

Montáž SSD do Z1
Ahoj,
když instaluji SSD do Zalmana 1, tak ho do toho boxíku jen mám vložit, nebo se tam i šroubuje? Mám ho tam dát i s rámečkem, který jsem k SSD dostal? Mám na něm nechat ten přilepený papír,nebo se sundává?
Děkuji.
Zajímá mě ještě jedno:
Kupil jsem si CMX500 500GB, tak proč po nainstalování do PC nůžu použít jen 465 GB? Kam těch 35GB zmizelo, když na něm nemám nic? Ani systém?
1k je normalne 1000, ale v pc je to 1024 (2*2*2*2....), cize ak si z kazdeho kila odpocitas 24B+formatovanie najdes svojich stratenych 35GB (+- autobus).
Inak niektori vyrobcovia (naprikla Kingston) oznacuju svoje disky ako 240/480GB, co je blizsie k prave ako oznacenie 250/500GB.
Řeší se u SSD teploty?
Oproti HDD jsou dle Open hardware monitor asi o 7-10 stupnu vyšší. SSD tak má kolem 40 stupnů.
snese vyšší teploty a má nižší příkon než než točivý hdd. čili teploty se neřeší.
ostatně nech si u hdd proskenovat celý disk na chyby, pak si na něj sáhni.
tvůj konrétní případ taky může znamenat, že ssd je hůř umístěný z hlediska odvodu tepla nebo proudění vzduchu než ten hdd.
Tohle vidím jako celkem jistý. HDD mám přesně vedle ventilátoru a dál od grafiky. Přihrádku pro SSD mám nahoře, kde nemám vedle ventilátor a ještě je v rovině poblíž grafické karty. Teploty při hraní dle OHM měl HDD max 34 a SSD 47 stupnů. Pořádný rozdíl. Vážně SSD nebudou dlouhodobě vadit teploty kolem 50C? Případně 60, až bude venku 35+.
pro polovodič by to neměl být problém, ale zároveň se pohybujem ve strukturách s malou šířkou kanálu, u buněk kde luštíme 3 možné stavy, u technologie která má stanovený omezený počet přepisů.
takže bych žádné extrémy nepřeháněl a ten ssd přilepil někam, kde může odvádět teplo nebo kde ho ofoukne větrák.
Teplota v zátěži kolem 50 stupnů ještě dobrá je?
Zatím co jsem koukal má disk v zátěži 45-47 stupnů.
no jo, žádný stres.