Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Koľko monitorov používate?

Koľko monitorov používate?

Zdravím, viem je to taká klišé otázka pre počítačovú poradnu / fórum. Ale čo už, dlhšie nič tu také nebolo.

Osobne používam 2, občas 3 monitory (rátané aj s displejom notebooku ako samostatný monitor). Teda presneji mám notebook s displejom a k nemu ešte jeden ex. monitor, občas 2 ex. monitory.
Osobne mi použitie práve 2 monitorov prijde najvyhovujúcejšie. Viac ako 3 monitory považujem už za zbytočnosť, ktorá viac zožere výkonu, než pridá úžitku pre usera. Jeden monitor je naopak pre akúkoľvek čo i len trocha komplexnejšiu prácu nepoužiteľné.
V rámci Ubuntu mám aj virtuálne prac. plochy, tie tiež používam, zvyčajne ich mám obsadené 2-4, zriedkavejšie aj viac. Pred rokmi když ešte vydali Windows 10 som krátky čas ho používal, tam tiež dali niečo ako virtuálne prac. plochy ale pre mňa boli nepoužitelné a tak som je nepoužíval. Ako ste na tom vy?

p.s. viem že by vhodnejšie bola kategória pokec, ale tá je defaultne skrytá, a čím viac hlasov v ankete, tým to bude mať relevantnejší záver, bude sa dať z toho posúdiť lepšie výsledok.

Koľko monitorov používate?

35%
37%
0%
1%
26%

loading...

Měl jsem také chuť kliknout na "více než 6" :-p
Nakonec jsem přiznal jeden, 1280*1024.

Monitorů máme doma samozřejmě více, ale ani u jednoho PC jsem nikdy neměl dva či více. Kdysi dávno jsem se pokoušel k nějakému notebooku připojit TV, fungovalo mi to divně (na TV bylo divné rozlišení a černé plochy kolem obrazu, možná se ztratil obraz na NB), další pokusy se již nekonaly.

Já za ideální považuji, aby to bylo co nejblíže čtverci.
Kdysi mě hodně lákal 1920*1920, jenže
a) šílená cena
b) nulová podpora ve hrách

Jasně každý má preference jiné. Mě nudle neoslovují a film (pokud bych tak moc chtěl) si pustím i na čtvercovém monitoru. Nebo přes DLNA na TV, kterou mám kousek vedle.

Ja buď ultra-wide (32:9), alebo 2x 16:9, ako minimum. Alebo inak 1x utlra-wide a 1x 16:9, alebo 3x 16:9. Takže súhlasím s tebou. Ale skôr bych preferoval 3x fullHD, pretože je to omnoho lacnejšie než jeden 32:9. Ale kdyby cena bola jedno, tak ten ultra-wide má u mňa veľkú šancu. Lenže na alze najlacnejší ultra-wide: https://www.alza.sk/49-samsung-c49j89-d5441943.htm https://www.alza.cz/49-samsung-c49j89-d5441943.htm na czc.cz taky https://www.czc.cz/samsung-c49j89-led-monitor-49/246857/produkt

stojí to moc. Takže radši viacero 16:9

Není mi jasné, proč bych měl mít spuštěny 3 monitory, platit 3x elektriku. Tolik věcí najednou nepotřebuji mít spuštěno. Ano, občas když kopíruji něco mezi dvěma dokumenty (Word, Excel), malá plocha moc pohodlná opravdu není. Na tohle by byl ten 1:1 pro mě ideální.

Prostě to má každý jinak :)

Ja mám jeden rohový stôl... popravde najlepšie je mať v rohu kvôli umiestneniu reproduktorov do trojuholníka ale zároveň proti srene má výhodu že když si na pc pozeraz porno a niekto vtrhne do miestnosti tak máš čas to prepnúť... ja by som popravde asi chcel v rohu za dverami a ideálne ak by okno nebolo oproti. Což je ale zriedkavo možné.