Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký typ připojení monitoru?

Co vybrat, co bude mít nejlepší (nejkvalitnější) obraz?

DVI
HDMI
Display Port

Grafická karta nV 1070Ti/8GB i monitor BenQ SW240 (1920*1200) umí všechny tři způsoby. Monitor má i výstup (jack) pro sluchátka, ten bych občas využil. Je to blíž než zdířka na PC skříni.

Díky.

Jestli nepouzivas intergrované audio reproduktory v monitoru (jack) by DVI mohlo mit problém a vuci tvému rozliseni v pripade ze jde 60Hz panel je to v podstate jedno.
Uprednostni treba a doporucil bych ti pouzít DisplayPort.

PS: Takze jsi zvolil ten BenQ ? :-) Je to rozdil o proti tomu co jsi mel co ?

Jestli tam byl pribalen 1.2 DP tak uz bych to neresil a pouzil prímo ten DP. Pak uz jen dle potreby pripojis sluchatka do 3.5 jack.
Nastavovat zpravidla nic nemusis, a jestli byl zvuk uz v default nastaveny na monitor tak se po zapojeni prepne automaticky do sluchatek, coz uz na této strane IMHO rídí monitor : repro/jack out.
* Duraz na volbu video kabelu je spís az u vysich rozlisení a Hz. Jestli chces na monitoru pouzivat audio vystup, nepouzival bych DVI.

Za bežných podmienok je to jedno, za podmienok, kedy je kábel vedený cez oblasť so silným magnetickým polom, ktorý by signál mohol rušiť je DP > HDMI > VGA > DVI .... bežne ale skutočne rozdiel medzi tým nieje.

Mohl by jsi mi jen ze zvědavosti uvést jeden příklad pro neběžnou podmínku, která by se tazatele mohla reálně týkat když je zminuješ?
Už v základě míchás anologový a digitální signál což už samo osobě stejné není . A každý z uvedených má své limitace, ať v rychlosti přenosu , použitých Hz při určitém rozlišení, možnost či nemožnost přenést i audio signal viz analog & digital. Všechny HDMI kabely také nejsou identické, a nemusí disponovat stejným zapojením (19,29) pinsOUT Ethernet, CEC, ARC etc.

O stínění kabelu jsi nikdy neslyšel ? Viz převzato za to že :
Jednotlivé vodiče kabelů mají svoji vlastní izolaci zpravidla plastového původu a následně jsou kroucený a celý svazek je obalen jednou nebo dvěma ( dnes může bezně vidět až trojté stínění) hliníkovými vrstvami , případně pletené hliníkové fólie.
Kromě toho jsou na většině (analog /digi) VGA/DVI kabelů ještě ferritové prstence proti rušení. Obalové fólie jsou s konektorovou hlavou zpravidla spojeny pouze na jedné straně, aby se zabránilo "tvorbě antény“. Předešle zmíněný feritový prstenec pak slouží k potlačení vysokofrekvenčního šumu.
U metalických (kovových) kabelů se používá z toho důvodu , protože ony samy fungují jako specifický druh antény.
Feritové prstence pak zabraňují elektromagnetickému rušení v obou směrech, to znamená, že dokáží zabránit tomu, aby video kabel sloužil jako zářič elektromagnetického rušení, a současně, aby nepřijímal elektromagnetické rušení z okolí.

Mohl by jsi mi jen ze zvědavosti uvést jeden příklad pro neběžnou podmínku, která by se tazatele mohla reálně týkat když je zminuješ?

precti co som psal. Však som dostatočne snáď vyjadril, že sa to tazatele netýka. Spomínal som to len ako rozšírenie správnej odpovede od Lucifera.

Ku zvysku som psal vseobecne, samozrejme sú tam aj iné a dokonca dôležitejšie faktory, ale na tie sa tazatel nepytal. Vsetko co si napisal viem, nemusíš sa tu predvádzať.

Jak ti tu vsichni radi blbe. :-)

10 bits (8 bits + FRC)

Ovsem tohle prenese jen DisplayPort. (Nevim teda, jestli to plati pro vsechny karty, ale minimalne u NVidie to tak je.)

Samozrejme muzes pouzit jen cisty 8bit, rozdil nepoznas a pak lze zvolit libovolne DP, HDMI, DVI. Ovsem vystup na sluchatka bude pravdepodobne fungovat jen pres DP a HDMI.

Človeče ruku do ohně za to nedám, ale u HDMI 2.1, HDCP 2.2 při použití 4:2:0 10/12 Bit pro FHD možná zvládne i se subsampling chroma Y-Cb-Cr 4:4:4.
HDMI 2.0 opravdu může zobrazit 8bitovou paletu (a až 60Hz v 4K), ale u ver. portu 2.1 s podporou BT. 2020, HDMI 2.1 podporuje nejnovější barevné prostory včetně BT.2020 s 10, 12 a 16 bity na barevnou složku. Čistě technicky vzato s teoretickým datovým tokem až 48Gbps (pro rozlisení až 8K + HDR) myslím že by 10bit nebo 12 bit (10bit + 2 FRC) zobrazit mohl, nevím. (mate mě tam FRC které mne nechává na vážkách). Možná ty to k ohledu na tvůj příspěvek vědět budeš, já jsi jistý tak jako s Enhanced módem nejsem.
https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_1/index.aspx
Ale jako s připomínku souhlasím a myslím že je zcela namístě.

8bit + FRC se pro grafiku tvari jako 10bit atd. (Aspon teda doufam, jak jinak by monitor mel vedet, ze ma zacit rozblikavat nektere subpixely, aby se tvarily jako vic barev.)

Jasne u HDMI 2.1 to jde, ale myslim, ze v jeho monitoru neni (ano neni, ma HDMI 1.4) a ja jsem teda ani v realu zadny monitor s HDMI 2.1 nevidel. Pocitam, ze na 4K monitorech bude, jinak ne.

Zatím jsem jen odpojil EIZO (DVI) a připojil tam tohle.

Vytvořil jsem si levo-pravý gradient (bílá-černá, lineární, 1920*1200, png, bez komprese, 18MB) a na obrazovce je přechod plynulý. Když ale obrázek v nějakém editoru hodně zvětším (pixel třeba na půl centimetru), jsou rozdíly mezi 256 odstíny vidět (jeden odstín má šířku 7 nebo 8 px).

V sobotu vyzkouším ten DP (10 bit)

Parada. Takze ted uz jen pripojit pres DP a mas vystarano. :-)

Pokud tvuj soucasny monitor funguje, nech ho zapojeny pres DVI a postav ho vedle hlavniho monitoru. Ziskas tak vetsi plochu na praci a u her bez exkluzivniho pristupu ziskas moznost u hry koukat jeste na dalsi monitor na nejake vlastni herni poznamky, navody nebo proste neco jineho.

V zásadě je asi "nejlepší" DP, bohužel přiložený kabel je na jednom konci mDP, takže to nemusí vyhovovat. Z přibalených kabelů zbývá DVI, ale to nepřenáší zvuk. Co jsem zkoušel, rozdíl jsem nepoznal.