Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šmejdi.seznam mi zablokovali e-mail a snaží se vymámit tel. číslo

Po 12 letech používání mi po přihlášení naskočí

Někdo se vám naboural do účtu.

Vypadá to, že se vám do e-mailové schránky přihlašuje někdo cizí. Jestli o ni nechcete přijít, je třeba si změnit heslo a zabezpečit svůj účet telefonním číslem.

Na vyplněné číslo zašleme potvrzovací kód a spojíme ho s vaším účtem.

Nikdo se mi nikam nenaboural, heslo mám ve Firefoxu.

Se Šmejdy končím, nic jim nedám,

KDE se dá toto jednání reklamovat ?

Děkuji.

nedal jsi sem originál té zprávy - pochází opravdu ze seznamu?
dostaneš se ještě do té schránky? tuším gmail a centrum ukazují naposledy přihlášené ip.

zabezpečení účtu telefonem apod. (dvoufázová autorizace) se používá všude, nemusíš to využít když nechceš.

pokud se ti někdo naboural do účtu, nejspíš přes stejné heslo použité jinde, nebo přes spyware v prohlížeči. proskenuj adwcleanerem.

Po 12 letech používání mi po přihlášení naskočí

Po přihlášení jsi tedy na Seznamu a žádní šmejdi nepíšou ani neloudí přihlašovací údaje.Zabezpečení telefonem i nouzovým mailem můžeš přeskočit.Koukni pro jistotu,jestli jsou ty stránky https.

Však také proto jsem si poslední odpadní email založil na slovenském centru, když jsem zjistil, že české nezaložím. Vzhledem k tomu, že ho ze mě nevymámil ani facebook (tvářil se vždy jako že bez toho nejde pokračovat a po nějaké době bylo zase ticho po pěšině) nevymámí ho ze mě ani centrum. Předpokládám, že poté, co zjistí, jak jim nepřibývají zákazníci, tak toho časem nechají, těch freemailů je na trhu víc než dost.
Svého času se daly pořídit SIM za cenu kreditu na nich obsaženého (obvykle 200 Kč), už jsem po tom dlouho nepátral, třeba by to bylo řešení. Ostatně nějak tak jsem si kdysi aktivoval neomezenou schránku na seznamu (to také je už minulostí), slibovali, že to číslo na nic jiného nepoužijí, ani nemůžou, ta simka už dávno exspirovala (ani to nebyl úmysl, chystal jsem se dobít kredit ale nedostal jsem se k tomu).

Mě občas po přihlášení naskočí, že bych účet mohl zabezpečit víc a ať dám telefon a kdesi cosi, tak kliknu na "ani omylem" a zas dají na nějakéu dobu pokoj.

Pokud by to fakt nešlo vyfakovat, koupím za 200,- simkartu (nebo za míň, pokud najdu), rozchodím to přez ní a napíšu všem známým, že po letech zase měním adresu a konečně dorozchodím vlastní mailserver. (Ono to stejně nejspíš časem udělám tak jak tak, ale zatím to nehoří.)

Nemusí to byť proxy ani iné nekalé prihlásenia, snažia sa zvýšiť bezpečnosť.

Mne osobne z imaginárneho mena rokmi mnou vedené na Facebook, tiež nedávno vyskočilo hlásenie, aby som zmenil heslo k účtu napriek tomu, že som mal strojovo, SW plateným generátorom, vygenerované 20-miestne silné heslo zostavené z povolených znakov znakov tabuľky ascii. Pritom som nehlásil žiadnu podozrivú činnosť zaznamenanú v predmetnom účte, resp. "v tom-tom" účte, ako hovorí náš brepta, generátor náhodných slov, plagiátor rigoróziek, Tom-Tom kpt.JUDr. Danko, ctihodný, sľovutný, sľušný, poctivý, pracovitý, inteľigentný predseda NR SR, jeho emeritné blahorodie našľiapaného, skomunizovaného rusofila.

Len po mne na Facebooku nežiadali ako bonus nejaké dvojfaktorové overenie cez "telefén", lebo také niečo ešte v roku 2007 od založenia tohoto, tam_toho tom_tom účtu, neexistovalo. Iba som vygeneroval nové jedinečné, tučné, mastné heslo v znakoch a bitovej dĺžke neopakovateľných znakov, aké stihol server Facebooku schosnovať, tj.stroviť v svojich geniálnych útrobách v ústredí chazarsko_židovského hniezda. Ak chceli zmenu hesla kvôli bezpečiu, tak som im poslušne vyhovel.

Napríklad toto_kaj takéto heslo: _R+E}IA{MAO17_dYLŁaVIq,Xw1v9N;X/wŁUo5.#Q9lWr)8cyu*

S kontrolou sily hesla: http://hodza.net/password-meter/

Možná příliš silné heslo je také podezřelé. Podle mě je předpoklad, že duševně zdravý člověk takovou šílenost nestvoří, takže má co do činění s nějakým robotem (nechtěl bych takový řetězec ručně někam vyplňovat, stačilo mi heslo typu 3y49enwQTh, hlavně ten y dělal problémy, ale změna hesla se mi nepodařila, tak jsem žil 10 let s vygenerovaným výchozím heslem teprve pak si někdo vymyslel povinnou změnou každý rok).

Myslím, že Gouglího síla hesla nezajímá (pokud splňuje dané základní požadavky).
Jejich boti se ježí, pokud se někdo opakovaně neúspěšně pokouší přihlásit do účtu,
anebo se tam přihlásí majitel, ale z jiné IP adresy. Mámení telefonního čísla je už jejich vlastní bonus pro odbourání anonymity e-mailového účtu.