Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výchozí brána není dostupná

Dobrý den přeji,

můj problém s nově zakoupeným notebookem Lenovo s340 15IWL (Windows 10) spočívá v problémech při připojení k domácí WiFi síti. Věřím že samotný internet a nastavená wifi v routeru funguje dobře, jelikož jakékoliv jiné zařízení funguje bez problému. Avšak onen notebook se k wifi k připojí ale po několika minutách (někdy 5 někdy 20) přestane internet jít (je jedno zdali sem přímo vedle routeru nebo dál) a spustí se diagnostika windows. Ta zjistí že Výchozí brána není dostupná, napíše opraveno, a internet zase na nějakou chvíli jde a pak znova, stejná situace. viz obrázek https://imgur.com/fedO8i1
Prošmejdil jsem internet co dokáži, vypadá to že problém je celkem obecný a nejspíš je někde chyba ve Windows. Avšak mě prozatím žádné rady nepomohli. Níže vypisuji co všechno jsem již vyzkoušel:

Aktualizovat/znova nainstalovat sítový adaptér (konkrétně s notebookem kompatibilní qualcomm atheros qca9377)

Provést reset sítě v nastvení Windows

Zkontrolování windows update

Odškrtnutí políčka o snížení spotřeby adaptéru v nastavení adaptéru, stejně jako vybrání napájení pro sítové adaptéry na maximalní výkon v nastavení napájení

"Ruční" nastavení výchozí brány v nastavení adaptéru zjištěnou z příkazu ipconfig /all

Dle návodu na internetu provedeny příkazy v cmd: ipconfig /flushdns, ipconfig winsock reset

Snaha nainstalovat "jiný" ovladač při aktualizování síťového adaptéru nabízené windowsy,,, buďto nekompatiblni nebo bez výsledku

Prosím o jakékoliv rady, situace začíná být zoufalá

předpokládám, že notebuk přišel nainstalovaný od prodejce.

pokud to dělá jen wifi, vytunit napevno nastavení routeru, ať je kompatibilnější se špatně napsanými ovladači wifikaret:
- wireless security: wpa2+aes
- wireless bandwidth: 20mhz
- hlídat si vysílací kanál routeru 1-11, nebo rovnou nastavit region usa, který nepovoluje víc. / opačně: na wifikartě v notebuku jde možná taky nastavit region, má tam být česko.
- jde zkusit i wireless mode: 11n, jestli nebude stabilnější spojení. (záleží i na počtu zdí mezi routerem a notebukem)

kdyby to dělalo i při drátovém připojení, zaměřit se na obecné síťové nešvary:
- agresívní & hloupý antivir typu "internet security" vykopat ven
- zkontrolovat připojení, místní síť: nesmí být zatrženo proxy
- pokud je v "po spuštění" nějaký nastavovací program pro síť nebo wifi, zakázat automatické spouštění
- zkontrolovat pc na spyware: adwcleaner

edit: kolega zmiňuje jak najít méně zarušený kanál: https://pc.poradna.net/questions/2934223-wifi-router

Wifi je takto, tj na maximalní výkon nastavená už dlouho. Na starém ntb s windows 7 běhá bezproblému ve všech pokojích. Někde má třeba jen dvě čárky, internet běží pomaleji, ale běží. To tento nový, vypadává.

V notebooku bylo nainstalováno Mcafee, to šlo pryč hned co jsem ho viděl. Adwcleaner pc projet (v nouzovém režimu), bez závažných chyb

nic o maximálním výkonu jsem nepsal, protože tak dodávají routery skoro všechni výrobci už léta. přečti si to ještě jednou.
za vykopání hnoje od mcafee máš bod.

starý win7 má jinou wifikartu, s jiným ovladačem, proto funguje.
ale je to dobrá připomínka: zkontrolovat ve správci zařízení, jestli to náhodou není model jen pro 11g sítě, potom by nešlo tvůj tajný router omezit na 11n.

edit: vidím, že nastavení routeru napevno jsem měl dát tučně.
totiž o to jde - nedovolit stupidnímu ovladači přijímací wifikarty, aby se s routerem nesmyslně vybavoval o všech možných režimech wifi.

Tak jsem i přes moji velkou nedůvěru zkusil nainstalovat DriverEasy a kupodivu to nalezlo slušné množství zastaralých ovladaču (krom síťového, ten byl aktualní) a zaktualizovalo je to. Mezi nimi byly i ovladače chipsetu, PCIe a jine. A od té doby to prozatím funguje bez chyby. Ještě dám vědět i zítra jestli to je opravdu ok, ale jsem překvapený že windows update ani ofik apka lenova kde to má hledat všechny aktualizace, nenašli nic.