Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký program pro vzdálený přístup?

Nic neřeším. Jen mě to zajímá.
Jaký používáte program pro vzdálený přístup do jiné sítě?

TeamViewer - asi nejlepší, co znám. Ale pro firmy by měl být koupený a je drahý - ve smyslu, že je nutno zaplatit nejméně 1 rok. Takže pokud někde řešíte třeba měsíc nastavení zařízení, tak dalších 11 měsíců jsou vyhozené peníze.
VNC dobré. Nutno řešit portforwarding. Starší verze měly problémy s diakritikou.
Potom je jakási vzdálená plocha přes prohlížeč Chrome. Celkem dobrý. Ale TV umí i přemístit soubor z lokálního PC na vzdálený, a to Chrome neumí.

Používáte někdo i jiné programy pro ovládání vzdáleného PC? A jaké s nimi máte zkušenosti?

Nikdy jsem pro běžnou údržbu nepotřeboval víc jak službu RDP.
Je již implantovaný ve Windows, nepotřebuje instalaci, dokupovaní licence, je kompatibilní a funguje i na Linuxových OS, na Virtualních VL/VM strojích.
Ovšem na většinu komunikace nebo kontrol a diagnostiku stačí jen síťové protokoly SSH, telnet, nebo WinRL bez potřeby prostředí GUI (pro přenos souborů přes rozhraní TCP/IP : FTP*S/NFS).

Vyloženě nemožné to není, a problém s protokolem RDP a NAT nevidím, mimo proxy bych určitě zmínil hole punching nebo NAT traversal (UPnP kdyby nešlo o Remote Desktop). Dle nastavení NAT stačí pro interní službu RDP pro protokol TCP pro uživatele který NAT používá otevřít port 3389 s nastavením výjimek pro Firewall.
(pro WAN by mohl fungovat NAT + DMZ nebo zmíněné VPN, proxy. Ve firemní síti, přes port 443 který má Microsoft nastavený jako výchozí pro protokol RDP jde přes RD Getway připojení přesměrovat na port 3389 k RDSH. Všichni klienti nynější verze Windows mají schopnost použít bránu RD) .

CloudBerry.
Jenom pozor, je po instalaci potřeba nastavit Full Access, standardně má totiž pro vzdálené připojení povolený jen náhledový režim, čili vzdáleně nejde PC ovládat, ale jen vidět, co je na monitoru. Je to však jedno kliknutí přímo v Nastavení aplikace.