Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování HDD na SSD

Dobrý večer
Chci si koupit do NTB SSD disk který bude nejen pro systém ale i pro data která jsou pravidelně zálohována.
Chci se zeptat zda můžu klonovat když SSD disk zpočátku zapojím k pc jen přes USB redukci a naklonuji přes Macrium Reflect(klonovací program). Slyšel jsem že při použití této redukce se to nemusí naklonovat zrovna nejlíp. Jak to je? Pak jsem slyšel že když je HDD větší než nový SSD že to klonování může odmítnout i když je na tom HDD i málo dat nepřesahující kapacitu toho SSD. Jak to je.
Děkuji za odpovědi.

používám klonovací programy na systémové disky i přes usb redukci z ebay, funguje to.
pokud to dělám z boot média, přepínám v biosu uefi režim na legacy, ať vidí všechna média a disky.

velikost disku:
obyčejné zálohovací programy se s tím nemusí vypořádat, ale klonovací programy počítají s tím, že disky nejsou stejné. a pokud se zabrané místo vejde na menší disk, pak klonování proběhne úspěšně.
používají i trochu inteligence: oddíly boot/recovery nemění, jejich velikost je směšně malá, u nich by možné zmenšení neušetřilo ani promile místa.

klonovací programy navíc přenáší i podstatný záznam, aby nový bootloader vůbec nabootoval, id disku.
klonují ho automaticky zvolením režimu clone nebo při zálohování systémového disku, acronis true image (boot cd) to má při obnově volitelné.

konkrétně tvůj případ:
klonování systému na ssd by mohly zvládnout i free partition managery. free bývají aplikace do běžících windows. na správu disků často používám minitool partition wizard, ale při klonování si nejsem jistý těmi poměry při zmenšení. zarovnání na ssd bloky umí.

tvůj klonovací macrium by neměl mít žádný problém.

Mám obdobnou dokovací stanici a v návodu se píše :
TARGET HDD ‘s capacity MUST be larger than SOURCE
HDD, otherwise the CLONE cannot be completed. (Same
capacity is also not acceptable)

Tedy cílový disk musí být větší než zdrojový.

Tieto dokovacky funguju len obcas, staci naozaj, ked je disk mensi kusok ako cielovy, co casto byva u novych diskov a klonovanie neprejde. U mna funguje tak kazdy druhy pokus pri pokuse 1:1, tipujem teda, ze cielovy je o par B vacsi ako zdrojovy.
Inak pouzivam klonovacie programy od Acronisu...kazdy vyrobca diskov (min Seagate a WD) maju tieto na strankach a je mozne ich pouzit ak aspon jeden z diskov je prislusnej znacky. Vyhoda tychto nastrojov je v tom, ze ti dokonca umoznuju vyhodit obsah diskov, ktory nechces klonovat.
Ak by si nesplnal tuto podmienku mozes pouziu EasyUS backup alebo AOMEI backuper.
Ja klonujem zive system bezne, nerobi to ziaden problem a nevsimol som si ziadne rozdiely medzi naklonovanym OS a OS instalovanym nebadam.