Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB kľúč - koniec?

Ahoj,

dnes som predmetný USB kľúč používal na prenos medzi dvomi PC.
Nie som si vedomý, že by som ho bol vytiahol bez odpojenia.
Skončilo to tak, že v paneli úloh sa ikona kľúča zobrazí ale pri rozkliknutí tejto ikony sa nezobrazí pripojenosť s menom kľúča, ani ponuka na odpojenie.
Pritom v správcovi zariadení je kľúč riadne rozpoznaný, vo vlastnostiach sa udáva, že pracuje správne, na atualizáciu ovládača vypíše, že je používaný najvhodnejší ovládač.
V prieskumníkovi sa nezobrazí.
V zozname udalostí sa vypíše, že zariadenie sa nemigrovalo, čo neviem, či je relevantné, ale voľakedy v histórii udalostí (zrejme pri prvom použití kľúča na danom PC) bolo vypísané, že zariadenie sa migrovalo...

Môžem sa s ním rozlúčiť alebo je ešte šanca aspoň získať z neho, čo tam je? Sú to nepodstatné veci ale zišli by sa...

Všetky screenshoty, ktoré ma napadli sú v prílohe

Fleška skapala. Však ju Správa diskov nevidí.

Ešte skus https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Posledná šanca.

Len zmaž prvý sektor, nemusíš flešku cugrunt mazať slengom zvaný "lowlevel", bit po bite. Zbytočné.

Zašktrni štvorček na fleške v HDDLLF, prebehne rýchle mazanie prvého sektora, podobne robí aj nástroj Diskpart.exe - Clean. Potom skus nový formát pod Windows v explorer.exe nejakou alokačnou tabuľkou, pravda, ak flešku OS uvidí.

Zahodiť, oni kapú, mne sa to síce ešte nestalo. Odpájam externé zariadenia výhradne týmto xindlom:
USB Safely Remove 6.1.5.1274

asi záznam z doby, kdy byl disk naposledy čitelný, jestli je to on.
ale když nejde přečíst i na jiném pc, je to klasika od visty výš: řádově zvětšená disková cache, na kterou nemá windows kontrolu. hlásí "lze odpojit", přitom ledka na flashce/zm-ve300 ještě chvíli bliká.
dávám tomu vždy tak 2s.

ta cesta v registrech není "software", ale system, kdyby bylo někdy zas potřeba: hklm\system\ccset\enum\usbstor\...

USB klic, stejne jako disketa blaahe pameti jde pouzivat na prenaseni dat, ktera ma clovek nekde zalohovana - je to levne medium a muze kdykoli odejit, proste jen tak.

Za tu dobu, co je pouzivam mi jich uz odeslo spousta a jsem si na 100% jisty, ze to nebylo tim, ze bych jim neco spatneho udelal. Cast odesla tak, ze proste "prestala byt" - elektronika uvnitr ani nekomunikovala, u dalsi casti se sice elektronika ozvala, ze ano je USB klic od toho onoho vyrobce, ale tim to skoncilo - nebyla schopna precist, nebo zapsat ani jeden sektor. No a zbytek tak nejak odesel po castech, kdy z niceho nic proste nejake sektory nesly cist, jine ano a po par pokusech tech spatnych jen pribyvalo.

Ale s tim je proste potreba pocitat, za ty ceny se to holt takto chova a nekdy to odejde za 2 roky, jindy za 4 a jindy za 2 mesice - klidne dve USB koupene naraz (v objednavce proste XYZ x2 ks) odesly jeden za dva tydny, druhy za rok pri prakticky stejnem pouzivani.

---

Cili mozna se povede ta data zachranit, mozna ne, ale proste to ber tak, ze toto muze u USB klice nastat kdykoli, bez viditelne priciny - a podle toho s nima jednej.