Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obraz na 4k monitoru není plynulý , seká se

Ahoj ,

mám notebook Dell Precision připojený do dockiny a do té dockiny mám připojený 4k monitor . Když jezdím kurzorem po displeji monitoru , nebo když si pustím video , obraz je sekaný , není plynulý . Na monitoru notebooku je obraz plynulý .
Je to tím , že notebook má FullHd a monitor 4k a prostě to nedopočítá ? Nebo je potřeba nějáké speciální ovladače nebo nastavení ? Díky

Notebook:https://www.alza.cz/dell-precision-5530-levne-d5556382.htm
Monitor: https://www.alza.cz/32-aoc-u3277pqu-d4016008.htm
Dockina:https://www.mall.cz/notebooky-usb-prislusenstvi/itec-usb-30usb-cthunderbolt-3-dual-display-docking-station-power-adapter-135-w-cadual4kdockpd?gclid=CjwKCAjwm4rqBRBUEiwAwaWjjOsMPfEUSnHJywuRJfsZE60S4l2aKsaaGxHyLiJ7jGZq7wCTinc63xoC1OYQAvD_BwE

ano to teda měla - je možné někde zakázat integrovanou kartu a nechat , ať jede jen ta Quadra ? jestli to třeba nepřepíná mezi sebou a proto to pak dělá neplechu .
Ovladače aktuální . Připojení přes displayport mezi Monitorem a Dockinou .

od dockiny do NTB mi jde jen USB-C.

Jak psal Xoxo, ten notebook je docela dělo, takže buď je to tím, že obraz se tahá přes tu integrovanou grafiku a ta to nějak nezvládá (ač by měla) a nebo tím dockem. Ten notebook má HDMI, zkoušel si to zapojít napřímo?
Kompletní vypnutí integrovaný grafiky záleží, zda je obraz tahaný skrz tu integrovanou a to Quadro slouží jen na "počítání" a nebo je schopný fungovat samostatně. V BIOSu to předpokládám nebude (notebooky mají BIOS osekaný pomalu jen na pořadí bootu), možná je k tomu nějaká toolka, zkusím pohledat.

Když jezdím kurzorem po displeji monitoru , nebo když si pustím video , obraz je sekaný , není plynulý .

- V nastaveni zobrazeni budes mit nastaveno 24Hz (24 x obnoveni obrazu /s) proto mas obraz sekany.
* Jestli v nabidce viz Hz nemas, tak se podivej jestli tvuj NTB podporuje HDMI 2.*, nebo jestli pouzivas kabel HDMI, ktery 4K@60Hz umi.

Diky za upresneni.
- NTB mas docela delo, nemas tam nekde moznost upresneni nastaveni video vystupu pro externi monitor ? Zkratka mozost zvolit vystup spracovany pres Nvidia nebo Intel UHD ?
* Mozna ze pres jiny graficky chip jak ten co je ted nastaven to bude lépe pracovat. Jestli monitor disponuje funkci FreeSync, 1s Motion Blur etc, zkus to dezaktivovat.

- Mas moznost ten monitor zapojit do NTB bez pouziti té "Dockiny" ?
* Podle toho co pises a jak kvalitni, vykony material pouzivas bych podezrival jen tu dockinu. Proto kdyby slo ten monitor zapojit primo do NTB by to pomohlo, mohlo byto napovedet vice.

TiP ~ V nastaveni monitoru by jsi mel najit polozku "informace o vstupu", kolik Hz ti zobrazuje ?
* Mam po ruce podobny AOC, najdes to v MENU -> EXTRA -> a v pravo v tom panelu mas informace o zobrazeni "Rozliseni + Hz".
[87613-aoc-pc-poradna-png]

Nastavil jsem pouze Quadro grafiku a zlepšilo se to ale víc z toho asi už nevymáčknu . Kurzor jezdí plynule a obraz videa se zlepšil ale prostě na Notebooku to jede plynule , živě .

Zapojil jsem monitor napřímo přes HDMI - bez rozdílu.

V nastavení mi to ukazuje 60Hz . Freesync tam nemám , nebo je to vyplé.

Az na ovladace nevim co bych mohl napsat. Mozna ze MS uprednostnil nejaké sve nastaveni jak vyrobce.
Proto bych na tvém miste nainstaloval, nebo pre-instaloval video drivery + chipset. Mozna ze v novejsi verzi jsou nekteré chyby opraveny.

Vidím to stejně a kdyby ani to nepomohlo, tak Dell má určitě nějakou podporu. Nebál bych se je "otravovat". Rovnou chtěj technické oddělení, ať se tě někdo neptá, jestli máš spravný rozlišení a další podobný primitivní otázky (jestli si už všechny tyhle banální věci zkusil) a popiš jim problém. Záleží na koho narazíš, ale třeba pomůžou.