Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS QNAP - kvalitni video se trha

Dobry den,

v domaci siti tam zapojeny NAS QNAP TS-251 (jsou v nem 4GB RAM). Televize i NAS jsou zapojeny do site kabelem a obe zarizeni jsou za 1Gb switchem (Zyxel GS-108B). Bohuzel jakekoliv "kvalitnejsi" video se trha a neda se to divat - kazdy 30s nebo 1m se to nacita. S titulky je to jeste horsi. Nebudu tady rikat ze se to taky pouze 4K videi ale FullHD/HD. Proste cokoli co sezenete na torrentu a je ve vyssi kvalite.

Internet od UPC 500Mb/30Mb

Muze byt chyba v siti nebo 4GB RAM na NAS je nedostatecne?

Ano diky totalni neznalosti problematiky... naopak mediaserver jako je PLEX nebo EMBY je pri spravnem nastaveni velmi pouzitelnou zalezitosti odbouravajici nutnost vlacet sebou fyzicka media kuli prehravani... muzu prehravat jak v lokalni siti v plne kvalite tak i kdekoliv mimo sit prez internet, na mobilu, v internetovem prohlizeci, do Chromecastu, klientovi v TV... atd..

Tak je jasne ze omezeni kvality nepomuze, protoze ten dychavicny NAS to nestiha transkodovat do jineho bitrate. Nastav volbu Mistni kvalita na Puvodni a bude to prehravat naprimo bez transcodingu a bude to v poradku.
Muzes to samozrejme nastavit defaultne na PLEX serveru na NASu

Tak jsem to prenastavil a jo pomohlo to u nejakych filmu a razem se CPU pohybuje mezi 10-30%. Bohuzel napr nize uvedene video kdyz tam zapnu jeste titulky nebo se ho pokusim pretocit o par minut dal tak je to spatny :-(

Chapu tedy spravne ze jsem narazil na limit toho zarizeni? Divam jsem se aktualni nabidku NASu co jsou na trhu a vetsina ma neco podobneho jako ten TS251, tj Celeron dvoujadro v taktu kolem 2,5GHz. Jasne objevuji se i 4jadra...ale to snad neznamena ze vetsina trhu neumi prehrat 4K video....nebo se pletu?

Formát                                   : Matroska
Format_Version: Version 2
Velikost souboru: 12,8 GiB
Duration/String: 2h 45mn
Celkový BitRate: 11,1 Mbps
Encoded date: UTC 2013-04-28 08:52:35
Použitý software: mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups';) built on Dec 12 2009 15:20:35
Enkódoval: libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Video
ID: 1
Formát: AVC
Formát/: Advanced Video Codec
Format_Profile: High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String: Ano
Format_Settings_RefFrames/String: 5 frame
CodecID: V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String: 2h 45mn
Bit rate: 8 900 Kbps
Šířka: 1 920pixely
Výška: 800pixely
Poměr stran: 2,40:1
Frame rate: 23,976 fps
ColorSpace: YUV
ChromaSubsampling: 4:2:0
BitDepth/String: 8 bits
ScanType/String: Progressive
Bits/(Pixel*Frame): 0.242
StreamSize/String: 10,1 GiB (79%)
Enkódoval: x264 core 130 r2273 b3065e6
Nastavení enkoderu: cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8900 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Jazyk: English
Default: Ne
Forced: Ne

Zjevne dela "hardcoding" titulku primo do videa, bez titulku to tedy nedela?
Zkus zmenit nastaveni Rozsirene->Vlozit titulky do obrazu z Automaticky na Jen obrazkove formaty - to je nastaveni Plex klienta na mobilu, je mozne ze na TV to bude trosku jinak.

Dalsi veci co me napada, je akcelerace prekodovani pomoci iGPU v tom Celeronu.