Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměť Notebooku

Zdravím,

poslední dobou mám problém s notebookem. Veškerou práci na něm mi ztěžuje nedostatek paměti. Se základními programy (antivir, prohlížeč a základní program na úpravu fotek) mi na disku zbývá pouze 1GB místa z 28.
Jsem absolutní laik, proto se Vás chci zeptat, jestli je možná výměna paměti za jinou velikost, nebo jiná možnost, jak se s tímto problémem vypořádat.
Ps. Na koupi jiného počítače teď nemám finance.

Jedná se o Acer aspire ES1-431-C3QT. (Intel celeron procesor N3050, 2gb DDR3 L memory, eMMC32 gb)

Moc díky za všechny rady!

eMMC32 gb je na žrúta Windows primálo... problém je že do toho notebooku normálny disk nedostanete...

ostatne ušetriť sa dá ešte vymazaním body obnovy a zakázaním alebo nastavením limitu.
podobne aj nastaviť limit pre pagefile
zakázať hibernaci

možno najrozumnejšie by bolo na taký šrot dať ľahší systém, aka Lubuntu a pod.

tam kde ti ten shit poradili, tam po nich chtěj svoje vyhozené peníze zpátky. ale většinou jde o shity ze slevových letáků, kdy na to člověk naletí se snem, že "ušetří".

co je špatně:
Acer aspire E ... ojebávací lowcostová řada (emachines)
Intel celeron N3050 ... netbooková zastaralá, pomalá atrapa procesoru atom
2gb DDR3 L memory ... nedostatečné pro běh více programů najednou
eMMC ... pomalá technologie. paměti rovnou připájené na desce, nejde je nahradit.
32 gb ... už rok mrchosoft přiznává, co je uživatelům dávno jasné, že na tyto pididisky se nevlezou ani aktualizace windows.

toto je konfigurace pro 5-leté děti. že se neštítíš jim na to sahat :-(

můžeš tam dát winxp, a poslední verzi firefoxu esr (52.9). prý existuje i linux: starý thread, novější.
nesmyslný a už 10 let zbytečný antivir neinstalovat.

Stiahni si nejaky soft tipu windirstat a pozri si co ti zabera najviac miesta. Ale pri tej pamati asi ziaden extra zazrak nespravis. Kazdopadne uz len npr. dalsi uzivatelsky pristup, resp. konto zerie dost pamata. Taktiez ako ti uz bolo napisane, body obnovenia a ine. Ak si npr. reinstalvoal win, mozes mat zalohu stareho winu co taktiez nie je malo, atd.