.9.2 nepomohl.

Problém vidím ve zdrojovém flashdisku. Čím ho otestovat?
Data není třeba řešit, jsou zazálohována jinde.
Chci vědět co způsobuje problém. Začínám mít podezření na vadný neznačkový flashdisk.

Nemáš nič poškodeného s HW ani diskami.

Ak sa nejedná o systémový súbor rozbalený v RAM alebo archív načítaný do RAM, súbor nie je moutnutý apod. za behu OS, v tom prípade je nutné povoliť prístupové práva obom zložkám in/out a súboru s plnými aj zdedenými právami vlastníka; users, system, administrators, everyone, nt service\trustedinstaller, all applications packages. Potom keep smiling kopčíš ako raketa, bárskde. Nestačí mať TC, ako Správca.

Ešte si neuviedol z akej konkrétnej zložky vo W10 kopíruješ. Z koreňa C:\ (rootu) sa kvôli ochrane nedá dosť dobre, tzv. "kóšer" kopírovať, lebo desina si chráni prístupové práva.

Vytvor si v koreni oddielu C:\ samostatnú zložku s názvom "Temp" do ktorej nakopči dáta určené k presunu. Temp zložke povoľ plné prístupové práva spolu s prevzatím dedičských práv od nadriadených zložiek, teda logického systémového oddielu C:\. Detto vyrob nejakú vhodne pomenovanú zložku na externej fleške alebo disku SSD s plnými právami, nikdy vo W10 nekopči z rootu, tie časy sa zmenili.