Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stream z IP kamery do VLC

Ahoj, potřeboval bych poradit se streamováním videa z IP kamery do přehrávače VLC.
V programu UGRSPlayer (v 2.3.6) probíhá streaming videa vysílaného IP kamerou. Ve stavovém řádku je psáno Running... (P2P, Remote: 10.0.0.16:11610) a při každém spuštění aplikace se port navýší o +1. Zkoušel jsem ve VLC zobrazit stream z 10.0.0.16 stejného portu jak uvádí aplikace i o jeden vyšší, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i klasiku přes RTSP a port 554, ale taky bez úspěchu. Přes udp://@:11610 taky chyba, už mě nenapadá, co vyzkoušet atd. Najde se tu někdo, kdo je v této problematice jako ryba ve vodě?
Dík

Taky jsem dal plus, ať se ti to hýbe ne jen vlastní snahou :D Něco takového očekávám (pevně věřím, doufám, modlím se), ale právě toho se potřebuju doslídit. Přes WireShark jsem zjistil, že při připojení než začne kamera do appky streamovat, se provede připojení na 239.255.255.250, což je nějaká proxy od amazonu nebo co, tak si říkám, jestli se náhodou neposílají přihlašovací údaje právě tam/přes to a na základě ověření teprve kamera začne streamovat do appky. Protože pak hledat stream přes VLC pomocí protokolu rtsp a připojením na IP kamery je k ničemu, jelikož žádný stream před ověřením není... jen úvaha

Ano, přesně, jedná se o ultra Hi-end profi ultra mega super kameru z Lidlu za 2k :-D (IAN 289836). Nebudu investovat větší prachy do kamery, která má jenom zaznamenávat pohyb kolem uskladněného stavebního materiálu. V podstatě jsem jenom potřeboval IP kameru, kterou si rozjedu v mobilu, když mi přijde upozornění a kouknu, jestli mi někdo nerozkrádá materiál. Kouknu na obraz odkudkoliv, dá se pořídit fotka i video, detekce pohybu, PIR čidlo, bohatě to stačí a účel to splní, navíc za pár šupů. Jen ten jejich přehrávač pro PC je úplně na ho*no, furt zamrzá. Proto potřebuju najít ten stream, ať ho můžu zpracovat a uložit něčím, co funguje a tím myslím právě VLC.

kdybys ji četl pořádně, tak tam máš i napsáno, že majitel to už zkoušel. Pokud máš přehršel volného času, klidně bádej, já ho nemám, a i kdybych ho měl, setsakra bych si rozmyslel, zda má smysl se zabývat něčím takovým, když (jak už jsem psal) kvalitnější NORMÁLNÍ IP kamera dnes stojí od 1500 Kč

Kamera nema podporu ziadneho protokolu, komunikuje len cez program alebo aplikaciu. Takze nerozumiem co od nej pozadujes, ved si precitaj najprv specifikacie.
Toto je podpora protokolov normalnej IP kamery:

802.1X, ARP, CIFS/SMB, CoS, DDNS, DHCP,
DNS, FTP, HTTP, HTTPS, ICMP, IGMP, IPv4,
IPv6, NTP, PPPoE, QoS, RTSP/RTP/RTCP, SMTP,
SNMP, SSL, TCP/IP, TLS, UDP, UPnP

V prohlížeči to napíše, že 10.0.0.16 (ip adresa kamery) odmítl připojení, stejně tak ve VLC. Samozřejmě zkouším ze stejné sítě. Ten odkaz tě jen tak napadl nebo jsi někde našel nějaký článek? Mám za to, že je třeba té kameře předat login a heslo. Už mě jen napadá rozpitvat UGRSPlayer a podívat se, jak odesílá data na IP adresy, ale zpětný engineering jaksi není můj obor...

Spíš čekám něco ve stylu http://10.0.0.16/videostream.cgi?device=DEVICE_ID&password=HESLO nebo něco takového.

Si si istý, že IP adresa kamery je taká ako uvádzaš? Potom by stačilo tú ip adresu (bez ďalších parametrov) zadať do prehliadača a malo by sa otvoriť webové rozhranie kamery, kde si bude pýtať prihlasovacie údaje...

Funguje to takto? Ak nie, potom sa ďalej asi nepohneme...

Edit: môžeš aj pingnúť tú ip adresu, či bude nejaká odpoveď...

JE to možné, ale domnievam sa, že každá IP kamera má svoje vlastné webové rozhranie... možno prístup na webové rozhranie nie je cez štandardný http port 80....nemôžeš to cez ten podarený program vylúskať?
Možno to bude port 81, 8888, alebo niečo iné... Fakt to ja neviem...

Čo sa týka streamu z kamery môžeš skúšať aj niečo takéto (predpoklad je prístup cez port 8888):

http://[ipaddress of camera]:8888/videostream.cgi?loginuse=[username]&loginpas=[password]

tých možností môže byť naozaj veľa a komunita majiteľov kamier z Lidlu asi nebude veľmi veľká...

No takže kamera pracuje v režimu klient, všechny porty zavřené. Jediná možnost, jak dostat z kamery video (resp. 15 jpeg snímků za vteřinu) je odposlech UDP, odchytávání paketů a následně jejich dekódování do jpeg. Nicméně i přesto, že je způsob, jak úspěšně toto video z kamery dostat bez využití mobilní appky nebo programu UGRS (fuj) player, na nějaké mašině prostě bude muset non-stop frčet WS a další obslužné programy a teprve potom by se to ukládalo do domácího cloudu. Takže přesto, že to potřebuju jen na hlídání matroše, tak bude třeba toto vrátit a koupit něco užitečnějšího. A když už jsem tady, zeptám se: Nějaký typ na venkovní IP kameru, ze které lze stream ukládat do NASu?

nevím o jakém NASu mluvíš. Pokud máš něco "lepšího" co má v sobě NVR aplikaci, pak ti stačí prakticky libovolná kamera podporující ONVIF (což je ideální řešení, protože management ukládání a vyhledávání si řeší NAS). Pokud chceš jít cestou náhrávání do SMB/FTP/NFS share, logicky musíš volit kameru, která podporuje tyhle protokoly.