Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP kódování stránky

<?php
header("Content-Type: text/html; charset=UTF-8");
$a="Včera";
echo StrTr($a,'ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž', 'AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz');
<?
proč mi to ukazuje VATera místo Včera? díky

Tato funkce převádí odstraňuje českou diakritiku to jsem pochopil ale není mi jasné její použití
když napíši

$string="Včera";
Echo normalize($string);

tak mě to pořád píše VATera

function normalize ($string) {
    $table = array(
        'Š'=>'S', 'š'=>'s', 'Đ'=>'Dj', 'đ'=>'dj', 'Ž'=>'Z', 'ž'=>'z', 'Č'=>'C', 'č'=>'c', 'Ć'=>'C', 'ć'=>'c',
        'À'=>'A', 'Á'=>'A', 'Â'=>'A', 'Ã'=>'A', 'Ä'=>'A', 'Å'=>'A', 'Æ'=>'A', 'Ç'=>'C', 'È'=>'E', 'É'=>'E',
        'Ê'=>'E', 'Ë'=>'E', 'Ì'=>'I', 'Í'=>'I', 'Î'=>'I', 'Ï'=>'I', 'Ñ'=>'N', 'Ò'=>'O', 'Ó'=>'O', 'Ô'=>'O',
        'Õ'=>'O', 'Ö'=>'O', 'Ø'=>'O', 'Ù'=>'U', 'Ú'=>'U', 'Û'=>'U', 'Ü'=>'U', 'Ý'=>'Y', 'Þ'=>'B', 'ß'=>'Ss',
        'à'=>'a', 'á'=>'a', 'â'=>'a', 'ã'=>'a', 'ä'=>'a', 'å'=>'a', 'æ'=>'a', 'ç'=>'c', 'è'=>'e', 'é'=>'e',
        'ê'=>'e', 'ë'=>'e', 'ì'=>'i', 'í'=>'i', 'î'=>'i', 'ï'=>'i', 'ð'=>'o', 'ñ'=>'n', 'ò'=>'o', 'ó'=>'o',
        'ô'=>'o', 'õ'=>'o', 'ö'=>'o', 'ø'=>'o', 'ù'=>'u', 'ú'=>'u', 'û'=>'u', 'ý'=>'y', 'ý'=>'y', 'þ'=>'b',
        'ÿ'=>'y', 'Ŕ'=>'R', 'ŕ'=>'r',
    );

    return strtr($string, $table);
}

jak mám použít ten druhý parametr $table ?
verze PHP Version 5.6.31

Já mám takový skript který s jedné stránky načte obsah do proměnné

<?php

header("Content-Type: text/html; charset=UTF-8");

 //*****************************************************************************************

 $sta = file_get_contents('http://www.pehapko.cz/zakladni-kurz/6-promenne');
 //******************************************************************************************

$promo = (StrTr(strip_tags($sta), 'ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž', 'AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz'));
//echo strstr($promo,"Poslední přihlášení");
//if (ereg("Poslední přihlášení",$promo)){echo hura}
$search = "Základní kurz";
  $pozicia = strpos($promo, $search); // zistí pozíciu kde sa nachádza $search v $promo
  $dlzka = strlen($search); // dĺžka $search
  $usekni_od = $pozicia + $dlzka; // odkiaľ sa má ustrihnúť $promo
  $string = substr($promo, $usekni_od-14,50); // je možný aj tretí parameter a ten určuje aký dlhý má byť ten strih
  $vy =trim($string,200);
  $a = substr($string,strlen($string)-37);
  $datum = date('d.m.Y H:m:s');
  $datu =" 09.05.2011 18:50:43";
  $serverden = substr($datum,0,5);
  $den = substr($a,0,5);
  //$g= normalize($a);
  //setlocale(LC_CTYPE, 'cs_CZ.UTF-8'); // bez teto radky to nefunguje
   //echo iconv("utf-8", "us-ascii//TRANSLIT", $a);
  //echo ord($a);
  //echo normalize($a);
  echo "Naposledy",StrTr($a,'ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž','AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz');
  echo  $promo ;

?>

a v té proměnné najde předem definované slovo a od toho slova by to mělo vypsat text správně v zdrojovém stránce je nastavené kodování stejné
kde delá chybu? díky

Dyť tu ve vlákně máš funkci normalize, která funguje správně, akorát si tam přidej chybějící znaky, případně odeber, které nebudou potřeba.
Příklad funkčního kódu (české znaky) založený na té tvé ukázce:

<?php
$data = file_get_contents('http://www.pehapko.cz/zakladni-kurz/6-promenne');
$promo = strtr($data, array(
'Á'=>'A','Č'=>'C','Ď'=>'D','É'=>'E','Ě'=>'E',
'Í'=>'I','Ň'=>'N','Ó'=>'O','Ř'=>'R','Š'=>'S',
'Ť'=>'T','Ú'=>'U','Ů'=>'U','Ý'=>'Y','Ž'=>'Z',
'á'=>'a','č'=>'c','ď'=>'d','é'=>'e','ě'=>'e',
'í'=>'i','ň'=>'n','ó'=>'o','ř'=>'r','š'=>'s',
'ť'=>'t','ú'=>'u','ů'=>'u','ý'=>'y','ž'=>'z'));
$search = "Zakladni kurz";
$pozicia = strpos($promo, $search);
$dlzka = strlen($search);
$usekni_od = $pozicia + $dlzka;
$string = substr($promo, $usekni_od-14,50);
$a = substr($string,strlen($string)-37);
echo $a;