Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při zátěži se PC kompletně vypne

Zdravím,

Mám následující problém. Mám PC cca 4 roky starý. Dělal jsem klasické číštění PC jako každý cca půl rok. Bohužel tohle poslední číštění, nějak moc dobře nedopadlo.
Když zapnu jakoukoliv náročnější hru, tak se PC po cca 20-40min sám vypne. Nejde poté zapnout. Zapnu ho pouze tím, že vypnu natvrdo zezadu zdroj, zapnu a poté PC naskočí po stisknutí tlačítka na předním panelu.
Kontroloval jsem všechny kabely 2x, jestli náhodou není něco odpojeného. Všechny ventilátory běží, tak jak mají. Nic nepípne, nic nezapíská, prostě kompletní black out.

Dokážete mi prosím s tímto nějak pomoci ?
Bohužel nevím jak vám tohle více popsat, eventuelně, jak změřit teploty, kdy se přesně vypne. Jsem v tomto úplný amatér.
Budu velice rád za každou pomoc.

PC:
Základní deska: MSI 970 GAMING
Procesor: AMD FX-6300
Grafická karta: MSI GTX 1060 Gaming X 6GB (kupována loni)
RAM: Kingston 4x 4GB DDR3, 1 600MHz (loni dokup 2x 4GB)
Chladic: Cooler Master Hyper 103
HDD: Seagate Barracuda 1TB, 7200
SSD: WD Blue 3D NAND 250GB 2.5"
DVD mechanika: Samsung SH-224DB
Zdroj: Cooler Master Thunder 600W
Ventiláry: 3x Cooler Master sicklerFlow 120 Blue LED, 1x Cooler Master
Skrín: Zalman Z11

PC off: https://gyazo.com/0249100036dd04471f668f7f59c54ac8
PC on: https://gyazo.com/1bccee08a3ac83ded492bb1408828087

Vřdy když jsem něco hral PC se nevypínal, byl úplně v pohodě.
Kabely jsem kontroloval 2x jestli není něco odpojeno. Pastu jsem něměnil a myslí, že jí tam je hodně.
Zkusit jiný zroj není tak jednoduché, třeba to ním nebude a já vyhodím 1 500 Kč

Sem myslel si někde půjčit ne kupovat hned novej...Když se to vypíná ve vytížení může to bejt zdrojem nebo že se něco přehřívá .Točí se v zátěži oba ventilátory GPU ? Chladič CPU je studenej nebo horkej ? Teploty GPU můžeš vidět třeba v tady a spustíš tady testy...

Je to sice starý ale cz....https://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=16338&catid=1&Itemid=57

Ak si si isty ze si vsetko naozaj zapojil spravne a nie len kable ale aj ramky, gpu atd., tak v prvom rade skontroluj teploty. CAM, SpedFan, atd. Ak vylucis moznost velkeho prehrievania pocas hrania skus otestovat iny zdroj. To su najcastiejsie pripady ak ti PC vypne pocas plneho zatazenia. Jednoducho musis zacat vylucovat moznosti nech su akokolvek hlupe. Inak to nejde. :) Najskor skus tie co su pre teba nejednoduchsie.

Dělal jsem klasické číštění PC jako každý cca půl rok.

Len otázočka.... každý polrok čistíš vnútornosti. Vyčistil si aj ZDROJ? Pretože v ňom sa tiež nazbiera kopa svinstva, ale skoro NIKTO ho neotvorí a nevyčistí. A za 4 roky tam toho bude do aleluja.
A ako píšeš

Nejde poté zapnout. Zapnu ho pouze tím, že vypnu natvrdo zezadu zdroj, zapnu a poté PC naskočí po stisknutí tlačítka na předním panelu.

takéto psie kusy môže spôsobovať práve zasvinený zdroj, ktorý sa prehrieva.

Zapnu ho pouze tím, že vypnu natvrdo zezadu zdroj, zapnu a poté PC naskočí

Tož to je jasný, kolabuje zdroj.
Nemusíš hned kupovat novej, dej to nějakýmu elektronikovi, ať ti vymění kondenzátory. On už bude vědět který. Když to nebude extra krkna, tak za flašku rumu ti to opraví, cena součástek do 50 Kč, zbytek práce.

Musíš najít elektronika, ne jen bastlíře samouka, který olšový ruce nahrazuje nadšením.
Já si takový věci opravuji sám.

Pokud takovýho člověka neznáš, nebo sám nevládneš patřičnými znalostmi a dovednostmi, jsi odsouzen k otevření peněženky a koupě nového zařízení. Je to ta dražší a méně ekologická varianta.