Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC na Windows 7

Zdravím,

blíží se nám konec podpory Windows 7 a proto bych si rád ještě složil W7 mašinu, nainstaloval na ni aktualizace a hlavně systém aktivoval.
PC bude převážně sloužit na hraní hry Rocketleague, občasnému natáčení nebo streamování právě této či podobně náročné hry, střih videa natočených nahrávek, kancelářská práce.

Nástřel mám zatím tento https://www.czc.cz/7gidbfffqki8r838opo61jrpte/seznam (grafickou kartu můžu mít GTX 960 4GB, kdyby ne, tak bych volil nějakou GTX 1050TI 4GB, případně 1060 6GB) .

Můj dotaz zní, zda-li ještě bude kompatibilní hlavně základní deska s Windows 7 (GIGABYTE oproti např. MSI nenabízí ovladač pro USB 3.0) .

Samozřejmě pokud by bylo zapotřebí něco vyměnit, tak budu jen rád.

Pro rýpaly, všichni víme jak na tom dnes Windows 10 jsou, proto chci zatím zůstat u Windows 7 a nezatěžovat se problémy, které mohou nastat ze dne na den.

Na pc-helpu mě akorát zkritizovali, abych nebral Skylake procesor, že je příliš zastaralý. Nepotřebuji hrát nejnovější hry na ultra detaily a 2K rozlišení, PC budu používat i na kancelářskou práci a rád bych aby nebyl tak hlučný. A na skylake vím, že je stále podpora ze strany Microsoftu pro Windows 7 .

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

No ale nema core i5, ze jo? Protoze kamosovi Oculus Rift tezce nezvladal ani s Core i5-7500 teda novejsi Kaby Lake, ted ma RyZen 3700X a pohoda, vsechno jede plynule.

Pro rýpaly, všichni víme jak na tom dnes Windows 10 jsou

No vim, jak na tom jsou, uplne normalne. Navic MS ted slibil, ze prejde na rocni upgrady, takze to bude uplne pohoda. Dulezite je ale si koupit Windows 10 PRO, protoze jasny, ze nebudes Microsoftu delat testera a instalovat budes se zpozdenim aspon 30 dni. Delam to stejne a problemu neni vic nez na Windows 7. Zvaz teda jeste jednou prechod na Win 10 a muzes si koupit lepsi novejsi procesor.

Právě že on má také Oculus Rift, a společně s tímto Skylakem má GTX 1060 6GB a VR naprosto bez problémů. Samozřejmě na VR se zatím osobně nechystám. Můj jediný požadavek je, aby na tom fungoval Rocketleague na stabilních 60 FPS bez zahřívání.
Na Windows 10 mohu poté přejít i s touto sestavou, takže zatím bych rád zůstal u W7 a v příštích letech budu sledovat vývoj W10. Snad se už nějak ustálí.

Btw. právě tomuto známému s VR jsem musel desítky vrátit na W7, jelikož update na W10 1903 mu totálně sesypal celej systém. Přestal mu fungovat ovladač ethernetu a CPU s SSD mu lítaly na 100% vytížení jako divý. Vrácení zpět na předchozí build to trochu zachránilo, ale ihned další týden ho systém vyzval znovu k updatu a takhle pořád dokola :-/ .

Mam i7-6700 Skylake - update na v1903 bez problemu, kamos mel i5-7500 Kaby Lake - update na v1903 bez problemu (ted presel na RyZen 3700X a radsi teda OS reinstaloval, ale take mu v1903 funguje OK), na PC u rodicu i7-950 - update na v1903 bez problemu a na mem druhem PC Xeon 1231v3 a opet bez problemu.

Tim netvrdim, ze je ten OS uplne bez problemu a ze se nemuze stat, ze to nekomu zkape pri updatu, jenze za prve chce to PRO verzi a odlozit update aspon o 30 dni, kdy MS jeste vychytava chyby a je teda dulezite to neaktualizovat okamzite po vydani a druha vec, ze stejne tak ti muzou zkapat i Windows 7 pri nejakem updatu nebo instalaci cehokoli. Proto existuje napriklad Acronis True Image nebo jine zalohovaci softwary, kterymi delam pravidelne zalohu OS a kdyz se nahodou preci jen ty Windows 10 umrtvi, tak je obratem nahraju zpatky ze zalohy, nemusim komplet reinstalovat vsechno. Stalo se mi to jednou, protoze jsem se ve Win10 vrtal a snazil se smazat predinstalovane Metro aplikace natvrdo, coz se nezdarilo, moje chyba.

Jednoduse za 4 mesice ti Windows 7 koncej, pokud potrebujes novy PC, tak uz jdi rovnou do Windows 10 a muzes vybirat i z tech nejnovejsich procesoru a jeste na tom usetris.Je opravdu naprosty nesmysl jeste ted trvat na Windows 7.