Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repasovaný notebook Dell - Critical process died

Dobrý den, před pár dny jsem si pořídil repasovaný notebook Dell Latitude 5580. Bohužel se mi počítač po cca 5 hodinách v zapnutém stavu vypne se sdělením - CRITICAL PROCESS DIED (viz foto v příloze). Po manuálním restartování počítač zase cca 5 hodin normálně funguje a pak se tato chyba znova opakuje.

Když jsem zkoušel googlit, co to může být, tak jsem dostal odpověď =
"Vždycky není zřejmé, co mohlo způsobit chybu s modrou obrazovkou, když své zařízení používáte. Je možné, že používáte nový hardware nebo software jiného výrobce, který není kompatibilní se zařízením Windows."

Nemá někdo zkušenost s touto chybou?

Děkuji za pomoc

Dan

critical process died

..nezní úplně jako chyba ovladačů. spíš to budeš nějaká stupidita (aplikace, cizí služba). nebo to může souviset s nastavením šetřičů a současně se špatně nainstalovanou podporou desky.

ovladače pro w10 to má - a nabízí to páté přes deváté:
https://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/latitude-15-5580-laptop/drivers
když zatrhnu "Show urgent downloads only", je to výkvět stupidity místo základních ovladačů.

začíná se 20 let pořád stejně: "Intel Chipset Device Software Driver".
po restartu co má smysl: lan, vga, audio, touchpad, ...

otázkou je, kdo to instaloval. vrátit do továrního nastavení a nainstalovat ovladače pořádně může být lepší volbou.