Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupa notebooku

rad by som sa spytal aky notebook by bol pre mna vhodny... cena notebooku by sa mala pohybovat do 30tisic... chcel by som 15" notebook (rozlisenie je nieco co neviem posdit - robim obcasne s photoshopom, zvacsa grafiku na weby... je pre to 1280*800, ktore ma vacsina takyxto notebookov dostacujuca? alebo treba viac ako napr. 1440*900?), hdd samozrejme cim vacsi, tym lepsi :)) a co sa tyka ramky tak taka 3GB by bola super optimum :) bohuzial nemam prehlad v notebookoch a preto by som ocenil hocijake konstruktivne navrhy :)ˇvopred dakujem :)

Hmm... dobrý/kvalitní display na notebooku střední třídy "aby člověk pohledal", ale chápu, někde se šetřit hold asi musí. Přesto se snad něco najde...

Tip: Sony Vaio FW11E

Větší velikost 16,4"/rozlišení 1600 x 900 je možná zatím trošku nezvyklé. Dle recenzí a zkušeností čerstvých majitelů má v této +- dané ceně (počítám asi koruny SK, že ano) i dosti slušné barvy. Konstrukce pevná, klávesnice výborná (dvakrát jsem jej měl možnost alespoň "ošahat" a dost mi seděla).

Mezi analfabety bys s takovým výrokem uspěl. Stejně tak se psaním x tam, kde to nepatří. Sorry, ale chodili jsme snad všichni do školy a výmluvy používají jen ti, kteří to sami nějak nezvládají.
Tak, a je mi líp :-)

nooo gramatiku si dovolim pvoedat zvladam na slusnej urovni ako absolvent jazykoveho gymnazia... zmaturoval som zo sloviny na jednotku... a teda nemam pocit ze by absencia gramatiky na nete bola tak zavazna :P dolezity je ryxly prisun informacii i za cenu pouzivania roznyx skratiek (typu x=ch :P ) alebo trapnych veci typu "lol" i za cenu tej gramatiky :) ale kolko ludi tolko chuti :)

no celkom zaujimave je to VAIO akurat v komentaroch k nemu bolo napisane:

S tou chválou bych byl opatrnější, pořád je hodně činností ve kterých je tento formát displeje nevhodný. Např. už zmíněný photoshop - spoustu projektů by se mi dělalo při nedostatečné výšce displeje dost krkolomně. Další věc, která mě mrzí je bídná výdrž na baterie, která nedosáhne ani na 3 hodiny.

trosku ma zaraza aj graficka karta... nie som si isty ci je dostacujuca... ale je to kazdopadne zaujimavy notebook a popremyslam o nom :) ma este niekto nejake napady? :P

ako zas robim len s webovou grafikou... co nie je nic narocne... sme tam uprava foto, zmensenie, vyladenie farieb a nejaky ten navrh designu z casu na cas... cize nic narocneho... kazdopadne ma tam zaskocil slaby battery life (predstava, ze po dvoch hodinach v skole musim zamenit notebook za papier a pero... :P ) a takteiz slaba graficka mi pride... ja som zvazoval HP Pavilion... to vsak predpokladam ze 1280*800 je asi male rozlisenie? a nic ineho okrem toho som nevidel dobreho... este sa mi pacia nove Sony VAIO BZ seria... dostupna momentalne myslim iba v UK... (skadial by som to vedel priniest) ale len rocna zaruka (resp priplatok asi 200 libier co potom presahuje moj rozpocet...)

hmm nevie mi uz nikto poradit... alebo aspon povedat ake rozlisenie by malo byt minimalne na to, aby mi praca vo photoshope nebola prilis velkou prekazkou... staci 1280*800 alebo musim minimalne 1440*900? bol by som rad ak by ste mi s tym pomohli