Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký router?

Jaký router pro bytový dům?

Potřebujeme slušný router 1x WAN, asi 20x LAN, wifi netřeba.
Je bytový dům, kde se předpokládá společný internet. Bytů je 12 + na půdě 1 firma. Dále se předpokládá připojení společné kotelny + kamery apod. Do bytů a všude vede samostatný kabel. Připojení na internet a TV předpokládáme společné od kabelovky. TV rozvody teď neřeším.
Jaký router byste doporučili?
Napadá mě
1) MK ( i když to s ním neumím )
2) Turris (https://computerworld.cz/hardware/cesky-modularni-router-turris-mox-miri-na-trh-55684?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku)

Nebo to má pro tolik kabelů nějaké jiné řešení? Byty a firma by na sebe neměly vidět. Naopak by všichni ( po přidělení práv ) měli vidět na kamery, kotel jestli není v poruše ( v kotlech se nevyznám, ale připojili sem nějaký bazmek s názvem Marka ), možná nějaký NAS, apod.

Děkuji

Tohle je cele spatne jak z technickeho tak legislativniho pohledu... kdo ponese odpovednost pokud nektery z ucastniku zpusobi prusvih? Navic pokud se jedna o beznou pripojku urcenou pro domacnost a bude vyuzivana takto tak jde proti smluvnim podminkam.
At si kazda domacnost zridi vlastni pripojku, infrastrukturu poskytovatel...