Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem INTERNET - skolský internát komplikácie

Dobrý večer prajem, mám nasledovný problém. Žijem na internáte na ktorom je,, internátska internetová sieť,, keď zapnem notebook a pripojím sa na ňu napíše mi žiadny internet. Všetkým na izbe to ide okrem mňa. Ak sa pripojím na inú sieť tak mi to ide v pohode. Problém je. Na mobile mi táto,, internátska sieť funguje,, ale na notebooku nie. A pýtal som sa správcu siete ktorý hovoril že s mojím účtom nič nerobil. Neviem teraz kde je problém v mojom notebooku???? A ako ho vyriešiť? Táto komplikácia nastala. Po najnovšom veľkom update ale neviem či stojí za problémom práve toto.

vysílají na kanálech 1,6,11. mě šlo o to, jestli to nevysílá na problematických kanálech 12,13, ale firmy to dělají takto.

jak vidíš, příjem ti ruší nějaký blbec s huawei po cestě a ještě někdo za ním, -60db jsou asi 2 zdi nebo strop šikmo. kdyby vysílali v těch mezerách na 3-4 kanálu (nebo pro sebe s menším výkonem), mohli mít méně zarušené = použitelné připojení i ostatní.

tvůj přijímaný signál spše_2p1 je utlumený a nejspíš i rušený/poškozený vlastními odrazy, to je daň za to že nebydlíte ve volné tělocvičně.
a protože máš odstup od rušících sítí na stejném kanálu jen asi 5db, tvůj příjem je špatný až vyloučený.
příjem z ostaních pater ti podle síly signálu ruší nejbližší sousedi, o2cosi a nankopanko.

je skvělé mít ohleduplné kámoše.
proč se ti vysílací debilové neodstěhují na 13. kanál nebo aspoň do těch mezer? možný důvod bude asi ten, že primitivní ap (tethering) nemá žádnou inteligenci ani nastavení a napevno to nacpe právě na kanály 1,6,11 - ty ale už má obsazená firma. anebo je obsluha (několik obsluh) chytrá jako ten telefon a neumí to změnit.

teorie: https://pc.poradna.net/articles/1042357-alchymia-okolo-domacich-wifi-routrov

dokud nebudete mít lan připojení, vidím to beznadějně.

Najzákladnejšia vec je tá, či sa ti ten ntb pripojí na wifi.
Ono totiž ak sa aj pripojí, tak nemusí fungovať internet.
Riešenie problému je závislé na tom či sa pripojí, alebo sa vôbec nepripojí.