Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou TV do 15K

Jakou TV aktualne do 15K, aby umela z flashky prehravat MKV ve formatech H264 a H265, aby si poradila se zvukem ve formatech AAC a AC-3 a aby umela zobrazit ceske titulky SRT?

Velikost idealne 42".

Jinak nejake dalsi pozadavky nejsou.

Predem dik.

Pokud neni problem fyzicky s mistem a vetsi vejde, neni zadny rozumny duvod trvat na 42". A bohuzel, cely trh se posouva k vetsim - jeste pred dvema roky bych vybral slusnou 43-43" kolem 15k v pohode. Dnes uz je tenhe rozmer "out", a co je v tehle uhlopricce trochu k necemu = modely ktere bych spocital na jedne ruce nesikovneho drevorubce, a jsou za temer stejnou cenu jako vetsi bratranci. Pokud staci cokoliv/neni narocny, tak at si hodi minci a veme si TV s Androidem - a nacpe tam treba MX player. Prehraje pres nej cokoliv, i s titulema. Treba https://www.czc.cz/philips-43pus7304-108cm/262224/produkt

( k te velikosti - zrovna nedavno jsme vymenili starou 42" za 65". Velka spokojenost, pri vzdalenosti cca. 3m od ni fakt parada)

No, jasny. Ja mam taky 42" a kdybych mel kupovat novou, tak 50" minimalne, ale proste jako nechteji lidi padla misto mobilu, nechteji ani velke TV, je to vcelku bezny jev. Je zajimave, ze vyrobci to stejne tlaci jinam, stejne jako u tech mobilu.

Ok, takze s Androidem nahodim vzdycky MX Player, jde to nezavisle? Nicmene co alternativni kodek do MX Playeru na AC3, to jde taky?

A jeste dotaz, jestli nevis nebo kdokoli jiny, jak je to s Tizenem, jestli tam taky existuje neco podobnyho jako na Androidu ten MX Player nebo proste jak to tam je, ja mam nulovou zkusenost.

Nemam android tv - mam prave Samsung s Tizenem. A u nej samotny system bez doplnku v pohode prehrava .mkv. Mam k tomu pripojeny USB disk - a zatim v pohode kodeky pro obraz i zvuk, v .mkv zabudovane titulky tak. Externi .srt nebo .txt titulky netusim, zatim jsem nezkousel.

ad. android tv - protoze nemam = nejsem si jisty uplne na 100%, ale mam za to ze pujde povolit instalaci mimo market a klasicky bud prez nejaky cloud nebo USB vicemene libovolne .apk.

Takhle vybírat Tv je blbost,bude nějakej jinej formát atd a Tv ho zase nepřehraje viz starší DVD přehrávače.Tv stejně nebudou v tý ceně nějakej zázrak,bych vzal nějakej levnější Samsung/Philips za 11 a k tomu bych vzal Raspberry Pi 3 to přehraje všechno .....

Souhlas, blbost to je. Zatim rozumneho co tu padlo, byla ta KD od SONY. Jen nektere drivejsi modely nemaji zrovna nejlepsi i kdyz zcela dostacujici Acoustic Surface / zvuk z obrazovky, ale uvedeny model, nebo F7005 uz jsou na tom podstane lip. (jen mozna zvlada lip SDR jak HDR, ale s vybornou colometri, kde jsme nekde u Delta E= 2,2).

Ale Rpi3 bych k tomu nekupoval.
Kdyz uz Raspberry tak alespon podstatne vykonejsi Rpi4 ktera o proti RPi3 podporuje rozliseni az 2160p, ale to uz by bylo mozna rozumnejsi popremyslel spis o necem pohodlnejsim jako Amazon Stick 4K TV ktery byl uvolnen pro EU a ktery stoji skoro stejne a ma dalkove ovladani, nebo nejaky ekivalentni Android typu Xiaomi TV BOX s CPU Amlogic S905X.
Jinak ze na SONY nejdou nainstalovat aplikace je hloupost (jen je potreba dle modelu, nebo OS povolit instalaci aplikace treti strany a DEV mode v nastaveni, bez potreby GooglePlay ktery kdyz uz tam je, tak urcitou aplikaci nemusi zobrazit jako certifikovanou kompatibilni s urcitym modelem). Nekteré nemusi jit nainstalovat mozna ano, ale to nema nic spolecneho s tim, jestli je to SONY, LG, YokaSuta nebo 電視.
(Samsung bych pod 11K nekupoval, prepaleny barvy, divenej SW, hroznej a nepresnej 4K upscaling coz muzeme potkal bohuzel i u drazsich modelu pod 2019. To uz radeji PANASONIC ktera zaroven se SONY ten UPS|2160p zvlada softwerove nejlip i u levnejsich modelu, nebo tu Philips za tu cenu asi nejakej model PUS. Pro pouziti zaroven s nejakym Android boxem bych kdyz uz Philips, tak zvolit Philips s Linuxovym OS Saphi ktery je rychlejsi a mene narocny)