Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdvojení sítě internetu

Ahoj, v síti se téměř vůbec nevyznám, proto si od vás nechám tady poradit. Vede mi do místnosti lan kabel k jednomu PC. Druhý počítač jede na wifi, ale chtěl bych, aby byl taky napojený kabelem (wifi nemá moc signal). Dočetl jsem se, že k tomuto účelu se používají switche a huby, ale nevím, který z nich bude v mé situaci nejvhodnější řešení. Chtěl bych, aby mohly oba počítače fungovat samozřejmě zároveň. Jinak čím levnější řešení, tím lepší. Kabel z routeru tahat už nechci, proto se tady ptám. Předem díky.

Řešení:

Ano, je to jedno, u těchto domácích switchů mají všechny porty stejnou funkci.

Pro lepší přehlednost doporučuju zapojit přívod z routeru do portu č. 5, PC1 do portu č.1 a PC2 do portu č.2.

Ještě pro přehlednost vyplatí se opatřit si barevné kabely (červený, modrý, zelený, žlutý, ... prodává se asi 6 barev a neni to zase tak drahé), ono se potom po delší době blbě hledá co vede do televize, co do počítače a podobně a barvy to aspoň trochu usnadní. Jenom se mi neosvědčila černá, to mám v práci na jednom stole a pořád ten kabel nemůžu najít (protože je na stole hafo taky černých kabelů, ze stejného důvodu bych byl opatrný k šedé).
Kromě toho, že je jedno jaké porty, je úplně jedno i jaké kabely, jestli přímé nebo křížené. Jinak co mám zkušenost, tak 5 portů se brzy ukáže jako málo, nevím jak u internetu, ale u domácí sítě jsem dost brzo kupoval další (radši osmiportový) switch, naštěstí se dají zapojovat za sebe.