Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha systému na USB

Zdravím.
Urobil som zálohu systemu na USB v Aomei backupper.
Záloha sa úspešne zapísala.
Pripojil som prázdny sformátovaný HDD,nastavil boot z USB no stále čierna obrazovka s tým že to hodí do biosu,
A stále dokola.
Základná doska ASUS H81M-plus.Proste ked má začať prenos USB ,tak USB reaguje-bliká ale nevezme ho.
Viackrát som bol v Biose skúšal som nastavenia ,aj default,no nič nepomáha.Skutočne nechápem prečo to nejde.
Vedeli by ste poradiť?
Ď.

V každom prípade musí byť na fleške (USB) vytvorený okrem zálohy samej aj bútovací sektor, aby sa fleška načítala po zasunutí do portu do RAM, otvorila sa v nejakom vlastnom Exploreri Aiomei, odkiaľ spustíš obnovu zo zálohy na predmetnej fleške. Čo si zrejme opomenul.

Budeš nútený zvlášť na inej mašine vyrobiť inú voľnú fleš USB, prípadne CD nosič pod Aiomei backupperom, ktorý bude samozrejme najprv nainštalovaný na inej PC mašine, pričom dodatočne vyrobíš iné voľné bútovacie médium určené pre Aiomei, nabútuješ ním PC, zároveň vrazíš do druhého portu PC svoj USB so zálohou, nalistiuješ (path) skomprimovanú zálohu a počneš obnovovať. Iná cesta nie je možná, onánia.

Aiomei nepoznám, nepoužívam, lebo:

EaseUS Backup Todo (je free) tieto vymoženosti vytvoriť zavádzač na externom médiu hdd/CD/DVD/BR/fleške/telefóne apod. má, okrem toho, že dokáže ukladať zálohy na tento nosič, dokáže vytvoriť vlastný zavádzač, tzv. dualboot aj na pevnom disku, aby si nemusel šaškovať cpaním do mašiny ako bonus nejaké médium, aby si napochýtro bonovil zálohu v prípade nejakého SW zádrhelu, vírusu, škodnej, sprznených ovládačov, sprznenej záplaty z dielne Redmondu pre OS Windows.

EaseUS Backup Todo je momentálne No.I, TOP so zlatou visačnou na trhu z širokých radov a zástupov backupperov.

Vďaka za odpoveď.
Aomei som použil lebo je pomerne jednoduchý.Tak ,neviem.Nemal by Aomei pri vytváraní zálohy si to všetko čo si spomínal vytvoriť sam?
Nebránim sa iným programom(ďakujem za typ).Robil som to dávnejšie v Acronis-e ale z dvd.U žby som to chcel z USB.
USB je 128MB 3.0 a pomerne rýchly.
Ď.

Nějak nerozlišuješ mezi zálohou (jakožto obrazem disku) a spuštěním PC (k tomu potřebuješ boot médium). Může to být na 1 médiu, ale to si musíš "zorganizovat". I Aomei samozřejmě umí vytvořit boot médium, jen nevím, zda na stejnou flešku jako image (asi ne, ale na flešku stejně záloha nepatří). Pokud tím USB míníš disk, tak z externího disku se obvykle nedělá boot, musíš si udělat to boot médium (fleš, SD karta, CD). Jak už bylo napsáno, EaseUS TB či Macrium Reflect umí dualboot.

celý postup je nesmyslný. proč jsi rovnou neudělal klon disku na ten prázdný disk?

záloha ti dělá image disku, ale obnovený disk z toho může bootovat jedině tehdy, když do zálohy zahrneš pomocné oddíly windows + boot sektor, které normálně nevidíš -> správa disků / diskmgmt.msc
samotný image systémového disku bude mít velikost přes 10gb, a to bez toho, že bys měl jakékoliv další gigabajty souborů ve svém profilu.
když si vyrábíš bootovací flashku s aomei backupper (nebo acronis ti, funguje stejně), tu zálohu na boot flashku ve formátu fat32 nepřidáš.

měl by sis rozmyslet co všechno ta záloha obsahuje, kam to ukládáš, z čeho vlastně bootuješ a jak z toho média svou zálohu uvidíš.
boot médium aomei: https://www.aomeitech.com/pe-builder.html