Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google rusi konta

Dnes za mnou prisiel synator s tym, ze Google chce od neho kreditnu kartu.
Pozriem na mobil a naozaj tam hlaska, ze mu jeho konto je deaktivovane, pretoze nesplna vekove podmienky a ze si moze opravit vek, ale chcu vidiet ID alebo im mam dat cislo kreditky.
WTF?
Googlu zadrbava?
Co znamena deaktivovanie konta v ramci Androidu? Pride o moznost pristupu na gmail a store?
Ziadnu kreditku ani ID im posielat nemienim, navyse odkedy su vsetky sluzby Google len 18+?

loading...

Ten ucet som mu robil pred 5-6 rokmi, to akoze co teraz riesia?

Treba se pres svuj Gucet prihlasoval na stranky které vyzaduji vek 18+ (nekteré herni, diskuzni fora etc) , nebo chtel pouzit karu Visa k zaplaceni kde mohlo dojt k nejakému overeni nejakého minimalniho legalniho veku. (zde si nejsem jisty, jestli minimalni legalni vek pro placeni karety Visa , nebo nakup na Google store neni 16 let).
* U googlu jsem se s necim podobnym jiz setkal, ale je to tak 5 let zpatky kvuli uctu kde jsem nemel spravne (informacemi) vytoren a vypsan. Kdyz jsem tim uctem chtel zaplatit s kartou Visa, doslo k overeni uctu google a veku 18 + .

Jakoze vlezes na Gmail a vyskakuje na tebe vsude same porno? :-D

Vekove limity nejsou kvuli tomu s cim se muzou deticky setkat, ale aby dostali dnesni mladez pod kontrolu a dokazali kohokoli kdykoli identifikovat. U deti se zacina samozrejme lepe nez u dospelych, protoze deti obvykle neumi prostestovat a navic si proti ochrane deti ani dospeli moc nedovoli zvanit, takze idealni pro Google a spol.

Google poslední dobou vyšiluje. Před týdnem jsem za štědrých dávek příšerně sprostého nadávání, se snažil rozběhat v Linuxu KMail a KOrganize přes Gůůůglovské účty. Proklel jsem celý Gůůůgl včetně jeho otců a vzdálených potomků. Dva účty v pohodě, při třetím mi ten zmetek začal nadávat, že účet není můj, abych potvrdil na sekundárním e-mailu nějaký kód, to jsem pracně nastavil ve WEBovém rozhraní, pak to stejně vytrvale dál suše oznamovalo, že účet není můj. Načež druhý den se to nějak uleželo a bez protestů mi účet připojil, ale nestahoval maily ani kalendář. To už jsem vzteky málem počítač rozšlapal, no nakonec se to nějak rozhejbalo, když jsem se proklikal asi dvaceti semafory, auty, přechody a autobusy na debilních obrázcích. Už to s tou bezpečností všude přehánějí. Když je uživatel blbej a dává si heslo datum narození nebo ABC, tak je to přece jeho chyba. No měl jsem vztek, že by mne mohl nosit až do Prahy. A když si představím, že takto budu bojovat i u zákazníků, tak je mi na blití už teď. Přitom IMAP účet u Contactelu prošel v pohodě a žádnej pitomej bot neprotestoval. Aby ty blbce, co vymysleli ty přehnané bezpečnosti, čert sebral a smažil v pekle v rozžhaveném oleji a ještě je píchal vidlema do kýty.

Není mi jasné, kde se ty problémy s rušením kont, banováním, ověřováním občankou, fotkou, telefonem, berou. Google, Facebook, možná další ekosystémy.

Gmail mám od samotného alfa? počátku, kdy vstupenky byly pouze na pozvání; ještě předtím, než těch pozvánek dostal účastník zájezdu pětadvacet. Smyšlená identita, žádné další údaje jsem nikdy neuvedl. Používám výhradně na nedůležité věci, registrace na webech, úřední, profesní a rodinná komunikace probíhá jinde. Ke Google jsem defaultně odhlášen (nevyhledávám jako přihlášený), přihlásím se jen tak 2x týdně k tomu Gmailu ve FF a po prohlídce zase odhlásím. Chromajzla jsem nikdy na žádném PC neměl a mít ani nechci.

Můj FB účet je na tom podobně. Jeden přítel (který je už deaktivovaný), žádné osobní údaje, vymyšlená identita, nic si tam nepíšu, žádné odběry, lajky a podobné. Mám to jen proto, abych mohl prohlížet cizí fejsbuky.

Nikdy mi nic neblokli. Čas od času mi FB nabízí nějaké přátelé, chodí mi to na gmail do spamu, tak to ani nevím.

Mobil temer nepouzivas, smartphone mas jen kvuli overovani pres Steam Guard, od vsech sluzeb jsi odhlaseny, na PC jsi od Googlu odhlaseny, Facebook temer nepouzivas, .... no mohlo by byt i hur, mohl bys to prestat pouzivat uplne a vytahnout datovy kabel od internetu a odpojit se od sveta. Takze az tu jednou nahle nebudes, tak aspon budu vedet co se stalo. :-)

Proste sorry, ale to neni normalni chovani. Jisteze jsem na Googlu prihlaseny i pri vyhledavani, jisteze jsem prihlaseny na Facebooku, sice tam taky nic moc neumistuju, ale kvuli Messengeru.

Pak tu mas treba platebni sluzby, ja treba mam AirBank a jejich vlastni aplikaci pro placeni mobilem, ale spousta lidi ma banky jako FIO, Komercni banka, ... a temer vsechny na placeni pouzivaji Google Pay, tudiz zadna smyslena identita, musis tam razem zadat sve cele prave jmeno.

Mne treba prisla vyzva od Googlu, ze moje zadane jmeno neco jako Red M. asi neni moje cele jmeno, tak at si to opravim, abych mohl nadale pouzivat sluzby Googlu. Tudiz jsem to opravil. Ikdyz oni tve jmeno stejne znaji, pokud pres Gmail posles email a podepises se pod nej. Snad se nedozvime, ze radeji neposilas emaily a mas to jen pro jejich cteni. :-D

Smartphone mám kvůli jeho hodně nízké ceně, kdy splní mé požadavky (dvě SIMky, navigace + ten Steam).
Nepotřebuji k ničemu messenger. FB pouze na sledování jiných.
Nepotřebuji Google Pay - máme účty ve spoustě bank, spoustu platebních karet, ale nechci v mobilu žádné bankovnictví, vše obstarám z PC. Na placení kreditkou mobil nepotřebuji. Bankovnictví atd. nemám navázané na Gmail.
Maily posílané Gmailem (tedy blbosti) podepisuji nickem. Tím tady nebo tím druhým.

Tak nějak jsem to měl s fb, čas od času se snažil vylákat telefon nebo podobné věci (sken občanky, číslo kreditky a co já vím), tvářil se jako že bez toho to nepůjde, další den bylo ticho po pěšině. Prostě to zkoušeli, závisláci jim to možná svěří. S gůglem zkušenost nemám, ale na fb mi někde hnije možná tucet účtů s fiktivními daty. Teď to zkouší centrum.cz, bez telefonu odmítne registraci, jsem zvědavý, jak dlouho jim to vydrží (zvlášť když to chtějí hned při registraci, freemailů je jen v čechách dvanáct do tuctu a to nemluvím o světě).