Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení pc

Ahoj zítra mi dorazí komponenty na vylepšeni mého pc tak potřebuji par rad.
V pc mám 2x2Gb ram a budu je měnit za 1x8Gb abych pak měl možnost případně rozšířit na 2x8Gb.
Je možné osadit 1x8Gb + 1x2Gb ?
Budu také měnit cpu z amd athlon ii x2 250 na amd fx 6300. Bios podporuje tento procesor.
Mám windows 10 64bitový.
Je třeba něco přenastavit v systému nebo jej přeinstalovat ?

Je to mozny ale nejlip by mely byt stejny aby se nehadaly. Pokud se nepletu tak jestli jedna z tech RAMek bude mit nizsi frekvenci tak se ta druha automaticky "podtaktuje" na tu samou rychlost jako nejpomalejsi RAM ktera je zapojena.

Pokud ta verze BIOSu co ted mas podporuje to CPU tak by melo bejt vse OK.
Urcite ale bude lepsi preinstalovat OS.

Dnešní biosy si s tím poradí. Doporučuje se sice osazovat paměti naprosto stejné, ale nesetkal jsem se nikdy s problémy, které by nastaly, když je každá jiná (co do velikosti, rychlosti a podobně). A to ani u dost starých desek. Pokud bios (nebo čipová sada nebo v čem to ještě může vězet) takovou kapacitu podporuje, problém nenastane (v průběhu let byla různá omezení 4, 8, 16 .. GB), pokud ne, prostě jen uvidíte, to, co podporuje.
Nevim jak windows 10 ale windows 7 v home verzi podporoval nějak omezené množství, jestli 8 nebo spíš 16 giga teď z hlavy nevim.
Změna paměti bude pro windows v pohodě. Jak se ovšem windows smíří se změnou CPU je otázka, pokud je to OEM verze, tak nemusí tu změnu rozdejchat, CPU jsem nikdy neměnil, překvapilo mě před léty, že XP rozdejchaly i výměnu MB (ovšem se starým CPU, protože prostě MB odešla). To že linux jsem na jednom PC (intel core 2 duo) nainstaloval a disk s ním pak dal do jiného úplně jiného počítače (AMD), kde normálně funguje je věc jiná, to by windows nepřežil.

V pc mám 2x2Gb ram a budu je měnit za 1x8Gb abych pak měl možnost případně rozšířit na 2x8Gb.
Je možné osadit 1x8Gb + 1x2Gb ?

U athlon ii x2 250 z roku 2009 je možná paměť typu DDR2 i DDR3 (tipuju spíš DDR2) amd fx 6300 uvedený v 2013 už se osazoval s DDR3.

První zkontroluj zda jsou obě/tři paměti DDR3. Hlavně necpat do desky násilím.

Osobně bych to rozjel s tou 8GB co ti přijde a až vše pojede a bude řádně vyzkoušené (memtest, hry) tak bych tam možná tu 2GB zkusil přidat ale valný smysl to nemá.

Mám windows 10 64bitový.
Je třeba něco přenastavit v systému nebo jej přeinstalovat ?

Podle toho, zda se ti to rozjede. Windows XP po Win7 měli často s výměnou desky problém a muselo se přeinstalovat (existuje postup s výměnou ovladače řadiče za generický).
novější Windows změnu desky prý zvládají lépe.
Bude se hledat nový hardware, možná něco nepojede. Uvidíš :-)
Jestli tam máš tunu her které bys tam cpal dva dny tak to zkus rozjet.