Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozšíření o sata3

Ahoj. Chtěl bych si koupit SSD. Mám desku DX58SO (J1PR) která tuším podporuje pouze SATA2. Co budu potřebovat ještě koupit abych mohl využít plně rychlost? Vím že jsou rozšiřující karty PCI, ale kterou přesně byste doporučili? Nebo něco jiného? Děkuji za radu. Aleš

Tady se to zase zvrhlo.. :-/

1. největší výhoda SSD je ve vysokých IOPS, ne přenosové rychlosti!
2. SATA řadič by se měl provozovat v režimu AHCI (aby SSD správně fungovalo)
3. SATA2/SATA3 nehraje podstatnou roli (viz body 1. a 2.)

Takže: pokud řadič na desce umí AHCI režim (což by snad měl), není zásadní důvod kupovat nějaký externí řadič (který by navíc musel umět bootovat OS a deska toto podporovat)!