Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formátování hard disku -hlavníC

Dobrý den.Koupila jsem malý notebook ACER 10" ( KAV60).Jen na přehrávání midi karaoke (vanbasco).Je tam WIN7 a seká se mi to.Tento program mi fungoval perfektně ve WIN XP.Mám ho na flash a hlásí mi to že nejde nainstalovat.Moc prosím jak mohu sformátovat hard disk abych si tam mohla nainstalovat win xp.Tento notebook nebude nikdy připojen k internetu.Moc moc děkuji HEDVIKA

Na atomu chodily XP bez problémů, linux mint také, ale jsou prý i masochisti, co na tom provozujou desítky, tak nevim. XP to s fleškama moc neuměji, spustí se díky legacy usb v biosu, ale jak se začnou hrabat sami, už to nedaji. Někdy prý pomáhalo zkusit jiné usb, nemám zkušenosti. V tom je možná lepší připojit přes USB CD mechaniku, to by mohlo fungovat, tak jsem to několikrát udělal já.
Já v tomto pořád pomlouvám windows, ale nedávno se mi stalo, že jsem chtěl nabootovat nějaký starší linux (myslím open suse), prostě první co mi padnul pod ruku a obdržel jsem hlášku (přeloženo do češtiny) "nelze nalézt bootovací DVD, právě jsem z něj přitom nabootoval ???" nikdy předtím jsem se s tím v linuxu nesetkal a na tom počítači jsem ho předtím určitě používal, možná byla mechanika tehdy připojená jinak, nevím.
Na takovouhle primitivní věc musí stačit i daleko starší střep, prakticky cokoliv od prvního pentia (midi je přehrávané hw a to šlo i na 386, k tomu posílání (mix) zvuku z mikrofonu opět dělá hw, tam opravdu nemá rychlejší počítač význam).

Nedalo mi to a zkusil nainstalovat pod W7 SP1 32bit.

Je tam problem v tom, ze pokud se klikne na download a da se hned Spustit, tak to nejde, protoze to skonci na chybe pri zapisu do \Program Files.....
Pri te instalaci se nesmi nechavat ta defaulni cesta \Program Files\..., ale musi se zmenit treba na \Programy
Pak se to normalne nainstaluje a funguje.

Nebo se to prvne ulozi a pak na tom exe souboru da Spustit jako spravce, tak se to normalne nainstaluje a funguje to i s tou defaulni cestou (nebo to instaluji bez toho Spravce, ale musim zase zmenit tu defaultni cestu pro instalaci)..
Mozna? by mohl byt problem, pokud by tam mela 64bit, ale to si nemyslim...

přestaň se kamarádit s tím hňupem, který na to nainstaloval win7, ten tvůj zadarmo drahý shit na to hardwarově nemá. xp je jeho maximum.

Intel Atom N270: jednojádrový pomalý procesor: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/36331/intel-atom-processor-n270-512k-cache-1-60-ghz-533-mhz-fsb.html
xp je konečná a osekaná verze w7 starter byla jen nouzová pomůcka microsoftu, který v té době nabízel jen nenažrané verze vista (a w7) pro vícejádrové procesory.

zapomeň na to, že bys na tom shitu mohla prohlížet internetové stránky. jednak xp už nemají skoro žádnou podporu prohlížečů, druhak dnešní weby jsou tak 5-10x náročnější než staré stránky a tento procesor těch více oken prostě nedá.

jak píšeš, plánuješ jen přehrávání midi pazvuků. budiž, ale normální člověk by si pořídil něco, na čem může běžet jak systém, tak i aplikace a nečeká na odezvu půl hodiny.
např. minipc bez monitoru: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1137271-dell-optiplex-3020-sff.html

a tu sračku, co jsi koupila, můžeš rovnou vyhodit. co jsi tím "levným" nákupem ušetřila?

Dobrý den.Všem děkuji za odpověď.Vážení přátelé.Napíši to úplně od začátku.Hraji na klavír a zpívám.Kamarádům a přátelům občas hraje me ( s kytarákem) na večírcích.Tam hraji na klávesy YAMAHA PSR740 které také používám jako zvukový modul.K tomu mám malý (Toschiba) notebook( s windowsXP--v něm VANBASCO a složku s repertoárem.Z něj jedu přez převodník midi do midi kláves a kabelem do externího monitoru přede mnou na čtení textů.Koupila jsem náhradní notebook ACER KAV60 s Win7.A seká se mi to.
Potřebuji vymazat(sformátovat)oddíl C abych si tam mohla dát orig.winxp.Hlásí že to nejde.Moc moc prosím pomůže někdo?HEDVIKA

stačí to dát do rukou někomu, kdo umí instalovat windows xp.
protože ten šunt od aceru je netbook bez mechaniky, je nejjednodušší vzít externí usb model*, do ní fouknout instalační cd xp, v biosu nastavit režim řadiče disku na ide a při následné instalaci ještě zrušit všechny staré / systémové oddíly na disku: obr.13
na flashku nebo volný oddíl disku si postahovat ovladače od výrobce, vždy začínáme s chipset driver. předpokládám, že k tomu bazarovému krámu nebylo dodáno žádné dvd.

*) jinou cestou je vytvoření instalační usb flashky s win xp, asi programem rufus + samozřejmě instalační .iso win xp sp3.

není to těžké, jen když se na to člověk musí ptát, je lepší když to udělá někdo už vybavený na takové případy.

OK, netušil jsem, co a jak si upravujete.
Oba programy samozřejmě znám, umím s nimi pracovat, nicméně je nepotřebuji. K hraní používám jen a pouze klávesy - levou rukou akordy automatického doprovodu, pravou rukou melodii, doprovod, sóla - dle potřeby každé písně. Doprovod mám samozřejmě předem upravený a uložený spolu s potřebnými zvuky pro pravou ruku v registrech.
Ono se pak mnohem lépe reaguje na aktuální dění na parketu - např. není problém přidat třeba mezihru a refrén, když se zrovna lidé zvedají k tanci, nebo naopak skladbu zkrátit, je-li třeba apod. S puštěným MIDI doprovodem se tohle prostě nedá.