Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobil sa neuspava, je mozna reklamacia?

Ahoj,
je mozne reklamovat SW zavadu na mobile?

Mam rok a pol stary mobil a od konca leta, ked sa stiahol update systemu, sa prestal uspavat a neskutocne zerie baterku. Bezne mi mobil vydrzal aj dva dni a teraz pri trochu intenzivnejsom pouzivani nevydrzi ani 10 hodin. Od vtedy uz bol dalsi update systemu, problem sa neodstranil.

Skusil som ho zresetovat do vyrobnych nastaveni a umyselne som nedal obnovit ziadne nastavenia ale aplikacie som instaloval rucne znova. Vyskusal som uz hadam vsetky mozne aj nemozne nastavenia. Nepomohlo.

Na prilozenych screenshotoch vidiet, ze je stale neuspaty (awake na grafe). Skusil som aj letecky rezim na nejaku hodinu-dve, to je vidiet ako vypadok gsm aj wifi, bateria klesa stale. Dnes som telefonoval mozno 4 minuty. Vyzera to tak, ze problem sposobuje aplikacia 'android' (neviem aky je rozdiel medzi 'android a 'android system'). Hladal som aj na ich podpore, je tam viac ludi s podobnym problemom ale bez riesenia.

Necakam, ze mi niekto napise hotove riesenie. Je dost neseriozne, ked vyrobca znehodnoti vyuzitie zakupeneho vyrobku (neriesim ci chybou alebo nebodaj umyselne). Otazka znie, je vobec mozne toto reklamovat? Co by ste robili vy?

Ja žijem bez toho už id začiatku života.... dokonca mám whatsapp aj fb zablokovany cez hosts, adblock, aj firewall (jak v mobile tak na pc).

Tazatel by mohol vydržať aspoň ten deň kým zistí či to robí ta aplikácia

Mě WhatsApp naučil bývalý kolega. Ušetřilo nám to spustu peněz při komunikaci s manželkou - je výrazně levnější dát pár korun za data, než za milion SMS. Nehledě na možnost okamžitě poslat fotku (v obchodě - chceš tohle, nebo tohle?). To stejný děcka - přijde domů ze školy, pošle zprávu, že je doma. Zadarmo, narozdíl od SMS.
Možná to pochopíš, až to zkusíš.

No, nevím o nikom, kdo by měl Trillian na telefonu, se Skypem je to podobný.
Pokud to máš jen na úzký okruh osob, kteří mají stejnýho klienta, tak jo, ale když si nainstalíš WhatsApp, tak zjistíš, že ho má půlka lidí z tvýho telefonního seznamu (I když u tebe to nemá nikdo, asi máš v seznamu jen důchodce :-) )

Skusim cez vikend este raz komplet reset a necham ho par hodin bez aplikacii. Potom budem instalovat len po jednej a necham pauzu hodinu, ci sa uspava alebo nie.

Povodna otazka ale ostava nezodpovedana, je takuto SW zavadu mozne reklamovat? Je mi jasne, ze servis to nema ako opravit.

Takze zasielam update. Zresetoval som ho opat, nestahoval som tam vobec nic, dokonca aj google ucet som zalozil novy, testovaci.

Zakazal som asi vsetko, co sa zakazat dalo, ved aj tak ho budem opat resetovat kde budem chciet priradit realny ucet. Uz som dokonca dosiahol stav, ze SW ma podiel na spotrebe baterky podla statistiky len 1% :)

Bez zmeny, zerie baterku ako kyselina. Nezmenilo sa to ani v noci ked bol stale na nabijacke.

Proste, v podstate je z toho takmer elektroodpad zapricineny dodatocnym "vylepsenim" od vyrobcu.

Dost ma to stve, lebo toto sa moze stat aj pri drahom modeli, kde uz clovek nad tym len tak nekyvne rukou.

Co by ste robili, keby sa to stalo Vam?

Takze zahada je vyriesena. Mobil sa dnes zacal uspavat. Prestal vsak fungovat senzor na odtlacok prsta. Takze cele to sposoboval vadny senzor, ktory stale zrejeme nieco vysielal a tym zabranoval uspaniu. To, ze to zacalo robit po aktualizacii systemu, bola len blba nahoda.

Vdaka vsetkym za reakcie.